Защо давате чипс , зрънчо и близалки ?

  • 27 199
  • 321
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 564
Купувала съм  Зрънчо и чипс , защото му харесват . Не виждат нищо фатално в това . Сега вече не ги иска особено ... караме на солети или на соленки  Grinning

Ядките са опасни за по - малките деца , освен това са сериозен алерген  Sick , така че не са най - удачният заместител .

А и чак такова превъзнасяне - това не давам , онова не давам ...
Забраненият плод е най - вкусен . По - добре сега да не му отказвам , отколкото като стане по - самостоятелен да се тъпче зад гърба ми .

Подкрепям напълно мнението на Пипинка.

# 46
  • Мнения: 2 722
Купувам, защото ги яде!
Ако искаше Лъки бой само заради играчката, нямаше да постигнем консенсус.
Не му броя Е-тата, не го държа в инкубатор.
Има изградени хранителни навици - храни се редовно, само със здравословна храна у дома и в яслата, а навън на площадката не го ограничавам за нищо /освен ако не си провеждаме поредната възпитателна терапия/
Когато ръцете му са изцапани, сам идва да си поиска мокра кърпичка, за да се избърше, после пита може ли.... и го получава. Хапва, оставя го на масата при мен и отново в пясъчника.

# 47
  • Мнения: 6 206
Защото съм се нагледала на деца лишавани от разни неща.
От зрънчовци, от телевизори и прочие дяволски изобретения, те се хвърлят на всичко като невидяли.

Когато си отворих центъра, моето дете не можеше да се насити да отваря бонбони, чипсове, дъвки и пак бонбони, чипсове, снаксове, дъвки... Всяко чудо за три дни. Сега нито солети яде, нито шоколад, нито близалки. Ако ми поиска, няма да му откажа. Начини има много и нито един от тях не е лишаването.
Като искам детето ми да яде боб, сяда с баба си и го готви открай до край и после целия си го изяжда. Като искам да яде плодове, се сяда, заедно се белят, правят се човечета на шишчета и тн т и после всичко се омита. Но да седна да се възмущавам защо това или онова правят другите майки, просто няма да стане.

# 48
  • Мнения: 583
Защото съм се нагледала на деца лишавани от разни неща.
От зрънчовци, от телевизори и прочие дяволски изобретения, те се хвърлят на всичко като невидяли.

Когато си отворих центъра, моето дете не можеше да се насити да отваря бонбони, чипсове, дъвки и пак бонбони, чипсове, снаксове, дъвки... Всяко чудо за три дни. Сега нито солети яде, нито шоколад, нито близалки. Ако ми поиска, няма да му откажа. Начини има много и нито един от тях не е лишаването.
Като искам детето ми да яде боб, сяда с баба си и го готви открай до край и после целия си го изяжда. Като искам да яде плодове, се сяда, заедно се белят, правят се човечета на шишчета и тн т и после всичко се омита. Но да седна да се възмущавам защо това или онова правят другите майки, просто няма да стане.
  newsm10Няма какво друго да се каже по въпроса. Лишаването води до криене след време, и тъпкане с това, което е било забранявано, защото е вредно и е нездравословно.

# 49
  • Мнения: 1 364
Купувам, защото ги обича. Аз също хапвам с нея.
Като влезем в магазина Алекс сама си взема царевични  пръчици, солети, бонбони, дъвки, сладолед, шаколад...
Чипс и близалки купувам рядко.

