Хубава книжка за тялото и секса за дребосъци?

  • 1 534
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Препоръчайте ми такава книжка, от която сте доволни, че ни предстои разговор по въпроса и искам да имам нагледни помагала Wink Може хартиена книжка, може и нещо в нета.
Мерси предварително !  bouquet

Пропуснах да уточня, на английски Simple Smile Ако пък е на чужд автор аз мога и да си я потърся на английски. Peace

# 1
  • Мнения: 7 091
Какви сте такива отговорни майки, нито една ли не е говорила на дребното си за тези неща  Mr. Green Joy Sunglasses  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 098
Навремето моите родители ми подариха такава книга.
За отношенията между мама и тати,за семенцата и бебетата... Laughing
Миналата година мернах в България в една книжарница енциклопедии за малки деца на тези тематики с прекрасни илюстрации при това.Ще взема да й ги купя.А сега 4ета книга за това как да обясним интимните отношения на децата си.

# 3
  • Мнения: 2 907
Моята майка ми беше подарила книжката " Момиче, девойка, жена ", която трябваше да ми разкаже какво е това цикъл, секс, оплождане и мастурбация.... Мисля, че се намира все още в старата ми детска стая  Grinning

# 4
  • Мнения: 7 837
Рано ми е, но в Barnes and Noble съм засичала подобни, включително и с твърди корици от типа my human body for boys или What's happening to my body for girls(boys). Обаче не съм ги разглеждала подробно.
Освен да си направите разходка до близката книжарница  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 563
Препоръчайте ми такава книжка, от която сте доволни, че ни предстои разговор по въпроса и искам да имам нагледни помагала Wink Може хартиена книжка, може и нещо в нета.
Мерси предварително !  bouquet

Пропуснах да уточня, на английски Simple Smile Ако пък е на чужд автор аз мога и да си я потърся на английски. Peace

Тандурка, от снощи се мъча да си спомня книгата, по която мен ме учиха! Беше преведена от френски, на Мари Клод Моншо (или Монро), "Бебе на нулева възраст". Имаше прекрасни картинки и много интересни обяснения. Сигурно не съм ти от помощ много, извинявай. Порови в Амазон, там дават да се видят някои страници на книгите, ще имаш информация!

# 6
  • Мнения: 1 793
Препоръчайте ми такава книжка, от която сте доволни, че ни предстои разговор по въпроса и искам да имам нагледни помагала Wink Може хартиена книжка, може и нещо в нета.
Мерси предварително !  bouquet

Пропуснах да уточня, на английски Simple Smile Ако пък е на чужд автор аз мога и да си я потърся на английски. Peace

Тандурка, от снощи се мъча да си спомня книгата, по която мен ме учиха! Беше преведена от френски, на Мари Клод Моншо (или Монро), "Бебе на нулева възраст". Имаше прекрасни картинки и много интересни обяснения. Сигурно не съм ти от помощ много, извинявай. Порови в Амазон, там дават да се видят някои страници на книгите, ще имаш информация!

"Бебе на нулева възраст" е наистина много хубава книжка. Едно време майка ми ми я беше подарила. Взела съм си  я с мен тук и като дойде време ще я дам на детето ми. Но е на български. Предполагам, че някъде из книжарниците ще намериш нещо подходящо, което да е на английски.

# 7
  • Мнения: 7 091
Тандурка, от снощи се мъча да си спомня книгата, по която мен ме учиха! Беше преведена от френски, на Мари Клод Моншо (или Монро), "Бебе на нулева възраст". Имаше прекрасни картинки и много интересни обяснения. Сигурно не съм ти от помощ много, извинявай. Порови в Амазон, там дават да се видят някои страници на книгите, ще имаш информация!

Да, разкошна книжка беше това! Една от любимите ми като малка!!!

# 8
  • Мнения: 7 091
А сега 4ета книга за това как да обясним интимните отношения на децата си.

Марица, а как се казва тази книга? Интересно ми е..в смисъл аз се чудя какво да му кажа и какво да му спестя на тази възраст.. newsm78

# 9
  • Мнения: 1 436
Тандурка, от снощи се мъча да си спомня книгата, по която мен ме учиха! Беше преведена от френски, на Мари Клод Моншо (или Монро), "Бебе на нулева възраст". Имаше прекрасни картинки и много интересни обяснения. Сигурно не съм ти от помощ много, извинявай. Порови в Амазон, там дават да се видят някои страници на книгите, ще имаш информация!

 Hug Цяла вечер се чудих как се казваше тази книжка. Подкрепям - много хубава беше.

Имаше още две, които бяха интересни, пак френски. Бяха една поредица, едната за 6-9 години, другата 9-13. В първата се обясняваше как стават бебетата, даже имаше картинка на мъж легнал върху жена и с пунктир къде отива пениса  Joy. Втората беше за по-пубертетни теми като мастубация, целувки, окосмяване и тем подобни вторични полови белези,  срам от тялото и родителите... Представям си самите книжки как изглеждаха, ама не се сещам как се казваха  Thinking.

# 10
  • Мнения: 3 098
А сега 4ета книга за това как да обясним интимните отношения на децата си.

Марица, а как се казва тази книга? Интересно ми е..в смисъл аз се чудя какво да му кажа и какво да му спестя на тази възраст.. newsm78
Taзи книга се казва "Сексуални отношения в семейството" на Мириам и Ото Еренберг.Доктори по психология в Ню Йорк и специалисти по фамилна и индивидуална психотерапия.
Дотук хубаво има наистина и много полезни неща,но има места където пропускам по 10 страници,където изясняват някакви извратености и не ми се 4етат.
Трябва да си взема книги от европейски автори определено.

# 11
  • Мнения: 1 220
 Тандори,  виж тази, мислч че е подходяща за възрастта на сина ти!
http://www.amazon.de/My-Body-Learning-Adventures-Preschool/dp/15 … 22681&sr=1-64

# 12
  • Мнения: 7 091
Мерси момичета, ориентирах се вече, като излезем днес на пазар ще видим какво ще му купим, после ще пиша ако ви е интересно как е минало обясняването Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 257
Дай му "Мъжът и жената интимно"! Laughing
Тази френска книжчица и аз горещо я препоръчвам, още си спомням в определени моменти рисунки от нея. Супер беше, те май бяха две-три всъщност.


Книжки: ;

# 14
  • Мнения: 7 091
След дълго търсене и ровене, успях да намеря перфектната книжка за нашия случай. На другите като ги гледах на живо или не ми харесваха картинките, или обясненията.
Това е книжката, която взех:
http://www.amazon.com/Its-Not-Stork-Families-Friends/dp/07636004 … 831672&sr=8-1

За възраст 4+ години е, идеално обяснена като за нас. Разговора мина много добре,но не се впуснахме във всички подробности, защото почна да му става скучно и вниманието не му се задържаше много. После след няколко часа го подпитах това-онова да видя какво е запомнил, по-важните неща ги помнеше. Подкрепих нагледно със снимки и от раждането на Елена ( пита например какво е пъпната връв, имаше я на рисунка, показахме на Ели снимките), на мама бременна, на ултразвука и т.н. Най-добре схвана, че не е позволено да го пипат където не му харесва ( имаше обяснено в кои случаи е нормално, в кои не - например на лекар и т.н.) и какво да направи ако се случи. Наистина чудесна книжка, по-нататък мисля да попреговорим и да дообяснявам неща, които имаше, но пропуснахме днес.

Общи условия

Активация на акаунт