Забавления, колажи и ретуш - 4!

  • 31 106
  • 541
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 743
Да се оплача, отчаях се от себе си  Cry Направо се почувствах като идиот снощи  ooooh!
2 часа си играя и се опитах да докарам урока с дървото (вие го пяхте правили преди време) и  не ми се получи, ама никак Sad 100 пъти почвах от начало, и до едно положение зациклям, дали там не е обяснено нещо и на мен ми убягва, дали е обяснено стъпка по стъпка, но с автоматичните настройки на ФШ - нямам представа, но наистина ми се скапа настроението Sad
А вашите бяха уникални   bouquet

# 76
  • Мнения: 1 884
Дамаянти е как ще се отчайваш, ще стане, вярно че урока е доста труден, но с опити ще стане. И, освен това не бих казала че моят опит беше уникален.  Joy

# 77
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Да се оплача, отчаях се от себе си  Cry Направо се почувствах като идиот снощи  ooooh!
2 часа си играя и се опитах да докарам урока с дървото (вие го пяхте правили преди време) и  не ми се получи, ама никак Sad 100 пъти почвах от начало, и до едно положение зациклям, дали там не е обяснено нещо и на мен ми убягва, дали е обяснено стъпка по стъпка, но с автоматичните настройки на ФШ - нямам представа, но наистина ми се скапа настроението Sad
А вашите бяха уникални   bouquet


Дай този урок, да се помъча и аз малко с него, пък ако стане, ще ти обясня!

# 78
# 79
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
дамаянти никакво отчайване ... за също не можа да се справя ... урока е труден и ще го мъча отново някой път защото има доста тънкости там ... мисля че Вечерница се беше справила много добре  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря, насърчавате ме пак да пробвам  Blush  Hug
Аз харесах много дървото-човек на Тео7777 - ама тя е с художнически дарби , пък аз съм дърво в това отношение  Mr. Green

# 81
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Благодаря, насърчавате ме пак да пробвам  Blush  Hug
Аз харесах много дървото-човек на Тео7777 - ама тя е с художнически дарби , пък аз съм дърво в това отношение  Mr. Green

Разгледах урока! Интересен, ама вярно - много труден. И аз нямам особени художнически дарби, но пък смятам да се пробвам! Хайде, не се предавай, ще опитваме заедно и ще показваме какво е станало. Ще се вдъхновяваме взаимно!
Сега ще го пробвам!!!

# 82
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Използвайки Pen Tool, рисуваме пътечки около ирисите на очите. Правим селекция от пътечките и създаваме за нея коригиращ слой. От менюто Levels, и след това Create new fill or adjust level. Увеличаваме яркостта на светлите и средните тонове по всички показатели. След това правим селекция на коригиращия слой (Ctrl + ляв бутон).


Ето с тази част от занятието нещо не се справям. Не откривам Create new fill or adjust level. Когато не открия нещо в моя фотошоп винаги се чудя дали пък не е за някоя друга версия на фотошопа...?

# 83
  • София
  • Мнения: 6 743
Използвайки Pen Tool, рисуваме пътечки около ирисите на очите. Правим селекция от пътечките и създаваме за нея коригиращ слой. От менюто Levels, и след това Create new fill or adjust level. Увеличаваме яркостта на светлите и средните тонове по всички показатели. След това правим селекция на коригиращия слой (Ctrl + ляв бутон).


Ето с тази част от занятието нещо не се справям. Не откривам Create new fill or adjust level. Когато не открия нещо в моя фотошоп винаги се чудя дали пък не е за някоя друга версия на фотошопа...?
И аз до тук стигам  Embarassed Blush Къде ли не рових и щраках и не намирам такова меню  newsm78

# 84
  • Мнения: 11 316
Използвайки Pen Tool, рисуваме пътечки около ирисите на очите. Правим селекция от пътечките и създаваме за нея коригиращ слой. От менюто Levels, и след това Create new fill or adjust level. Увеличаваме яркостта на светлите и средните тонове по всички показатели. След това правим селекция на коригиращия слой (Ctrl + ляв бутон).


Ето с тази част от занятието нещо не се справям. Не откривам Create new fill or adjust level. Когато не открия нещо в моя фотошоп винаги се чудя дали пък не е за някоя друга версия на фотошопа...?
И аз до тук стигам  Embarassed Blush Къде ли не рових и щраках и не намирам такова меню  newsm78
Toва не е ли към слоевете - когато пуснете падащото меню на слоевете при мен излиза на 8 място с триъгълника, който отваря подменю. Там са другите неща.

# 85
  • София
  • Мнения: 6 743
Toва не е ли към слоевете - когато пуснете падащото меню на слоевете при мен излиза на 8 място с триъгълника, който отваря подменю. Там са другите неща.
Моля те дай един скрийншот  Praynig  Praynig  Praynig

# 86
  • Мнения: 11 316
Убий, но не знам как се прави скрийшот. Още повече че при мен версията е на немски.
Обаче се измаймунтих и без урока си направих едно дръвче Joy

http://debelanata69.multiply.com/photos/hi-res/20/36?xurl=%2Fpho … 2Fphoto%2F20%2F36

# 87
  • Мнения: 2 957
Аааа...Вечерница супер е станало.Браво,браво!:)И особено в този цвят много ми харесва.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 743
 Joy Много е яко Вечерницееееееее, а като не можеш да правиш скрийншот, разказвай сега как го направи  Mr. Green

# 89
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вечерница, да, много добре! И казваш, че не си ползвала урока, а? И аз имах съмнение, че това, което са дали като урок, не е единствения начин за получаване на този ефект... Ще взема и аз довечера да пробвам как ще стане, но без урока...

П.П. Ама защо тези уроци толкова сложно са написани!? #2gunfire Не са и подробни...

Общи условия

Активация на акаунт