кой ви гледа децата, след като се върнахте на работа?

  • 1 685
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
аз смятам да започвам, а никак не ми се иска да тръгва на ясла!вие как се справихте!бабите са ни млади и работят!

# 1
  • Мнения: 2 677
Баба му (майка ми) ще го гледа.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 364
Има много такива теми.
Алекс като стана на 2 год и  3 мес. тръгна на ясла и аз започнах работа.

# 3
  • Мнения: 1 733
Ами аз тръгнах на работа, когато Калоян стана на 10 месеца. Моята майка също е млада и работи, но успях да я убедя да й прехвърля майчинството на нея. Освен това , разбира се, й плащам и заплата. На бавачка не бих се доверила...

# 4
  • Мнения: 1 044
Моето дете е на 2 г. и 6м. и тръгн ана частна детска градина, а аз на работа. Още свикваме - две седмици има, от както промяната настъпи. Много е гадно, чувствам се все едно съм го изоставила-плаче всяка сутрин и протяга ръце към мен:"мама, мама..." Дано бързо премине този стрес! Мислех да наема бавачка, но си мисля, че е по-добре да е сред деца, да учи чрез подражание, да общува с връстници, да учи чужди езици и т.н.

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ами на яслата и майка ми и ще са двете комбинирано.Както дойде по-удобно.

# 6
  • Мнения: 5 362
Тръгна на ясла.Бабите работят.

# 7
  • Мнения: 4 965
На 2 г. и 1 мес, тръгнаха на ясла.
Преди това работех от вкъщи и си ги гледах сама.
Сега - след градина ги взема баща ми (той свършва най-рано работа от всички). Когато са болни и не са на ясла, ги оставям на моята баба - трудно й е, но се справя. Понякога викам и една жена да й помага.

Майка ми работи. Свекърва ми живее на вилата - на 30 км. от София и трудно може да се включи.

# 8
  • Мнения: 620
Аз се спасявах с комбиниране на баби, при все че едната живее в друг град, другата - в друга държава Simple Smile Голям хаос беше, живеехме в грарсониера бррррррррррр

Повечето от колежките ползват услугите на бавачки, и са доволни.

# 9
  • Мнения: 528
Бабите за какво са бабите.Само да му се радват от страни.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 610
Предимно мъжа ми,че работи два на два и по-често нощна,а когато е бил дневна се комбинира с някоя баба.Това беше за баткото,сега за бебо май пак така,че ще го оставям по-малък на1г и не ми се иска да тръгва на ясла толкова рано,пък и свекърва ми се пенсионира тази година и се надявам да се включи(колкото и да не и се иска Mr. Green) по-сериозно.

# 11
  • Мнения: 576
Няма кой да я гледа. Майка ми е млада и работи, свекърва ми е болна и стара(ама, като й кажеш,че е стара се засяга). И дветв са извън София. На работа ще тръгвам, когато Рая тръгне на ясла, някъде догодина април месец.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На ясла е,но аз още не съм тръгнала а изчаквам да се адаптира.

# 13
  • Мнения: 2 271
Ще я гледа майка ми!(Не е пенсионерка и ще напусне работа).Предпочитам го пред яслата!

# 14
  • Мнения: 248
Тръгна на ясла. Лошото е, че много боледува и аз постоянно трябва да съм в болнични. И двете баби работят е не мога да разчитам на тях.

# 15
  • Мнения: 2 631
Баща му излезе в бащинство, т.е. прехвърлих си майчинството в/у него. Така се гледаха около 6 м., след което на 2 г. и 2 м. синът ни тръгна на ясла.
Дъщеря ни още си я гледам аз. Очертава се нещо подобно, като схема, и идната пролет - на ясла.
 Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Предпоследното ми решение е да го гледа свекърва ми докато стане на най-много на 2 год. След това го давам на ясла. Написах "предпоследно", защото положението ще стане меко казано цвръцкаво - тя трябва да дойде да живее при нас..  ooooh!  Confused

# 17
  • Мнения: 2 950
Тръгна на ясла на 1,6 г. Ама твоето е мъничко  newsm78 Може с някакви отпуски да изредиш бабите и дядовците докато стане поне на годинка и после на ясла. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Майка ми още работи, свекърва ми почина, когато Калоян беше на 1 месец. Трябва да се върна на работа през октомври, когато Калоян ще е на 1 година и 2 месеца. Ще прехвърля майчинството на таткото и той ще го гледа.

# 19
  • Мнения: 114
Ивка тръгна на ясла на 1.10г и аз тръгнах на работа когато тя стана на 2 г.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Дадох го на частна ясла - ревях всеки ден на работа в продалжение на месец, после свикнах.

# 21
  • Мнения: 3 334
свекито беше безработна и аз й прехвърлих майчинството....................така и тя и аз  бяхме доволни.Аз обаче работех само 6 часа и прекарвах по-голямата част от времето си в къщи с малката.Хриси тръгна на ясла на 1,10м.,защто според мен в къщи й беше доста скучно.И до сега си ходи с удоволствие и няма търпение да я облека сутрин. Hug

# 22
  • в Низината
  • Мнения: 705
Върнах се на работа, когато Дани стана на 1г. Оттогава го гледа детегледачка.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 035
Тръгнах на работа, когато малкият беше на 2.5месеца и до днес го гледа моята майка.

# 24
  • Мнения: 397
Върнах се на работа, когато Дани стана на 1г. Оттогава го гледа детегледачка.
Виктор беше на 8 месеца.

# 25
  • Мнения: 1 138
Върнах се на работа когато Вики беше на 6 месеца. Свекърва ми го гледа оттогава

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 907
Върнах се на работа, когато Вики беше на 1.2г. При нас схемата е такава - от понеделник до сряда - майка ми, четвъртък и петък - мъжа ми и събота и неделя - аз  Wink .

# 27
  • Мнения: 198
Аз започнах работа когато Топчо беше на 2мес и 13дни. До тогава свекърва ми все повтаряше че ще го гледа,но когато настъпи момента,тя каза че не може да напусне работа и за това прехвърлих грижите за бебко на мама. Много ни е трудно,защото не живеем в един град и всеки ден пътуваме,но за сега се справяме. През септември живот и здраве мисля да го дам на ясла-на 11мес ще е. Надявам се бързо да се адаптира

# 28
  • София
  • Мнения: 3 405
Бабите гледат дъщеря ми, но ако намах тази възможност пак не бих я дала на детско заведение преди три години.

# 29
  • Мнения: 6 618
Свекървата,майка и и свекъра.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Върнах се на работа точно като ми изтече майчинството - на втората година. Дъщеря ми я пое гледачка, докато стана на 3г. и си тръгна на градина.
Смятам, че ако майката има възможност е хубаво да си гледа детето до 2г. възраст.

# 31
  • Мнения: 4 621
Детегледачка Peace

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мама!

# 33
  • Мнения: 3 268
На 3 години дъщера ми тръгна на градина и чак тогава почнах работа,но не се върнах на старата,защото нямаше как да я вземам от градина навреме.Сега работя за себе си.Няма кой да ни помага.Нашите са на 300 км.

# 34
  • Мнения: 3 500
Ходи на ясла. Въобще не съжалявам. Справя се перфектно.

# 35
  • Мнения: 3 116
Детегледачка от 3 и 1/2 месеца до 1 година и 6 месеца.

Ясла от 1 година и 6 месеца до 1 година и 10 месеца (спрях я заради непрекъснато боледуване).

От 2 седмици сме пак с детегледачка (различна от първата, просто защото първата си намери работа, няма да ни чака нас я  Sicknewsm78

# 36
  • Мнения: 479
Майка ми!
Като стане на три години ще  ядам на ясла.

# 37
  • Мнения: 184
И двамата ходиха първо на ясла, после - на градина. И двамата ги дадохме на ясла, когато бяха на по две години и нещо. Нямахме възможност за детегледачки, пък на баби не искахме да ги поверяваме. Искахме да сме си самостоятелни единици и да се оправяме сами. Слава Богу, че успявахме. Сега и двамата са ученици. И нито за миг не съжалявам, че децата ни са ходили на ясла, нищо, че боледуваха в началото.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Майка мил Сменяме се с нея - и двете работим  Peace

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Майка ми!
Като стане на три години ще  ядам на ясла.

На три години е за градина  Naughty

Работих малко, когато детето беше на 7 месеца. Гледаха я баба ми и мъжът ми.
После, когато отново тръгнах на работа, я дадох на ясли- беше на година и пет месеца.
Сега, ако реша да работя, смятам да я гледат пак баба ми и мъжът ми, защото я спрях от ясли поради често боледуване.

# 40
  • Мнения: 2 700
Гледачка, ясла, ДГ, училище.
Абе, обществото си я отгледа Laughing

# 41
  • Мнения: 2 237
Пуснах я на ясла,а аз се върнах на работа.От начало ми помагаше свекървата,водеше я и я взимаше от яслата.Но сега не я искам вече и смятам да се оправям сама.

# 42
  • Мнения: 209
благодаря за отговорите, но при нас схемата с бабите не върви! и двете работят и имат хубави и добре платени професии, не мога да ги моля да си ги оставят! съпругът ми също работи и специализира и няма как да излиза той в майчинство, но парите не ни стигат и трябва и аз да се включа!та, с две думи сложна работа!ще мислим! newsm78

# 43
  • Мнения: 2 631
Освен детегледачка, друг вариант не виждам при вас!? newsm78

# 44
  • Мнения: 209
Освен детегледачка, друг вариант не виждам при вас!? newsm78
да, обаче това изисква пари!аз ако ще давам половината си заплата за детегледачка и ще оставам пак примерно със 180, по-добре да си гледам детето, идеята е да подпомогна по някакъв начин семейството!

# 45
  • Мнения: 5 393
Майка ми в момента не работи и ползвам нейните услуги.От Септември живот и здраве го пускам на ясла.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 775
Бяхме се организирали с една майка, аз водех детето и на ясла, а тя взимаше моето. Сутрин ги водех и отивах на работа, към 5 часа тя ги взимаше и до 6 бяха при нея- после мъжът ми поемаше грижите. Проблемът беше, когато се разболее. Тогава го водех при свекървата ( в провинцията), но това си бяха сериозни разходи, които обезсмисляха ходенето на работа. Отказах се и от този вариант. Майка почина отдавна, и оттам няма помощ. Имах много точни колежки, които например 4 дни работеха вместо мен и аз после отработвах. Сложна работа!

# 47
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние сме на бабина градина. Майка ми е пенсионерка и сега тя го гледа. Не се оплаквам. Спазва каквото й кажа, облича го както й кажа, дава му да яде само това което е в кухнята и което аз съм приготвила. Не е привърженик на зрънчовци, бонбони и прочие. Само солетки даваме, че сме с проблемна изприщваща се от всичко кожа. Играят, тичат, забавляват се... по някога не иска да си тръгва. За сега сме така. На есен с песен или на пролет с кокичетата... яслата ни зове.

# 48
  • Мнения: 3 562
На 2 г и 8 м тръгнахме на ясла.
Няма начин  Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
В момента я гледа баба й, но от септември тръгва на градина.

# 50
  • Шумен
  • Мнения: 196
Когато голямото ми дете стана на 2 год. тръгна на ясла.Аз трябваше да се връщам на работа.Редувахме се със баби и дядовци кой да я взема и води,тъй като работя на смени.И сега е така, въпреки ,че съм си вкъщи.Малкия Хриси може би ще последва кака си. Simple SmileЗа какво са бабите!"да не сме длъжни да им гледаме внуците!"

# 51
  • Мнения: 535
Тръгнах на работа малко след като Владислав стана на годинка. Тогава и се разбрахме с майка ми да излезе в майчинство. Получи се идеално. Гледа го вече 9 месеца и се справя отлично, аз й помагам много и през деня, а и мъжът ми до преди месец си работеше у нас.

Общи условия

Активация на акаунт