"майчин дом "варна

  • 60 599
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
Извинявам се за несвързания разказ. Той е резултат от жалките ми опити да поместя десетдневна епопея в рамките на 10 реда. Shocked
Държа също да отбележа, че д-р Н. Юдова се държа много мило и внимателно, обясняваше търпеливо... просто ме прати на лапароскопия струваща доста пари, а се оказа, че не е имало нужда от нея. Добре, че в последния момент ме прегледа въпросния лекар. За него какво да кажа, не го познавам, не съм го чувала или виждала, просто в разговора споменаха името, което аз запомних като Янев. Може под влияние на стреса и многото емоции да не съм го чула правилно. Това е!  

# 61
Аз съм при Ани Атанасова в Майчин дом и съм доволна от нея.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 448
Днес ходих в Майчин дом при Капка Атанасова да се запиша за секцио , честно казано видя ми се малко студена , стори ми се че претупа прегледа а си платих 27 лв за него , каза ми също че ми предлага спинална упоика но ако не ме хване защото не съм много слабичка ще ми сложат пълна , някой знае ли ако стане така допълнително ли се плаща newsm78 ???  Както и да е , реших да е тази лекарка защото чувам много добри отзиви за нея от много места , но ми предлага дата за секцио на 13.11 при термин 23.11 , а аз исках да е по раничко Sad

# 63
  • Мнения: 2 922
Д-р К. Атанасова е изключително добър специалист. Няма за какво да се притесняваш.
А за датата, твоето мнение по въпроса не е решаващо  Laughing
Може да се окаже опасно, ако бебето се роди много рано преди термина.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 894
Днес ходих в Майчин дом при Капка Атанасова да се запиша за секцио , честно казано видя ми се малко студена , стори ми се че претупа прегледа а си платих 27 лв за него , каза ми също че ми предлага спинална упоика но ако не ме хване защото не съм много слабичка ще ми сложат пълна , някой знае ли ако стане така допълнително ли се плаща newsm78 ???  Както и да е , реших да е тази лекарка защото чувам много добри отзиви за нея от много места , но ми предлага дата за секцио на 13.11 при термин 23.11 , а аз исках да е по раничко Sad
Не се плаща допълнително, ако стане така с упойката, поне на мен така ми казаха. А датата ти е предложена правилно. По принцип се избягва секцио по-рано от 10 дни преди термин, за да е сигурно, че детето е добре развито. Моето секцио беше 6 дни преди термин. Ти защо толкова бързаш?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 448
Ами по късно като почнах да разсъждавам ме стресира числото 13 , на момента не бях се сетила Sad и после тя ми каза че бебето в момента е 2800 а представете си цял месец още  newsm78

# 66
  • Мнения: 4 601
Ами по късно като почнах да разсъждавам ме стресира числото 13 , на момента не бях се сетила Sad и после тя ми каза че бебето в момента е 2800 а представете си цял месец още  newsm78

представям си , такмо ще стане кам 3.500 нормално
никой не може да каже колко  така че не си мисли такива работи , защото не е правилно
някой наддават много последния месец , други не

# 67
  • Мнения: 4 424
Ами по късно като почнах да разсъждавам ме стресира числото 13 , на момента не бях се сетила Sad и после тя ми каза че бебето в момента е 2800 а представете си цял месец още  newsm78
Недей бърза за секциото,за да не е рано и да си навлечеш куп проблеми..Пожелавам ти всичко да е наред  Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 448
Благодаря ви момичета , в краина сметка каквото доки реши това ще е , после да не блъскам главата !

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 919
А, иначе в Майчин дом и за "Добър ден" ще ти вземат пари!!!
Много "Добър ден" чух в МД, но допълнително пари не са ми взимали. Не твърдя също, че лекарите там са всеможещи, но аз съм много доволна от раждането там. Е имам и аз някои дребни забележки, но при всяко положение обстановката и условията там са несравнимо по-добри от другите 2 болници във Варна. За мен това бяха много, но без колебание най-"заслужаващо" си похарчените ми пари в живота.
Много съм благодарна на д-р Станева за подкрепата и в моите безкрайно големи притеснения за бебето през бременността. Заради нея родих в МД, където бях в приятна и спокойна атмосфера, където и санитари, акушерки и лекари идваха веднага след като ги повикам и учтиво и внимателно се отнасяха с мен. Споменът ми е за нещо чисто и слънчево.
Няма да правя никакъв паралел с АГ, където попаднах преди 4 год. със спонтанен аборт. Лекарите се справиха добре, но как ме нагрубяваха и навикваха преди и след кюретажа сестри и акушерки... не искам да си спомням  smile3518

# 70
  • Мнения: 55
Здравейте!
По въпроса за Майчин дом - много добра клиника, но има още какво да се желае за парите, които плащаме - един от основните недостатъци според мен е, че бебетата са непрекъснато при майките, и тези, родили със секцио / ок. 80% от родилките - пак според мен/, нямат възможност за нормално възстановяване.
По отношение на лекарите - аз раждах планово секцио при Д-р Д. Станева - много съм доволна, че попаднах при нея - раждането на първото ми дете ще остане като много красив спомен! Анестезиолога Д-р Мичонов е супер- дори не разбрах, кога ми е поставил спиналната упойка!

# 71
  • Мнения: 388
А, иначе в Майчин дом и за "Добър ден" ще ти вземат пари!!!
Това не е Вярно! И стотинка не са ми взели повече!
раждах там по спешност късно вечерта вдигнах д-р Яков анестизиоложката Добрева и две акушерки с таксита до болницата. Най вече на Кискинова имаше дъщеря ми като нейно бебе.
Бебката ми беше седалищна и започна да излиза в 21,10 вечерта.
Благодаря им на "Майчин дом" - Варна.  Ако бях раждала в Бургас пак щях да загубя бебе!

# 72
  • Мнения: 1 896
Здравейте!
По въпроса за Майчин дом - много добра клиника, но има още какво да се желае за парите, които плащаме - един от основните недостатъци според мен е, че бебетата са непрекъснато при майките, и тези, родили със секцио / ок. 80% от родилките - пак според мен/, нямат възможност за нормално възстановяване.
По отношение на лекарите - аз раждах планово секцио при Д-р Д. Станева - много съм доволна, че попаднах при нея - раждането на първото ми дете ще остане като много красив спомен! Анестезиолога Д-р Мичонов е супер- дори не разбрах, кога ми е поставил спиналната упойка!


Родих със секцио, но по мое настояване не ми вземаха детето дори през нощта или в часовете за свиждане. Още от деня след операцията си беше при мен непрекъснато, макар че бях без придружител, ставах нощем да й сменям памперсите и да я вземам при мен в леглото за кърмене. Платих си за ВИП, само и само да може да бъде бебето нон-стоп при мен.
За мен е необяснимо как една майка може да иска да си "хвърли" детето да реве в някаква обща стая с други новородени в първите дни и часове след раждането, когато то я търси с цялото си същество и плаче гладно и непрегърнато. Раната от секциото заздравява, но първите часове и дни от живота на един човек го бележат емоционално завинаги. Ако майката настоява, в Майчин дом сигурно ще й гледат детето, докато тя се възстанови и няма да й го носят, но то ще страда, това е сигурно.

# 73
  • Мнения: 2 958
Да си призная първите 2-3 дни след раждането бях толкова изморена, недоспала и изтощена,че просто .... чаках с нетърпение часа когато ще дойдат да вземат бебето,за да мога малко да си почина.Колкото и гадно да звучи.
След раждането през цялата първа нощ едно стъкло ме делеше от детето ми.След операционната е точно до стаята с бебетата и не видях някое да плаче.Бебешки плач се чуваше само сутрин към 5:00 когато и ни ги носеха.

# 74
  • Мнения: 2 922
Да, мнението ми съвпада с това на basilisk. Няма как присъствието на току що роденото ми дете да ми пречи.

Общи условия

Активация на акаунт