Не знам преди да се развият така комуникациите как са ги правили тези неща newsm78
Grinning  
По същия начин, само че този, който иска или му се налага да работи от къщи 'малко' хвърчи като линейка между дома си и офиса.
В същата сфера съм аз, със социологически и маркетингови проучвания се занимавам, само че покривам компютърната обработка, доклади и презентации; ти, предполагам, си анализатор. Всъщност много се радвам, че се включи, тъкмо ще разбера как е организирана подобна дейност в по-далечната чужбина, доста ще ми е полезно Peace.
Мога да кажа как беше при нас във времето, когато електронната поща все още беше мираж, а мобилните телефони тепърва навлизаха и тежаха по 1 тон Laughing.
Интервютата по правило ги правят външни сътрудници, там нищо не се е променило, и сега си е така.
Контролът е в офиса, това няма начин да се изнесе извън него.
Част от електронната обработка я правех от къщи и тогава, разликата е че по онова време тичах до офиса с дискетки, сега всичко заминава по направление с едно натискане на бутона Simple Smile.
Финалният етап изисква присъствие в офиса и координация, особено ако обработката се прави от няколко души, а не от един - което е логично, ако проектът е от по-големите, сам човек няма начин да се справи, ако и сроковете са къси - съвсем.
В общи линии е същото, с тази разлика, че развитите комуникации спестяват изключително много време, нерви, а и пари.
Въпреки това на мен ми се налага да прекарвам доста време и в офиса, но то е по друга причина - прекият ми шеф е доста космополитен тип и се е захванал с повече неща, отколкото е присъщо на нормален човек, искам или не - въвлечена съм в тях и му оказвам съдействие, което няма как да направя от дома си. За сметка на това обаче по-лесно си извоювах да изнеса огромна част от работата си по проекти към дома, което отбелязвам като качествен скок Peace.