Недоносени деца - 1

  • 21 427
  • 301
  •   1
Отговори
  • у дома...
  • Мнения: 3 072



Нашето ангелче - Илиян на мама tina77  Flowers Rose

Предишната ни тема:
До майките на недоносени бебчета

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 21:12 от Надя Велинова

# 1
  • Мнения: 178
честита нова тема и от мен    bouquet моето бебче наддава по килограм и повече на месец още е малък де на два месеца и двадесет дни е изписаха ни 2165кг на 26 март а днес е 5100 кг личния лекар казва че много наддавал и можело да го хване рахит сега и това да мисля ще ми кажеш ли за тази операция от херния защото и на нас ни казаха да го наблюдавам защото май имал херния и съм постоянно в напрежение

# 2
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Ани имаше ингвинална /мисля, че така се пишеше/ херния, която се е показвала и се е прибирала, докато в един момент не се е заклещил левия яйчник - той се е бил и осукал около тръбата която го е снабдявала с кръв. Оперираха я в Пирогов /целувам ръка на лекарите там/, но не можаха да спасят яйчника. Хирурга ми обясни, че при недоносените деца процента на херниите бил 90% - дължало се на незарастналите коремни стени, и трябва много внимателно да се следи детето за да се реагира навреме. А ние си мислехме, че са силни колики...

# 3
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И ние сме тук!  Hug

# 4
  • Мнения: 387
Хайде да ни е честита новата темичка!  Hug Hug Hug

# 5
Честита нова темичка  Hug

Надя Велинова благодаря ти   bouquet

Нас също ни оперираха от ингвинална херния в Пирогов - д-р Танев  Hug Докато бяхме в болницата незнаех за хернията, но когато ни изписваха ме извикаха да ми я покажат лекарите. Казаха ми, че при недоносените деца това било нормално - само, че при нас бяха и от двете страни - двустранна ингвинална херния. Детето изобщо не трябва да плаче и да изчакаме да стане поне 3кг, за да я оперират. След като се прибрахме в къщи се свързах с хирурга, който беше много внимателен и отзивчев. Дойде да я прегледа в къщи - каза, че иска да изчака още месец, за да наддаде - тогава тя беше 2,400кг. В началото на януари пак дойде да я види и ни насрочи датата за операция, понеже едната се беше заклещила (или тръгнала да се заклещва). Много се притеснявах за упойката, но се срещнахме с анастезиоложката и тя ни обясни какво точно ще й слагат, как ще действа и съответно какво да правя след операцията. Като знаех как боли когато те пуска упойка - направо ми се късаше сърцето, но няма как ...  Предната вечер не трябваше яде и да пие вода - пълен кошмар - тя тогава ядече по-често и трябваше да пропусне две-три хранения, дори водичка не можеше да давам заради упойката и цяла нощ съм я гушкала. Тогава и се научи да седи със залъгалка - преди това не я искаше. Самата операция беше 1 час и още на същия ден се прибрахме. През деня слагахме Ефералган на свещички, а вечерат дигна температура - но на другия ден говорих с лекаря и ми каза, че било нормално. След това нямахме никакви проблеми. На шестия ден сменихме превръзката (лепенката)и това беше. Оказа се, че лявата се е прибрала, и за това само дясната била оперирана. Общо взето много бързо се възстанови душичката  Hug  След това изабщо нямахме проблеми с коликите - давах какпки и отшумяха. Иначе беше ад - незнаеш от какво я боли , от коликите  ли, от хернията ли  ooooh!

iskra.v.s не се притеснявай, ако има наистина херния по-добре да я оправят на време - при момченцата изчакват да поотрасант малко, за да ги оперират, но при момиченцата трябва по-раничка заради възможносттта от усложнения при яйчниците. Те са още мънички и бързо се възстановяват - бъди силна и детенцето като вижда, че не се шашкаш много ще бъде по-спокойно  Hug

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
И ние да се запишем  Hug

# 7
  • Мнения: 178
благодаря ви за отговорите момичета при нас в неонатологията лекарката ми каза че имал но не е сигурна но това не беше при изписването ами като отидохме на контролен преглед след 15 дни възможно ли е да не го е видяла докато е бил там незнам казах на личния лекар за това той погледна и каза че не било херния да не се притеснявам но мисля пак да го види като отидем да ни премери на 3 месеца и ще видя какво ще каже това което аз виждам е че долу над пишонката му е малко издуто но не е нещо ненормално мъжат ми казва че при всички мъже е така незнам не разбирам от тези неща изобщо на мен ми се вижда че нищо му няма но май ще е по добре на хирург да го заведа че да съм сигурна и спокойна  Sad

# 8
Консултирай се за всеки случай с хирург - за да си спокойна  Hug

# 9
  • Мнения: 108
Здравейте и от нас! Hug
Надя, защо се тревожиш - сега Ангелина расте на сантиметри, следващия път пък ще е наддала повече грамчета. Нали си хапва добре детенцето. Какво да кажа аз за моя младеж, с който все насила се храним, ама ей го на - израстна. Иначе за гризки и солети е винаги готов Laughing
Я да ви питам аз мами на близнаци, обичайно ли е това да се раждат по-рано, като са 2 или повече дечица?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 965
Честита ни нова темичка Hug
Вики обикновено наддава по около 1кг, 2 пъти само е качвал по 1/2кг и то когато беше боледувал преди това - единия път изкара някаква стафилококова инфекция и конюктивит - беше като пребит боксьор (имам съмнеж, че го заразиха на поредния преглед при офтамолога), а другия път като беше с висока температура и червено гърло.
Засега приключихме с антибиотика заради пневмококите и стискам палци да "устиска" без да се закашля до консултацията (а и след това Simple Smile ), че да ни бият най-накрая някоя ваксина (или противохепатитната или ДТК и полио-).
Вики много обича да слуша детски песнички - в началото се стряскаше и плачеше, но сега се смее.

# 11
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Харесвате ли страничката ни?
По-късно ще я довърша Simple Smile

# 12
  • Мнения: 178
много е добре добре че има мами да се сещат и да разбират най вече  bouquet някой ще ми каже ли кога започнаха вашите деца да си държат хубаво изправена главичката и като ги държиш и като са по корем

# 13
  • Мнения: 387
Харесвате ли страничката ни?
По-късно ще я довърша Simple Smile
Екстра е, Наде. Тенкю Вери Мач  Hug
Малко като, че ли се губят имената на момченцата, ако искаш ги направи по-тъмно сини, или пък уголеми страничката като цяло.

# 14
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
mim4o, малко набързо стана, защото в момента само вечер за по малко мога да си ползвам компа... Живот и здраве след две седмици ще си е постоянно при мен и читав, та тогава ще я направя по-добре. Е ако не сколасам за тази, тогава за следващата...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт