Измами ме и искам да си отмъстя

  • 24 692
  • 316
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 775
Вината е нито само на мъжа, нито само на жената. Както той е знаел, че е женан, така и ти си  знаела. Отговорността е за двамата. Но това е много сериозен въпрос и ми се струва неуместно да се крие от съпругата. Обаче не ти си тази, която трябва да каже. Ако е достоен човек, в което силно се съмнявам, той ще понесе отговорността дали да каже или не.

# 76
  • Мнения: 4 380
Аве да те питам ксения, знаеш ли колко е средната издръжка на дете в България?

Много по-малко отколкото би трябвало да бъде предполагам. В нормална страна той би трябвало не само детето, но и нея да издържа ако тя реши да учи...но, уви!
Без значение каква е издръжката. И 20 лв. са нещо. Важен е факта на официално признание на детето. Един ден наследство, имоти...абе не се знае как може да бъде изгодно за детето. Освен това, и закони за издръжка може да се променят, и неговия доход драстично да скочи...Абе знае ли човек?


И в крайна сметка...един подпис за официален брак не значи нищо, нали? Както едните деца имат право на баща, така и другото. Това че има съвест за едните, а няма за другото...какво да го правиш- мръсникът си е мръсник. Но поне има някакви закони малко от малко, ако не друго поне за "една стотинка грижа" както вика Миглена Ангелова.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 15:50 от xenia

# 77
  • Мнения: 1 425
30-80лв са границите, по изключение може и повече но повечето издръжки са в тези граници. Но и аз смятам че има шанс в следващите няколко години тези суми да се променят и да станат по-нормални.
А иначе не знам някъде да има такова правило - да я издържа. Издръжки има на бивши съпрузи (не за детето - то е отделно, а за съпругата), не мисля че има издръжка на любовници. Но може и аз да съм в грешка.

# 78
  • Мнения: 4 380
30-80лв са границите, по изключение може и повече но повечето издръжки са в тези граници. Но и аз смятам че има шанс в следващите няколко години тези суми да се променят и да станат по-нормални.
А иначе не знам някъде да има такова правило - да я издържа. Издръжки има на бивши съпрузи (не за детето - то е отделно, а за съпругата), не мисля че има издръжка на любовници. Но може и аз да съм в грешка.

В грешка си. Издръжката на майката в случай, че тя реши да учи или се разболее и не е в състояни да се грижи за детето, е в същност защита на детето. И тя се присъжда на всеки баща независимо дали е бил в официален брак с майката или не.

Както и да е. България е вероятно далече още от такива закони. Колкото, толкова. За 2 год. със задна дата трябва да си получи издръжката. Аз на нейно място тези пари бих му спестявала ако за момента имам достатъчно за да го издържам. Пък там...за обучение ли, за дом, все за нещо ще му бъдат от полза.

# 79
  • Мнения: 3 453
мисля си,че само Господ има право да отмъщава,остави на Него.Той си знае работата.рано или късно,бившият ти,ще си получи заслуженото,по един или друг начин
усмихни се на детето си и си пожелай само приятни мигове за напред.остави лошите мисли,защото ще те погубят

 И аз така мисля

# 80
  • Мнения: 492
Само да кажа-жена му няма да го изостави,дори скандал няма да му вдигне.
Аз пък съм категорична-не го искам обратно след всичко

Е какво искаш да постигнеш тогава?

# 81
  • Мнения: 765
Аз се поставям на твое място и мисля , че е ужасно . Съжалявам , но това е загубена кауза . Мисли за детето , създай му дом , намери му баща , забрави за това "отмъщение" . Прояви достойнство - да , никой не е проявил такова към теб , но много важно - живи сте , здрави сте , ти си млада , предстоят ти и други връзки , дай си шанс . Само ти може да се погрижиш за себе си и за детето .
Аз бих го съдила за издръжка - той ако иска да казва на жена си , ако иска не , но си длъжна да помислиш за бъдещето на това дете - образование и т.н. Гордостта ти е криворазбрана - хем не искаш лев , хем искаш да паднеш дотам , че да звъниш на жена му . Тя каква е не е важно , важни са други неща . Бъди умна поне в този момент . Пак ти желая успех !

# 82
  • Мнения: 6 155
В такива писания откривам единствено страх да не бъдем на мястото на съпругата.
Да,не ме интересуват другите,за мен някой помислил ли е.А това,че някой е мамил съпругата си е било негово решение.
И да,искам да му натрия носа.
И не съм се вмъквала никъде,в моя живот се вмъкнаха,и аз го исках,разбира се !
Ей, много си нагла.  Shocked Другите не те интересуват, а искаш ние да ти съчувстваме?!

