Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 493
  • 285
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 818
Мисля,че калмарите са най-диетични на планча или на тиган без мазнина.Не само калмарите...у дома много обичаме да печем на планчата за катми и зеленчуци...стават вкусни и са здравословни Heart Eyes

Калмар на тиган/calamar a la plancha/









Verduras a la plancha





Ето няколко нискокалорични рецепти  chef източник:http://www.adelgazar.net/cocina/recetas.htm

Салата с царевица и ябълка



Калории/за порция: 220
Приготовление: 5 min.
2 порции

1 малка консерва царевица
10 доматчета Чери
1 консерва риба тон в зехтин
1 кутия аспержи-връхчета
1 ябълка
1 лъжица зехтин
1/2 с.л. горчица
лимон

В дълбока купа смесваме всички продукти,подправяме и сервираме салатата

Пълнени домати



Калории за порция: 230
приготвяне: 15 min.

продукти за 4 порции
8 средни домата
150 g сварен ориз
1 консерва риба тон
200 g сирене обезмаслено
2 с.л. зехтин
1 с.л. оцет
2 ч.л. горчица
сол,риган

Доматите се издълбават и се пълнят със разбърканите ориз,риба тон,горчица,сирене и подправките

Картофена салата



Калории за порция: 290
Приготвяне: 30 min.

продукти за 4 порции
3-4 средни картофа
1 печена червена чушка
2 домата
1 консерва риба тон
5-6 кисели краставички
5-6 лукчета
8-10 зелени маслини без костилките
100 g обезмаслено сирене или моцарела
черен пипер
за соса
2 лъжици зехтин
1 лъжица оцет
1 лъжица майонеза
ароматни подправки (риган,босилек )

Салата от спанак и синьо сирене



Калории за порция: 250
Приготвяне: 5 min.

продукти за 4 порции
1 пакет (500 gr) листа спаначени
100 gr синьо сирене
50 gr слънчогледови или тиквени белени семки
3 с.л. зехтин
2 с.л. оцет или лимонов сок

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 18:38 от gaby_s

# 166
  • Мнения: 4 380
Мерси Габи! Харесах си само спанака. Другото с тези картофи, ориз и царевица, хич не ще да е диетично... newsm78

# 167
  • Мнения: 4 380
Момичета, направих пудинга. Охлажда се в момента и още не съм го опитвала обаче. Нямам търпение да видя на какво прилича.
Добавих и жълти цукини сред зеленчуците.

Нямам думи да изкажа благодарност за соса с агар-агар. Това е истинско откритие за мен. Замених сметаната на мляко за по-диетично. Разтворих в студеното мляко и при нагряване сосът стана МНОГО гъст. Посолих малко и разбърках с доматите.

Леле каква чудесна алтернатива на всякакви заливки с яйца и кашкавали е този агар! #Crazy Всъщност, следващия път може да опитам да му добавя малко сиренце. newsm78
Трябва да се поинтересувам за диетичните му качества. Прочетох, че се прави от водорасли, но на 80% състои от въглехидрати. Sad Нещо като нишесте, но при застиване трябва да се втвърди като желатин.

Бях го купувала за една тортичка, но така и не го използвах. Ето че настъпи звездния му час. Laughing Трябва да обиколя китайските магазини за още. Много ми хареса това кремче.

# 168
  • Мнения: 4 380
Йес, йес! newsm44 Супер диетичен е! Ето на какво попаднах:

Цитат
По степени энергетической чистоты агар невозможно сравнить с желатином, который получают из свиной кожи, копыт и костей. Агар продукт вегетарианский. Желатин, кроме того, весьма калорийный продукт. А в агаре ноль калорий. Он выводит из организма токсины и шлаки, удаляет вредные вещества из печени, улучшая ее работу.

Мармелад, зефир и прочие сладости, приготовленные на основе агара, помогают похудеть или хотя бы не думать о связи лишней конфеты с лишним весом: агар абсолютно не усваивается.

Егати! Що не се появихте по-рано с този агар! Laughing Сега ще го накупувам като за световно.

# 169
  • Мнения: 1 726
Супер ,но къде се продава този агар-агар?

# 170
  • Мнения: 4 380
Супер ,но къде се продава този агар-агар?

По китайските магазини търси! Wink Не знам къде си, но по разни арабски магазини също трябва да го има. Мюсулманите нали не ядат месо, а значи и желатин...Та всички са на агар. newsm78

Още нищо не знаеш...Аз вече въобще желатин няма да погледна. Laughing Агара стяга при още неизстинало ядене (някъде четох че при 45 град)- никакво чакане в хладилника. И желето е много, много по-стегнато от на желатина. Значи, тези зеленчуци се стегнаха като тухличка и прекрасно се режат напречно на тънички филийки. Laughing

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 686
   Къде в България/Пловдив го продават? В диетичните/магазини дали го има?

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 686

ТОРТА  ТРИ  ШОКОЛАДА

TARTA  3  COCOLATES


Лесна за правене и освен това - страхотна

250 г. черен шоколад /Нестле/
250 г. млечен шоколад /Нестле/
250 г. бял шоколад
600 мл. сметана
600 мл. мляко
3 cuajada/това май е желатин или млечна закваска/

За блата: 1 пакет обикновени бисквите и малко масло



Натрошават се бисквитите и се смесват с маслото, слагат се на дъното на тортена форма, добре се притискат и се пекат няколко мин. за да се втвърди малко.
     В купа се слага черния шоколад + 200 мл. мляко + 200 мл. сметана + 1-та куахада/втвърдител/. Разтапя се на водна баня и се излива в/у блата.
     В друга купа: млечния шоколад + 200 мл. мляко + 200 мл. сметана + 2-рата куахада/втвърдител/. Разтапя се на водна баня и се изсипва в/у черната смес, която вече е стегнала.
    В друга купа: белия шоколад + 200 мл. мляко + 200 мл. сметана + 3-тата куахада/втвърдител/. Разтапя се на водна баня и се изсипва в/у кафявата смес, която вече е стегнала.
Тортата се оставя да се втвърди.






Ето го и като крем:






# 173
  • Мнения: 4 380
Леле колко красиво! Тези топченца как са правени? Няма коахада никъде освен в Испания. Thinking

Абе момичета...отдавна исках да ви питам...Вие тези снимки от някой испански форум ли крадете? Или личен блог?  Не се ли притеснявате относно интелектуална собственост и как позволява форума подобни неща? newsm78

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Аз специално - от мундоресетас свалям снимки, а и от други места. Някой от рецептите които давам съм опитвала лично и ги търся в интернет. Когато ги открия - превеждам и задължително слагам снимки. Други рецепти ги знам от Испания /изпитани/, но отново търся снимки в нета.
   По себе си съдя, че на мен ми е много по-интересна рецептата, когато я видя как изглежда направена.

А това агар-агар с какво може да се замени в България, с желатин ли?
Ами cuajada с какво може да се замени, отново с желатин ли ?

# 175
  • Мнения: 4 380
Тази cuajada не я знам какво е, но от това което прочетох в нета, останах с впечателние че си е нещо специфично испанско. Нямам представа с какво може да се замени.

Агара в рецептата едва ли може да се замести с желатин. Желатина при варене губи желиращите си свойства. Агара се вари и още с кипването сгъстява млякото на гъст сос, което никога няма да стане с желатин. Освен това той е прекалено слаб за да желира зеленчуците. За разлика от желатина и е абсолютно без всякаква миризма, което си е супер за желета и кремчета.
Търси агар- това е просто разкош, как не съм му обръщала внимание толкова време! Не за да пробваш конкретно тази рецепта. Това е просто уникална възможност. Мармалади, домашно машмелоу...Абе винаги съм се чудела с това машмелоу...а то виж ти каква била работата. Разни желейни торти вече няма какво да ги чакаш по цяла нощ- става на момента. Никакви желатини повече. newsm78 Аз минавам на агар.

Обикаляш арабски и китайски магазини и питаш навсякъде. Все някъде ще го откриеш. Той се използва и масово в промишлеността, така че нищо чудно и на други места да откриеш. Просто питай! Вегетарианци трябва да са наясно къде се намира. newsm78

А защо не идеш във форума на бонапети да питаш? newsm78 Там има професионални готвачи, които трябва да са наясно къде има. newsm78

# 176
  • Мнения: 1 818
Момичета,ето ТУК , ТУК има информация за агар-агар на испански,подробна.Аз не бях го чувала това нещо ,но ме заинтересува.Мисля,че е подходящ и за диетата на моя малкия син,защото е вид желатин на базата на протеини
А като търсих в НЕТ-а къде може да се купи в Испания,попаднах на информация из форумите...

En herbolarios. La tienen en polvo para usar como gelatina y entera para ensaladas
En las tiendas de los latinos, peruanos o ecuatorianos ,que seguro que tienes cerca alguna
He oido q en el rinc?n del gourmet del corte ingl?s
El agar-agar lo puedes utilizar como sustitutivo de la gelatina  Lo puedes encontrar en tiendas de comida japonesa o china. Como no nos dices donde est?s no puedo orientarte m?s, de Barcelona tengo algunas direcciones de supermercados de comida asi?tica.


А cuajada е продукт,подобен на овче мляко,виждала съм да я продават в керамиччни чашки,както и в кофички...

Cuajada-Wikipedia

има я и в пакетчета на прах ,използва се за подкваса ,правят се и десерти най-различни с нея... Flan de cuajada

Ето още една рецептичка,лека и диетична




FLAN DE CUAJADA CON FRUTAS ROJAS

INGREDIENTES:
1 SOBRE DE CUAJADA                                     1 пакетче cuajada на прах
2 VASOS DE LECHE DESNATADA                     2 чаши обезмаслено прясно мляко
1 CUCHARADITA DE EDULCORANTE LIQUIDO   течен подсладител/захарин
FRUTILLAS ROJAS SECAS (MIX)                       червени сушени плодове-микс

Слагаме плодовете в съд с подсладена вода да заврат леко,за да омекнат.Подреждаме ги на дъното на малки формички и ....следваме инструкциите на гърба на пакетчето...имам у дома едни,сега ще видя...и така...Разтваряме едно пакетче-12 гр. в малко и го прибавяме към 500 мл.прясно мляко...Дръпваме го от огъня,малко преди да заври.Следва още едно връщане на котлона ...отново дръпваме преди да заври,.Наливаме във чашки/4 за дно пакетче/.Слагаме в хладилник да се стегне,за 4 часа

Източник     http://roserex.blogspot.com/2007/05/2-flanes-de-cuajada-con-frutas-ligth.html


# 177
  • Мнения: 2 922
Записвам се да следя темата и да чета - много вкусотии си набелязах Heart Eyes Hug

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 686


A какво представлява това домашно МАРШМЕЛОУ?

Чувала съм тук за 1 рецепта от едни скъпи желирани бонбонки - Маршмелоус, които се разтопяваха на котлона заедно с някакви ядки май бяха....но не помняяя

# 179
  • Мнения: 4 380


A какво представлява това домашно МАРШМЕЛОУ?

Чувала съм тук за 1 рецепта от едни скъпи желирани бонбонки - Маршмелоус, които се разтопяваха на котлона заедно с някакви ядки май бяха....но не помняяя

Да, правилно мислиш за тези бонбони, но в тях желиращия агент явно е толкова много че стоят като гумени и почти не се ядат просто така. Използват ги основно за направата на разни сладкиши. Прекалено са гумени, а често и засъхнали. Но има един друг вид машмелоу което емного нежно и приятно. Пробвала ли си някога руски зефир? Би разбрала тогава какво имам впредвид. Той е мекичък и нежен и се топи...Абе разкош. При нас се продават такива зефиринки шприцовани върху бисквитка и поръсени с кокос, а руснаците ги правят с какви ли не вкусове и поляти с глазури, шоколад...често дори и с някаква плънка в самото машмелоу. Същността на тези сладки е разбит желиран белтък. Т.к. е шприцовано, на пръв поглед приличат на целувки, но не са печени, а желирани и са много мекички.
Тези сладки не са евтини и все съм се чудила как се правят, т.к. на желатина му е нужно време за застиване. С агара, обаче не е така- той застива много бързо и държи добре форма. Ето ти снимки на зефир да се ориентираш за какво става въпрос.





http://www.socol.ru/files/1182/z_gl_s_mini_b.jpg



http://www.knyazev-company.ru/myimg/b/18.jpg

http://www.volkov-penza.ru/samples/40.jpg

Общи условия

Активация на акаунт