# 50
  • Мнения: 967
Ужасно съм против, но за съжаление не можем насаждаме у децата усещане за лишения и нещастни емоции. До към 2 год не беше опитвал нито зрънчо, нито близалка, нито чипс, нито шоколад. Когато видеше някое дете да яде и поискаше и той му купувах соелти, бисквитки и т.н. Ядки не трябва да се дават до 4 год. Колкото и да са полезни за възрастните, при малките освен опасност от задавяне са и много силен алерген. Учудвала съм се като виждам майки как дават на децата "боклуци", но...
сега вече не мог да го залъжа и той да вижда как някой яде зрънчо, а на него да му пробутам солетки... въпреки, че никога вкъщи не беше ял шоколад един ден вмагазина ми посочи с пръст шоколада и каза "мамо искам коладче" (коладче =шоколадче)  ooooh! Оказа се, че е ял "коладче в градината. Та казвам всикчо това, защото от един момент нататък е много трудно да държим децата далеч от гадничките изкушения и аз въпреки, че съм 100% за здравословното хранене съм на мнение, че нищо прекалено не е на хубаво - не бих позволила детето ми да се чувства по-различно от другите и нещастно са мо в името на това да не яде лоши храни. На мнение съм, че най-доброто нещо е компромиса и след като вече не мога да го залъгвам да стои далеч от "болкуците" то поне ги давам рядко и в малки количества.
Има обаче и майки, които си мислят че чипса всъщност е много полезна храна - нали това всъщност са картофи  Rolling Eyes - Без коментар!

# 51
  • Мнения: 2 768

Каквото и да напиша ще е вариант на казаното от Каспър!
Забраненият плод е най-сладък.
Искам да напомня на всички майки, че в един момент децата им вече няма да са под техен контрол. И тогава наистина се нахвърлят като невидели над всичко забранено.
А съм забелязала, че когато не ги ограничавам много бързо им омръзва обекта на желание. Ето Кристина се вманиачи да яде сладолед на клечка тези дни, стигна до 3-4 един следобед. И след 2 дена й мина.
Старая се да не изпитват натрапчиви желания към храна, после се вманиячават и става по-страшно!

# 52
  • Мнения: 2 237
Откакто сина ми стана на 2 г и 6 м давам всичко, по няколко причини:
- не съм ССФ, вманиачена на тема здравословно хранене и отрицание на "Е"-та
- лекарството е отрова, и отровата е лекарство - всичко е въпрос на ДОЗИРОВКА
- определено считам, че "Прекален светец и Богу не е драг"

На който не му харесва, да не купува. Личен избор. Това, че някой яде нещо, защо задължително трябва да ви задължава да купите? Или просто е удобен начин да се критикуват останалите и да се правим на интересни на техен гръб?







Нямам какво да допълня.Купувам на дъщеря си близалки и зрънчо защото ги обича и са и вкусни.Не мисля че са вредни,в малки количества разбира се .

# 53
  • Мнения: 5 500
Малее, вие ако си мислите, че на яслата и градината храната е здравословна  hahaha hahaha hahaha

# 54
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Купувала съм  Зрънчо и чипс , защото му харесват . Не виждат нищо фатално в това . Сега вече не ги иска особено ... караме на солети или на соленки  Grinning

Ядките са опасни за по - малките деца , освен това са сериозен алерген  Sick , така че не са най - удачният заместител .

А и чак такова превъзнасяне - това не давам , онова не давам ...
Забраненият плод е най - вкусен . По - добре сега да не му отказвам , отколкото като стане по - самостоятелен да се тъпче зад гърба ми .


   Peace И аз така.Предпочитам нищо да не им давам на площадката,не толкова,че ще им стане кой знае какво от тези неща,а защото ръцете им са мръсни. Sick

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Смея да твърдя, че изобщо не са като отвързани. Давам всеки ден пари на дъщеря ми. Е, не купува снаксове, чипсове, кроасани и близалки. Купува разни други глупости, но не и гореизброените. Баба й, при която е следобед, купува кроасани и вафли. Не ги яде Наталия. Казах, че тя не ги обича, но явно и баба й е решила, че всички деца обичат Чипи као /така ли се пише?/ и така се въргалят из цялата къща. Не им е фен детето просто. Като види дъвка или близалка не губи човешки облик. Тук не става дума за забрани на всяка цена. А за разумно регулиране.

Всеки ден след ДГ отиваме с Крисо в офиса на майка ми и баща им. Майка им дава пари и те тичат с племенникът ми до близкото кафене. Могат да си купят каквото си поискат. Крисо обикновено си купува мляко с какао, чай или хот-дог, Анко задължително е с кола, вафла или снакс. А Анко никой не го е лишавал от подобни. Какъв извод тогава да направя?