Честно казано, да - страх ме е. Страх ме е някоя тъпа фльорца като теб да не реши, че е безумно влюбена в мъжа ми, да не реши да забременява от него и да не реши да ме осведоми за това... страх ме е, защото в такъв случай ще разсипя не само моят живот и този на семейството ми, но и нейният!

# 83
  • Мнения: 4 380
В такива писания откривам единствено страх да не бъдем на мястото на съпругата.
Да,не ме интересуват другите,за мен някой помислил ли е.А това,че някой е мамил съпругата си е било негово решение.
И да,искам да му натрия носа.
И не съм се вмъквала никъде,в моя живот се вмъкнаха,и аз го исках,разбира се !
Ей, много си нагла.  Shocked Другите не те интересуват, а искаш ние да ти съчувстваме?!

Честно казано, да - страх ме е. Страх ме е някоя тъпа фльорца като теб да не реши, че е безумно влюбена в мъжа ми, да не реши да забременява от него и да не реши да ме осведоми за това... страх ме е, защото в такъв случай ще разсипя не само моят живот и този на семейството ми, но и нейният!


Така ли? И от какъв зор ще разсипваш нейния? За това че мъжа ти си развява оная работа наляво и надясно? Какво са ти виновни другите?

А да преглътнеш малко така егоизма си и собственическите чувства?

# 84
  • Мнения: 6 155
А ,айде ТИ да не ми казваш какво и как да преглъщам!

От зор, че тя се бърка в моето семейство. От такъв зор. Необвързани мъже има достатъчно. Да си намери друг, с когото да се прави бебе. Това, естествено не означава, че мъжът ми е без вина...

# 85
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами, спри се де!хи4 и не помирисвай семейството на "измамника"! това, което си направила си е направо шантаж, както го виждам! ами да беше казала тогава,за  да може да се реагира- аборт или да се разбере с жена си ,ако примира за тебе!не понасям изневерите, но и момите, детето се хващат с женени, с цел да го вържат или да предизвикат  развод!поне го прави умно и без последствия за никого!там  презерватив, таблетки, аборт!и какво ще постигнеш, какво целиш? какво о4акваш от отмъщението? ползата е вероятно материална за детето и за тебе, пък другите  невинни в драмата ку4ета  ги яли!егати злобата и наглостта! ами ако като татко, той поиска да се грижи за детето си и тази лоша съпруга вземе, 4е приеме едно готово бебе, хехех голям театър ще е! наистина си е за страх от такива слу4ки!

# 86
  • Мнения: 4 380
А ,айде ТИ да не ми казваш какво и как да преглъщам!

От зор, че тя се бърка в моето семейство. От такъв зор. Необвързани мъже има достатъчно. Да си намери друг, с когото да се прави бебе. Това, естествено не означава, че мъжът ми е без вина...

В твоето семейство никой насила не би могъл да се набърка. Това не ти ли е ясно? Ако някой разрушава семейството, това е само съпругът, който си е търсил нещо настрана. Една жена не може да изнасили мъж. И обикновенно не е инициатор на връзка. Дори да си търси умишлено сексуална връзка с някой, насила нищо не става. За разлика от ситуацията когато един мъж си търси.

Да се завърти главата на една жена не е нищо особенно. Всеки може да омае всяка, така че да не мисли абсолютно за семейство и подобни подробности. И в крайна сметка, защо тя трябва да мисли? Семейството е негово-не нейно. Един страничен човек нито знае какво му е в семейството, нито може да надзърта в душата му.

# 87
  • Мнения: 6 155
И обикновенно не е инициатор на връзка.

Това, въобще не е вярно.

Виж, не искам да споря на тази тема. Мнението ми е много крайно и няма да го промениш нито ти, нито някой друг. Безсмислено е да влизаме в спорове Peace

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Какво се присети пък точно сега да му отмъщаваш? Защо не преди 2 години?

# 89
  • Мнения: 4 380
И обикновенно не е инициатор на връзка.

Това, въобще не е вярно.

Виж, не искам да споря на тази тема. Мнението ми е много крайно и няма да го промениш нито ти, нито някой друг. Безсмислено е да влизаме в спорове Peace

Мнението ти е на ревнива съпруга- не на трезвомислещ човек.

Кое не е вярно? Тази жена да не го е изнасилила? Мила моя, тя НЯМА семейство и няма отговорности към други. Глава на раменете и трезва преценка за последствията трябва да има изневеряващия, а не любовницата.

Общи условия

Активация на акаунт