Познавате ли щастливи пенсионери ?

  • 3 053
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 797
Познавам много млади хора с дух на "пенсионери" както и обратното. Въпрос на възпитание, образование, ако щеш. Един образован човек не е тъжен и мрачен. Изпразнен от съдържание млад човек - бррррррррррррррррррр, тръпки ме побиват.

# 16
  • Мнения: 6 315
Познавам, разбира се.

# 17
  • Мнения: 3 091
да, познавам

# 18
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз познавам няколко такива
Цитат
възрастните хора ще се отдават на заслужена почивка , ще си ходят на разни приятни пенсионерски места , ще се обличат в светли цветове и ще се влюбват...
За жалост са твърде малко на фона на останалите Confused
Със сигурност не са бедни, обаче
Peace

# 19
  • Мнения: 2 032
Да, майка ми и някои нейни приятелки. Поддържат си духа и настроението, грижат се за себе си, събират се редовно на кафе и раздумка и гледат да не се натоварват с глупости.

# 20
  • Мнения: 3 423
Дали възрастните хора ще се отдават на заслужена почивка , ще си ходят на разни приятни пенсионерски места , ще се обличат в светли цветове и ще се влюбват...

Да, познавам такива пенсионери и се гордея с тях.

А има и хора, дето след 35 се уморяват.
Май дори са родени уморени. Доста са.

# 21
  • Мнения: 3 034
щастието е състояние на духа, не на банковата сметка.

# 22
  • Мнения: 3 423
Допълвам само, че според мен пенсионерите
се ощастливяват едва след като се овнучат.

# 23
  • Мнения: 1 416
Познавам, да. Ама повечето са германци. Лелята на майка ми също е щастлива пенсионерка. Без кой знае какви круизи, е облечена в ярки цветове, нагласена и влюбена... 

# 24
  • Мнения: 2 032
Допълвам само, че според мен пенсионерите
се ощастливяват едва след като се овнучат.
Може би. Моята пенсионерка ще се овнучва за 4-ти път. Но пенсионерът и 18 пъти да се овнучи, пак още като му кажеш "добър ден", ще започне да ти обяснява колко всъщност е лош денят, и хората, и светът и животът.

Да, състояние на духа е, плюс липса на мизерия.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 348
Моята е овнучена и все мрънка. Има апартамент в София, още един в Русе, къща в Троян и е все недоволна и онеправдана. Внука я тормозел, сестра ми не се прибирала нощем, в Русе ,баща ми не бил почистил тая седмица. До характер е.

# 26
  • Мнения: 985
Допълвам само, че според мен пенсионерите
се ощастливяват едва след като се овнучат.
Peace Да допълня, че внуците са...диагноза.

# 27
  • Мнения: 920
Интересно ми е защо пък точно германците. А американци, англичани, французи?
Защото по нашто море идваха главно бедни немци?
Или ожалваме горките англичани, които бясно купуват къщи в нашите села. Вярно, не им е леко бъдещето.

# 28
  • Мнения: 27 524
Сори за рязкостта, но комунистите са виновни у нас да е такова положението на възрастните хора? Къде отидоха парите им за пенсиите? Не са те виновни, но сега страдат. Как може да си щастлив и да живееш с 35 лв пенсия на месец? Тук ги гледам пенсиите, ходят на бири, на кафе, на заведения, на екскурзии, живот си живеят... Прически, гривни, чанти, тоалети. Познавам една жена тук, на 102 години е в момента, виждам я понякога, страшна бабка, не съм я видяла без огърлици, гривни, чанта, прическа, костюми, ризи, парфюм. Без думи...

# 29
  • Мнения: 765
 
Интересно ми е защо пък точно германците. А американци, англичани, французи?
Защото по нашто море идваха главно бедни немци?
Или ожалваме горките англичани, които бясно купуват къщи в нашите села. Вярно, не им е леко бъдещето.
Вероятно да - защото сме виждали най-много германски пенсионери...
 Обаче аз се питах дали наистина не е до дух и дали в нас не е закодиран някакъв мрачен дух на старостта . В Италия познавам няколко интересни пенсионери - не казвам богати , а интертесни - и ми прави впечетление как са някак над нещата  - не мрънкат бе , не се обличат в разновидностите на кафявото и черното...държат се някак по-свободно , ходят на разни места , събират се , познават се , общуват .
 Не обвинявам нашите си пенсионери , просто се надявам да не стана като голяма част от тях - изтормозени, мрачни , самотни и ...(убийте ме с камъни  Grinning) бедни .

Общи условия

Активация на акаунт