# 56
  • Мнения: 2 022
Купувала съм  Зрънчо и чипс , защото му харесват . Не виждат нищо фатално в това . Сега вече не ги иска особено ... караме на солети или на соленки  Grinning
Близалки не давам , защото съм против сладкото .
Ядките са опасни за по - малките деца , освен това са сериозен алерген  Sick , така че не са най - удачният заместител .

А и чак такова превъзнасяне - това не давам , онова не давам ...
Забраненият плод е най - вкусен . По - добре сега да не му отказвам , отколкото като стане по - самостоятелен да се тъпче зад гърба ми .


Много добре казано. И аз купувам чипс и зрънчо, по-често чипс, защото го ядем всички и така малкият не натъпква цялото пакетче в коремчето си.  Mr. Green Но и без зрънчо не може, защото в него има играчки  Thinking  
Близалки не давам! Обясних, че е опасно, защото детето може да се задави с тях, и моите го приеха. Предпочитам солетите, а ядки избягвам, защото Коко има алергии. Давам му ядки само по малко и от време на време - колкото да опита.

Мили мами, не забравяйте, че нашите деца не живеят в един изолиран и безопасен свят. Не може вечно да ходим след тях и да определяме какво може и какво не може да ядат. По-добре да опитат от всичко пред мен (дори и болкучавите храни), отколкото после, като тръгнат на училище, да казват, че са си купили сандвич (например), а в действителност да са изкупили всички близалки и "фуражни" храни от близкия магазин.

И още нещо. Когато извеждам децата си в някоя градинка, не мога да очаквам, че всички останали деца се възпитават по моите методи. Аз давам на децата си сладолед, някои майки не дават. Аз не давам близалки - други майки дават. Това е! Градинките са за всички. Затова се наричат "обществени". Ако не ми харесва, няма да водя детето си там. Но никога не би ми хрумнало да питам другите майки защо не постъпват като мен!

# 57
  • Мнения: 5 468
Наистина, децата не ги отглеждаме в инкубатор и не е възможно да ги предпазваме от вредните храни, но за съжаление от тези боклуци, нацията ни започна да затлъстява и се срещат все повече затлъстели деца. За големите да не говорим.

# 58
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз също съм на мнение, че трябва да се ограничават децата от тези "вкусни нещица", но не напълно. Давам на дъщеря ми всичко каквото и се е прияло, ако  сметна че е вредно, като лапне малко го взимам или сменям с нещо друго,  а и тя бързо губи интерес. Храни се добре като цяло, яде плодове и смятам че, малко "буклуци" от време на време няма да и навредят.
Виждала съм варианта на дете което не беше опитвало нищо  сладко до 3г. възраст, ядеше само плодове- майката беше много горда. Е, елате да го видите сега на 7г. майката се видя във чудо. То не яде нормална храна, а само чипсове, бонбони и солети.

# 59
  • Мнения: 7 106
Обратно на някои от мненията, моето е, че вкусът на детето се възпитава. Аз НЕ купувам почти нищо от гореизброените "нежелателни храни" с изключение на чипса и кубетите, които си признавам, че много обичам  Embarassed. Интересът на дъщеря ми се изчерпва с 1-2 чипсчета или кубетки и то само защото (и когато) ме вижда че аз ги ям. сама да си поиска да и купя, не е било. Купувам шоколадови яйца заради играчките, тя шоколад почти не яде или в много редки случаи хапва по едно миниатюрно парченце колкото да се омаже по устата и да се гледа в огледалото, та по този повод не обича и не яде никакви вафли, кроасани, сухи пасти, бисквити, изобщо почти нищо от купешкия асортимент закуски.
По едно време беше се увлякла по бонбонките тип тик-так (шарените) и близалките, но интересът и угасна вече.
Когато навън някое дете около нея яде пуканки или зрънчо и я почерпи, винаги и разрешавам за си вземе, защото знам че това е инцидентно и тя всъшност в момента го хапва, само защото го ядат заедно. Единствено ме врънка за Лъки бой защото вътре има "подарък" за нея, и след като си го намери, сама отива да изхвърли останалото в кошчето  Laughing. А го изхвърлям, защото никой не иска да го яде  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт