С каква скорост карате велоергометър?

  • 15 106
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 649
Здравей отново!
Не е необходимо да се натоварваш много. За да се горят мазнини е препоръчително да се правят упражнения с малко напрежение, но голяма продължителност.
Следи си пулса според таблицата по- горе , гледай да поддържаш този пулс, карай между 45 и 60 мин, след 30-тата минута започват реално да се топят мазнините. Въртенето до припадък не значи, че гориш мазнини. Карането трябва да е с такава интензивност , че да можеш, да речем, да водиш разговор. Важното е обаче да караш по- дълго време.
Успех!   bouquet

 Peace Напълно съм съгласна. Важна е продължителността, не интезивността на натоварването. Важно е да следиш пулса си и 180- възрастта ти е максималната стойност, добре е да поддържаш на 80 % от максималното пулса си.

# 16
  • Мнения: 861
Карам го със скорост между 30 и 35 км/час, обикновено по 45 мин, много рядко ако дават интересен филм или имам настроение по 1 час. За съжаление не знам при какъв пулс, защото нещо ми се е прецакал дисплея. Между другото, ако някой знае къде може да се поправи, нека сподели  Praynig От 8 възможни степени, обикновено съм на 5-6, понякога през последните 5 мин. вдигам до 7. Карам го вече трета година (е, не всеки ден, понякога имам дълги застои поради мързел или липса на стимул), ама нито са ми станали яки краката нито мускулести. Като съдя по себе си съм съгласна с Поци, че жените трябва да тренират тежко, защото мускули лесно не се правят от жени.

# 17
  • Мнения: 4 678
Тва се мъча да кажа и аз!Жените трябва да вдигат тежко!В фитнеса идват момичета които вдигат леки гири ,и карат колелото все едно на разходка,и за 3-4 месеца не са мръднали с кило!
Ама кой ме слуша(само жена ми)
Жената  като прави тренеровка за гръб мъжете и жените не вярват на очите си с какви тежести тренира и прави повторенията(виждал съм мъже които тренират с по-малко килограми от нея)а въобще не мускулеста
170 -50кг  bouquet

# 18
  • Мнения: 649
Карам го със скорост между 30 и 35 км/час, обикновено по 45 мин, много рядко ако дават интересен филм или имам настроение по 1 час. За съжаление не знам при какъв пулс, защото нещо ми се е прецакал дисплея. Между другото, ако някой знае къде може да се поправи, нека сподели  Praynig От 8 възможни степени, обикновено съм на 5-6, понякога през последните 5 мин. вдигам до 7. Карам го вече трета година (е, не всеки ден, понякога имам дълги застои поради мързел или липса на стимул), ама нито са ми станали яки краката нито мускулести. Като съдя по себе си съм съгласна с Поци, че жените трябва да тренират тежко, защото мускули лесно не се правят от жени.
Не знам къде можеш да си поправиш дисплея, но мога да ти дам друга идея. В ТСМ има уред за измерване на пулса, струваше някъде към 8-9 лв. и можеш да го използваш и когато тичаш навън или във фитнеса. Виждам, че си от Бургас, аз купих уреда от магазина срещу бившето кино "Тракия" и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 4 678
Карам го със скорост между 30 и 35 км/час, обикновено по 45 мин, много рядко ако дават интересен филм или имам настроение по 1 час. За съжаление не знам при какъв пулс, защото нещо ми се е прецакал дисплея. Между другото, ако някой знае къде може да се поправи, нека сподели  Praynig От 8 възможни степени, обикновено съм на 5-6, понякога през последните 5 мин. вдигам до 7. Карам го вече трета година (е, не всеки ден, понякога имам дълги застои поради мързел или липса на стимул), ама нито са ми станали яки краката нито мускулести. Като съдя по себе си съм съгласна с Поци, че жените трябва да тренират тежко, защото мускули лесно не се правят от жени.
Не знам къде можеш да си поправиш дисплея, но мога да ти дам друга идея. В ТСМ има уред за измерване на пулса, струваше някъде към 8-9 лв. и можеш да го използваш и когато тичаш навън или във фитнеса. Виждам, че си от Бургас, аз купих уреда от магазина срещу бившето кино "Тракия" и съм много доволна.

Дами не се лъжета!
Уредите не отчитат точно пулса ви!
Проверете го на ръка с хронометър и ще видите
Тва за калориите които измерват и пулса,малко е лъжа!  bouquet

# 20
  • Мнения: 861
Ира, благодаря за идеята! За калориите, Поци съм съгласна, че уредите не отчитат вярно, за пулса незнам.  Ще ида до магазина да ги видя тези уредчета или ще се кача на велото във фитнес залата и да покарам със същото темпо да видя какво ще покаже там дисплея. Макар че наистина ми се ще да го ремонтирам моя, защото освен, че не показва пулса (за което съм сигурна, че децата дето непрекъснато са отгоре му, са разместили някое кабелче), ми се губи и втората цифра от другите показания. Ако обаче се скапе като цяло велото, ще се зачудя дали да го заменя за ново или да си взема този път някакъв друг кардио уред.

# 21
  • Мнения: 4 678
Кростренажора е много добър!
Препоръчвам Peace
Айде ,че заминавам на работа,тук съм в 23 часа  bouquet

# 22
  • Мнения: 434
И аз да се похваля.След като никога не съм се занимавала със спорт,сега карам велоергометър в къщи.
От  40 дни го използвам 5 дни в седмицата.Благодарение на съветите тук във форума-карам сутрин на гладно по 40 мин.
Скорост 25-28 км/ч пулс средно 115,на първа степен.Бедрата са ми доста едри и ме е страх ако дигна степентта да не направя мускули.
Резултат има.Плюс диетата вече отслабнах 6 кг и свалих по 6 см от ханша и бедрата!!! newsm68
Отделно е превъзходното чуство за бодрост и енергия след тренировка!
Това ми помага и да се храня диетично,като виждам с колко труд, колко малко калории изгарям! #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
Засега ще си поддържам скоростта, както досега, но ще увеличавам времето. Ще послушам съвета на Поци и ще гледам да увелича времето на 60 минути. После ще ви дам отчет.  Mr. Green 

# 24
  • Мнения: 20
Когато скоро отидох за първи път от доста време насам на фитнес, инструктурката изрично ми каза( даже ми се скарваше ,когато не го спазвах Simple Smile) да не карам с по-малко от 80км/ч

# 25
  • Мнения: 1 069
Когато скоро отидох за първи път от доста време насам на фитнес, инструктурката изрично ми каза( даже ми се скарваше ,когато не го спазвах Simple Smile) да не карам с по-малко от 80км/ч
Извинявай, ама ти да не караш мотор? Laughing

# 26
  • Мнения: 596
Когато скоро отидох за първи път от доста време насам на фитнес, инструктурката изрично ми каза( даже ми се скарваше ,когато не го спазвах Simple Smile) да не карам с по-малко от 80км/ч

 tooth

# 27
  • Мнения: 4 678
Дами големи мускули не може да направит ,защото ви липсва голяма доза мъжки хормони (тестостерон)
Така ,че се тварете здраво и не се страхувайте от големите тежести и дългото кардио smile3521
Малка хитринка:
 waveyСутрин на гладно изяжте 1 печен картоф,и след него не яжте нищо поне 3 часа
Картофа ще послужи като гъба и ще попие всички мазнини в стомаха smile3508

# 28
  • Мнения: 20
не знам какво карам, знам,че така ми каза инструктурката и това виждах пред себе си..

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Поци, отчитам се. Карам по 30 минути от събота, но имам още много до 60 минути. Grinning Скоростта е 30 - 33 км. в час и все така на първа степен.

Общи условия

Активация на акаунт