От кои месец се повдига количката на следващото от легнало ниво?

  • 1 638
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравеите мами,
моля Ви споделете- колко големи бяха вашите бебоци когато си позволихте да повдигнете количката с едно ниво?
Благодаря Ви
Вили

# 1
  • Мнения: 596
Повдигнах количката в полулегнало положение след 5 месец, а седнала след 6-ти.

# 2
  • Мнения: 676
Аз след около 4м. доколкото си спомням-то всъщност е полулегнало положение и тъй като и без това в шезлонга си стоеше така му вдигнах и количката, а като спеше я пусках отново.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
На 5 месеца купих лятна количка,а тя е с наклон 45 градуса.

# 4
  • Мнения: 603
Зависи от количката. Има някои (като моята), на които първата степен им е 45 градуса. До 6 м. съм й подлагала само възглавничка - за да вижда. Питах ЛЛ и ми каза, че 30 градуса максимум е наклона до 6 м.

# 5
  • Мнения: 222
Към 7-ми месец , когато дъщеря ми ве4е се надига6е и искаше да гледа

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Към 4-ти месец, но тя сама се надигаше и искаше да гледа. 

# 7
  • Мнения: 114
Зависи дали е момче или момиче.При момичетат от 5 месец в полу легнало положение и от 6.5 в седнало.При момченцата малко по късно с около 1 месец разлика от това на момичетата

# 8
  • София
  • Мнения: 1 433
След 5-я мес., защото тя се опитваше да сяда сама

# 9
  • София
  • Мнения: 529
От четвъртия месец го слагах в полулегнало положение. Той самият искаше така и отказваше да стои легнал.

# 10
  • Мнения: 1 986
  В средата на 5 месец.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
То зависи от нивата на количката!Дъщеря ми като беше новородена най-легналото положение на количката беше 30 градуса и нямаше проблем Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В началото на 6 ти месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 035
След 6 месец я повдигнах на първото ниво - около 45градуса наклон.

# 14
  • София
  • Мнения: 248
В началото на 6-ия месец.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 907
Някои педита казват след 4 - тия месец, аз лично я вдигнах на първото ниво, което е около 45 градуса, след като Вики стана на 6 месеца.

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря ви мами- рано ни е още значи.Смятам да му сложа една малка възглавничка само.
А не бяха ли столчетата за кола и те  с 30 градуса наклон?Или даже 45?Щото с тях пътуваме  откакто сме се родили.
 Hug
Вили

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Ами аз от по-рано, някъде след 3 месец. Пресиян беше свикнал на шезлонга и кошчето за кола, които имат някакъв наклон, надигаше се и искаше да гледа. Аз упорито си го слагах легнал в количката, но той се надигаше сам и от напрягането на мускулите понякога повръщаше. Говорих с педиатъра и той каза, че бебчо е достатъчно едричък и силен и може да вдигна леко облегалката - на 30 градуса. В момента е на 4 месеца и едва сега я вдигам на 45 градуса.

# 18
  • Мнения: 5 026
Олколо 5 месец.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 4 мес. при наклон 30'

# 20
  • Мнения: 2 159
към 6-тия бяхме

# 21
# 22
  • Мнения: 2 677
Някъде към средата или края на петия месец.

# 23
  • Мнения: 2 381
На 5,5 месеца.А в седнало положение сложих бебка в количката като навърши 6 месеца.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
при навършени 4 месеца

# 25
  • Мнения: 2 407
След 5 месец!

# 26
  • Мнения: 100
На 5 навършени месеца започнах да я слагам на полу легнало , а на 6,5 м. на седнало положение.

# 27
  • Мнения: 2 015
Ами то си и зависи от детето.Аз го сложих в полу легнало на 5-6, а в седнало на 7, защото късно започна да сяда.

Общи условия

Активация на акаунт