Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 503
  • 285
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 818
          Тиквички с яйца-стъпка по стъпка



продукти

- 8 малки тиквички
- 50 мл.зехтин
- малка глава лук
- две скилидки чесън
- 3 яйца

 Нарязваме тиквичките на парченца

 Посоляваме и ги оставяме да се поизцедят

 Задушаваме лука на бавен огън

...прибавяме и тиквичките Покриваме съда с капак и готвим 15 мин,като разбъркваме на всеки 3-4 мин.

 Чукваме яйцата директно в тигана

 Може да оставим яйцата леко влажни ...както предпочитате

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ПИПАРРАДА


PIPARRADA




2 червени чушки
2 зелени чушки
3 домата
5 яйца
3 скилидки чесън
4 с.л. олио, сол

Изпържи чесъна на филийки и парченцата чушки. Добави настърганите на ренде домати и посоли. Готви 15 мин. на бавен огън. Изсипи разбитите яйца и разбъркай до сгъстяване. Напълни чинията със зеленчуци и сложи пипаррадата в средата.

# 107
  • Мнения: 1 818
             Пилешки бутчета на фурна



продукти

 зехтин,1 глава чесън,1 голяма глава лук,вино за готвене,мащерка/tomillo,1 лимон,една ябълка,няколко обезкостени пилешки бутчета

  Нарязваме ябълката,лука...

 ...чесъна и лимона по посочения начин

  Слагаме парченцата ябълка под  бутчетата,лукът около тях

  ...идва ред на чесъна и лимона

  Посоляваме , наръсваме с мащерка...

  Върху всяко бутче внимателно наливаме по малко зехтин и вино/около 2 супени лъжици за всяко бутче/

# 108
  • Мнения: 1 818
sylya,   

Наздраве! Някой ще се присъедини ли към нас или сами да се черпим Heart Eyes

Ето салатка за биричката.Тези доматки ми ги спретна средния син,по рецепта на негова приятелка от Сливен

Пълнени домати



за пълнежа-сирене,царевица,нарязани краставички,майонеза и вътрешността на доматките  chef

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 686


          Момичета няма майтап, но като гледам другите сайтове, НИЕ тук в bg-mamma направихме най-голямата колекция от испански рецепти преведени на български, която съществува в момента в интернет пространството. Онзи ден си броях рецептите в 2-те теми които съм писала и май гоня 100 -те /90 и нещо са/.
Най-много ми харесва обаче, че повечето от рецептите които сме давали са със снимки. Браво на всички!   bouquet

# 110
  • Мнения: 6 390
тази тема ми е една от най любимите, точно заради картинките, браво за ентусиазма ви
 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 686
gaby s последната рецепта която си дала е върха на сладоледа.
Ако tomillo e мащерка, menta=hierba dulce - мента, на кое му викат hierba buena? На гьозума/джоджен/ ли? 
хехехехехе То да вземем да си обменим накрая SKYPE-повете или ICQ-тата! Grinning

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 686



САЛАТА  от  ЛЕЩА


ENSALADA  de  LENTEJAS    Енсалада де лентехас





1/2 кг. варена леща
2 домата
1 кутийка аншоа
1 кутийка черни маслини
1 глава кромид /малка/
олио и оцет

Запържи кромида нарязан на ситно. Добави лещата, разбъркай 2-3 пъти и добави доматите нарязани на парченца. Изключи котлона и сложи в салатиера. Добави маслините и аншоато в салатиерата. Подправи с оцет, олио и сол.   ВНИМАВАЙ със солта, защото маслините и аншоато е солено!!!

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ЧЕРНИТЕ МАСЛИНИ на СВЕКЪРВА ми


ACEITUNAS NEGRAS de mi SUEGRA    Асейтунас неграс де ми суегра

"Така ги прави свекърва ми...и много ни харесват".  Тук споменавам, че това НЕ е моята свекърва. Просто така се казва рецептата.


1 бурканче черни маслини
1 с.л. сладък червен пипер
1 глава кромид голяма
чесън на прах
зехтин
сол

Отцеди маслините от течността им и ги сложи в купа. Добави 1 пълна лъжица сладък червен пипер, кромида-нарязан на фини жулиени, чесъна на прах и солта на вкус, достатъчно зехтин (но да не убие вкуса на пипера). Остави да се овкуси и готово.......




# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 686

КАНАПЕТА


CANAPES  VARIADOS




хляб без кора/бял или черен/, шунка, парченца сирене, масло, майонеза....
прозрачно фолио за оформяне на рола, точилка.

С точилката се разтегля всяка 1 филийка хляб.
Se untar la rebanada, se le pone el ingrediente principal elegido y se enrrolla . Se envuelve en film transparente, intentando apretar bien. Se cierra tipo "caramelito" y se guarda en la nevera una hora por lo menos para que tome forma. Se pueden guardar de un dia para otro, o congelar y descongelar a temperatura ambiente. Antes de servir se desenrrolla y se corta en tiras de un dedo de ancho cada una

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:52 от sylya

# 115
  • Мнения: 422
Момичета, ще бъдете ли така любезни да пуснете рецептите за Беселото пиле, Маслините на свекърва ми, Тиквички с яйца, Тортиля с тиквички , Наденички с зеленчуци със снимките в темата за разделното хранене, тъй като са подходящи.Предпочитам да се пуснат от първоизточнищите, благодаря за което.Има страхотни рецепти  във вашата темичка и ми е любима.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163691.msg3180933#msg3180933

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 15:19 от lst

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 686



КОХОНУДОС  де  ОДИЛИ


COJONUDOS  de  ODILI


филийки хляб, яйца от пътпъдък, парченца шунка, парченца мариновани чушки в олио и чесън

Препичаме филийките, пържим яйцата от пътпъдък и ги отделяме. Поливаме леко филийките в същото олио, в което сме пържили. Правим "тапите"/tapas така: филийка, парче шунка, пържено яйце, парченце маринована чушка с чесън.




# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ist не знам как да ги прехвърля, но не бих се сърдила ако си ги прехвърлиш сама.


ДИП  от  ЛЮЛЯК


DIP  de  LILA

5 гр. цветчета от люляк и няколко за декорация
1/2 опаковка от сирене крема (100 гр)
1 белтък
щипка сол

Измий и накисни цветчетата в студена вода за 15 мин. Изплакни с течаща вода. Сложи ги в/у кухненска хартия да изсъхнат. Разбий крема сиренето с миксер, сложи цветчетата и смеси добре. Разбий белтъка с щипка сол до твърд сняг и го смеси внимателно с останалото. Остави за 1 час в хладилника и декорирай с останалите цветчета.

   


# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ЯБЪЛКОВА  ТОРТА  ПАЛМИРА


TARTA  de  MANZANAS  PALMIRA   ТАРТА де МАНЗАНАС ПАЛМИРА


Рецептата е бърза, лесна и страхотна.


18 с.л. пълни брашно преситено
18 с.л. пълни захар
100 гр. масло

2 ябълки на фини парчета

18 с.л. прясно мляко
2 яйца
ванилия
1 ч.ч. захар

В купа смеси брашно, захар и добави масло. Намазни и набрашни тава и сложи половината смес. Нареди ябълковите парчета и отгоре другата 1/2 от сместа. Разбий яйцата + млякото + ванилията и изсипи в/у тортата. Когато се абсорбира течноста посипи със захар. Печи 50 мин.

Става страхотнаааа. В моя вариант има: канела, настъргана кора от лимон и/или портокал, според вкуса ви

Ето и снимките:











# 119
  • Мнения: 1 818
Тази ябълкова торта ще я пробвам още утре!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт