Отговори
# 75
  • Мнения: 2 907
Мале Лиске , много си ядосана, гель  Laughing

# 76
  • Мнения: 2 254
Ххехее,нова посока на темата....кой,какви ги е трошил...има вирус из форума,това е сигурно!

# 77
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
По финансови причини в широкия смисъл.  Mr. Green

Това време на месеца ли е вече? Ей, излетя...

# 78
  • Мнения: 11 314
Естествено, че финансови  Mr. Green
Как се живее качествен живот с една актьорска заплата и порутен дом, който се нуждае от основен ремонт Crazy
Нема такъв филм.
Фанах от гората един захлупен немски селянин с къща, пари и лудо влюбен в мен, па взех, че и аз са повлюбих, та с един удар два заека. Joy

# 79
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Нещо усещам тенденция към онождане на
поредната тема. Що така, бе, хормонални
пристани? Що се пънете да доказвате на
Лени, че знаете по-добре от нея защо се
е врекла на вечна обич и любов в Италия.
Оставете всяка от нас да си има своята си
причина. Никой не е длъжен баш па на вас
да си изпява и майчиното мляко. Като как
си ги представяте нещата?! Вашата истина
трябва ли да бъде и моята?! Обезателно ли
трябва да съм била влюбена, пресметлива,
бедна и нещастна, за да кацна в чужбина.
Отворете капаците и дайте живот и на това,
което е в различна от вашата дименсия. Аз
дойдох в Германия, за да се убедя, дали верно
немските бели малки и меки пишки са наистина
бели малки и меки. Опитах доста. Да ви кажа,
не ми се оправдаха очакванията. Историята
помни дори едно счупено немско легло. Можете
ли да си представите?! Една немска малка бяла
пишка да спраска под напъните си едно легло,
правено от немска ръка, с немски нитове и немска
прецизност. Как да не остане човек! Няма беден,
няма богат! Амбицията ме докара в Германия.
Какво ще ме амбицира, за да се разкарам, а?! Вие ли?!

не разбрах какво искаШ да кажеШ  newsm78
естествено, 4е всеки си има при4ините и все толкова естествено, 4е никой не е длъжен да ги споделя. кой иска, пиШе, кой не Ще, про4ита и заминава.  лаф моабет да става.

# 80
  • Мнения: 3 423
Абе, така е, феям, темата е страшно интересна.
Зачетох се. Обаче към последните страници взе
да се прокрадва едно недоверие у някои, едни
леки залитания от типа "думам ти, сещай се", та
темата взе да погрознява. Сякаш е ерес да каже
някой, че е щастлив. Предимно драмите се котират.
За другото сякаш нямаме очи.
Впрочем, това за белите немски меки пишки, е вярно.
Дълги години отлагах, но накрая се престраших и дойдох
да проверя, дали наистина са такива, каквато им е славата.

# 81
Лиске, какво то4но искаШ да покажеШ/докажеШ с този цинизъм? Ясно е, 4е си 4ела, недо4ела както се слу4ва на вси4ки ама хаиде да не си определяме дименсиите, 4е съвсем грозно Ще стане.

# 82
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Абе, така е, феям, темата е страшно интересна.
Зачетох се. Обаче към последните страници взе
да се прокрадва едно недоверие у някои, едни
леки залитания от типа "думам ти, сещай се", та
темата взе да погрознява. Сякаш е ерес да каже
някой, че е щастлив. Предимно драмите се котират.
За другото сякаш нямаме очи.
Впрочем, това за белите немски меки пишки, е вярно.
Дълги години отлагах, но накрая се престраших и дойдох
да проверя, дали наистина са такива, каквато им е славата.


ниЩо не знаех аз за славата на немските пиШки, пак някъде не съм внимавала, ей Mr. Green

към живееЩите в 4ужбина подозрения винаги е имало и Ще има, така както към тези, които се връЩат в България. не ми казвай, 4 на теб никой бг познат не ти е правил разработки на тема "интересЪ клати фесЪ" Laughing. просто хората умрат да слагат етикети на вси4ко, по_лесно е така. и по навик, така нормално, влизаме в заЩитна фаза.

между другото, аз пък уважавам бракове по интерес. в пове4ето слу4аи са по_стабилни от тези по лЮбов. разбрали са се хората културно, к'во лоШо? Laughing в някои пък  в последствие са се разгорели големи лЮбови. Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 2 427
Чакайте да внеса малко светлина по въпроса.Значи,кръстника ми работи на летище Фиумичино в Рим.Казва че е абсурд дете да замине по този начин в чужбина,по който е заминал бившият ми съпруг с детето.И в шатите е невъзможно.Ама като оставим всичко това на страна,гледайте следната изцепка.Значи,там където е в момента дъщеря ми,пребиваването и е абсолютно нелегално.Съпруга ми от 7 години драпа с нокти за да и изкара документи от Бг и да узакони пребиваването.Отивам аз веднъж в общината в града в който живэх да си вадядубликат на акт за раждане,нареждам се на опашка в есграон за да подам документите за издаването на документа,подавам бележката за платена такса на служителката и тя милата ми тръшва един куп извадени документи и ми вика,ето готови са.Аз пак казвам чакам само за моя си акт.Отварям тестето и гледам акт за раждане на дъщеря ми.Викам,ама аз такова нещо не съм поръчвала,тя,как да не сте,преди три дни сте идвали да го искате.Готови са днес.И аз мигам недоумяваща,как съм го искала преди три дни след като сега идвам за първи път тук.Оказа се че някакъв си там човек дошъл и пожелал да му извадят дубликати нq всичко което имам като документи и тези му ги правят!!!Бясна отивам при шефа на есграон и започвам да му търся обяснения за това защо мои документи са издадени на човек ,който изобщо нито познавам,нито пък съм упълномощавала.Той,нахалникът,най-нагло ме гледа и ми казва че на който искал на този щял да ги дава.Да съм мислела когато съм се женила и съм правила деца.ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ?!От там хуквам към София да пиша писма до Мин.съвет,Мин.на вътрешните работи и пр.,за да спирам достъпа до документите МИ на всички хора освен самата мен.Е,успях да го свърша това,слава богу,но нямате си представа колко нерви е изискало от моя страна.Не вярвам това да може да се случи в друга цивилизована страна!
Мога също така да се обзаложа че въпросната услуга не е свършена за пачка пари,а за някоя друга кутия шоколадови бонбони и бутилка евтино уиски.

Вечерница,завиждам ти жено,моя е само селянин,без пари но с пишка!Все пак е нещо!
Не мисля че браковете по сметка са нещо лошо.Всеки си прави не'ква тънка сметка като се жени.
Въпреки че съпруга ми не се причислява към богатите,а по скоро към средната класа,едва ли щях да се омъжа за него ако беше гол и бос.Бих направила такова нещо ,ако аз самата разполагах със средства за да го издържам.Семейство и деца без пари са две почти невъзможни неща.Поне от моята гледна точка.

# 84
  • Мнения: 3 423
между другото, аз пък уважавам бракове по интерес. в пове4ето слу4аи са по_стабилни от тези по лЮбов. разбрали са се хората културно, к'во лоШо? Laughing в някои пък  в последствие са се разгорели големи лЮбови. Rolling Eyes
Разбира се. Любовта е любов. Бракът е друго нещо.
Който се жени за единия гол хуй, щото, видите ли, го
обичал, е бунак. Трябва да се стъпва по земята и да се
гледа трезво на живота. И да се уважава изборът на другите.

Точно така от предатели и дупедавци страда България.
Да. И жалкото е, че повечето предатели и
дупедавци са в България. Ние сме си ги избрали,
винаги сме си ги избирали и няма какво да се
ядосваме, че ни онождат всякак. До нашия казан
няма дявол, скъпи съемигрантки, дяволът е в нас.
Впрочем, Вазов се е чупил при всяка патаклама в
България, писал е от чужбина. Славейков го е наричал
хвалипръцко. Но пък е по-известен като Патриарх...
Да. Хубава тема, ама кофти. И всяка от нас е права.

amymommy,
как така някакъв човек е искал копия от твои документи?
Пък после ти казват, че е трябвало да внимаваш, като се жениш?
Съпругът ти ли е този "някакъв човек"? Недоразбрах.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 11:46 от Liska

# 85
  • Мнения: 2 804
Привет !
Ами аз дойдох в Италия , защото съпруга ми се пресели в тази държава .
В началото ми беше много трудно , отидох при него за месец и си се върнах в БГ след като го решихме заедно .
Плачех всеки божи ден от сутрин до вечер , че даже и нощем плачех не можех да живея така .
Прибрах си се в БГ и стоях в дома на родителите ми 7 месеца .
След което се върнах при съпруга ми , той си беше намерил вече квартира и работа , и заживяхме спокойно .
Не , че не съм тъжила за семейството ми , но живота е такъв където ти е мъжа там ти е живота .Мое мнение .
Не се бях прибирала в БГ 6 години , не защото не сме имали пари да се прибера , но родих 2 деца трябваше да отидем до Мароко да се запозная със свекърва ми и така годините минаваха .
Майка ми почина 6 месеца преди да стигна до родната държава . Не можа да ме види нито да се запознае с децата ми .
Това е нещото което ми тежи най-много .
За България не тъжа изобщо единственото за което тъжа са сестра ми и баща ми .
Мисля сестра ми , когато завърши училище ако иска да дойде да живее при нас , а татко едва ли ще иска да живее с нас .
Той си има неговите си планове от време уно .

# 86
  • Мнения: 2 051
Въпросът, според мен не е особено коректен.
Нищо не ме е "накарало" да дойда в чужбина. Тази дума съдържа елемент на принуда. А повечето от нас, мисля, са заминали по своя воля.

Живея в чужбина, защото искам да познавам повече светове и култури.
Смятам, че за децата ми да са отворени към повече начини на мислене е нещо важно. Тук те имат приятели от цял свят, говорят на два чужди езика, учат още два и общуват свободно с другомислещи същества. Това не е възможно в България, поне не в момента. А светлото бъдеще никак не ме топли.

Фактът, че съпругът ми е чужденец е нещо по-второстепенно. Той живя доста години у нас със същата идея - да опознае друга част от света. След това просто продължихме на ново място. Не мисля, че сме спрели и че нещо е решено завинаги. Бракът е помежду ни, държавите в които живеем не са решаващи Laughing.

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 12:37 от Ведра

# 87
  • Мнения: 2 427


amymommy,
как така някакъв човек е искал копия от твои документи?
Пък после ти казват, че е трябвало да внимаваш, като се жениш?
Съпругът ти ли е този "някакъв човек"? Недоразбрах.
[/quote]
Не бе Лиске,не е съпругът ми,но явно е някой който той е пратил че да му свърши услугата.Съвсем страничен.Той и да дойде ,пак не може да ги вземе ты като няма родителски права-отнети са му...

# 88
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Вив, напълно съм съгласна с това за гражданина на света и т.н., просто ми се видя много крайно изказването, че не понасяш бг и т.н - затова попитах Peace

# 89
  • Мнения: 11 314
Като зачекнахте къщите да си кажа пък аз. Тук къща да вдигнеш е цяло геройство. Не е като в България.
Повечето къщи тук не са техни. На банката са. Най-малко за 30 г. Има някои случили на нос и купили веднъж, ремонтирали, отдали под наем, припечелили парички, пак купили и тн.
Ама те са единици, но притежават голям процент от недвижимите имоти тук. Не само в Германия е така.
Повечето живеят под наем.

Общи условия

Активация на акаунт