Очаквате ли подаръци от чужбина?

  • 8 638
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мда - винаги купувам - не от някакво криворазбрано задължение, а защото ми е приятно. Обикновено за най-близките взимам нещо по-специално, а за останалата рода парфюм или бижу. То в днешно време с тези ограничения за теглото на багажа е толкова трудно да избереш по-лекички неща  Thinking
Когато майка или татко идват тук, все ни питат какво ни трябва и аз все им викам само вафлички и други лакомства да донесат  Embarassed  Joy
Но майка все мъкне дрехи и куп други неща и ме е яд, че е давала пари само на вятъра - много мразя да трупам неща по гардероби и чекмеджета ама...

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 13:55 от TarikMom

# 76
  • Мнения: 121
Слава богу, ние нямаме проблем с подаръците (за избиране). Като се прибираме, носим сама сладки неща на родителите си (на майка ми и една спирала). На брат ми в повечето случаи не знам какво да му взема, а той не казва. Така и той получава сладки неща. За приятелката му нищо не нося... А може би и на нея трябва да взема бонбони newsm78 .  Ами аз съм я виждала само 3 пъти. Зълвата и мъжа и - тоже бонбони. Само за племенницата на мъжа ми (не знам каква се пада на мен Simple Smile ) носим играчка и/или дрешка. Преди взимах и за единствената ми първа братовчедка, но сега поотрасна и съм в чуденка, какво да и взема. Решила съм да е някаква игра от сорта на монополи, но заради езика, трябва да е от бг. На приятели - може нещо шоколадово, но не е традиция. Разни джунджурии отдавна не носим, защото ни свършиха идеите Simple Smile И накрая помъкваме един куфар сладки неща... За минали рождени дни и Коледа обаче се носят подаръци. Няма начин Simple Smile Но и на нас ни подаряват. Това си е в реда на нещата.
Не очаквам на мен да ми носят нещо. И като идват на гости не очаквам подаръци. Най-големият подарък е, че се виждаме Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 6 365
Най-големият подарък е, че се виждаме Simple Smile

чудесно казано!

# 78
А обратното?

Имам сестра в Америка и целия род сме длъжни да подаряваме ooooh!


Абе това сериозно ли е? #Crazy Сестра ти от колко време е в Щатите? Тя сама ли си ги иска тези неща или вие си проявявате самоинициатива пък после се дразниш? Родителите ти като пътуват от теб ли искат пари? И куфарите натам за твоя сметка ли пълнят?

Липсата на колет не дразни, но може да подразни различно отношение или съдържимото. Свекърва ми примерно редовно ми праща някое циганско шалче за Нова година. Laughing Аз и знам номерцата и знам че го прави нарочно и не и се обиждам де... Laughing

Напълно сериозно.
От 4 години.
Сама си ги иска и дори изпраща списъци с поръчки.
Да, искат.
Да и за моя сметка - с купеното по списък от мен.
Относно колета, не си разбрала - пратих един колет, но с подаръци и за двамата рожденници (както и по-дребни, за мъжа й и за дъщеря й). Тя ми е сърдита, понеже не съм пратила отделни колети за двамата - нямало персонално! внимание Shocked

# 79
  • Мнения: 3 674
Сестра ми живее в Москва. Майка ни зимата е там. Причината да пътува почти винаги с влак са подаръците. Ние със сестра ми винаги си подаряваме стоки, които ги няма в съответния град. Например, от тук аз купувам вино, ракия, сирене и мезета, от там получавам сельодка, сиомга, тортики и други вкуснотийки. Чакам я да дойде лятото с малък сладък подарък- кученце, порода пудел джудже, прасковен цвят. В замяна ще я водя на море.
Иначе, колекционирам пепелници и чинийки, сувенирни. Близките приятели ги моля да ми донесат. Малки са, не заемат място, а радостта ми е голяма. Имам дори от Китайската стена, позлатен, ръчна изработка. Сега чакам от Швейцария.

Оооо и аз си колекционирам малки сувенирчета които типични за дадена държава.  Heart Eyes
Имам няколко  китайски  и  тибетски буди в къщи,имам индийско слонче, имам и една много красива тайландска богиня..но не и знам името  Embarassed ,японско ветрило което е едно от любимите ми, китайски дракон/в китайската митология дракона пази къщата...и е закрилник на семейството... Heart Eyes'/ и много други...Всички са ми много ценни и ми напомнят за приятелите ми които са много далече от мен. Колекционирам сувенирчета още от пубертетска възраст... Blush




Относно колета, не си разбрала - пратих един колет, но с подаръци и за двамата рожденици (както и по-дребни, за мъжа й и за дъщеря й). Тя ми е сърдита, понеже не съм пратила отделни колети за двамата - нямало персонално! внимание Shocked

Дафи..
....Ееее ми много си ги разглезила тез твоите.. Grinning Не стига че си се сетила за тях  ами и се сърдят че не бил колетите два.... Crossing Arms  А не знаят  ли разходите за един колет колко са ...? Обясни им как се праща колет от чужбина... Wink 
Аз бих се радвала  и искрено благодарила че някой се е сетил въобще да прати колетче...Майка ми така ни изнендава с вафлички и лютенички от Б-я. Не разбирам как хората  могат да бъдат неблагодарни дори и за най-малкия жест отправен към тях.... newsm78

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 16:26 от roza66

# 80
  • Мнения: 459

Ами ти направо си отговорила на въпроса толкова подробно с причинноследствените връзки и т.н, та смее ли някой да се обади  Laughing

# 81
  • Мнения: 459
Най- тъжното е, че от подигравки и присмехулки "вижте ме колко съм широкоскроена" не можете да видите всъщност къде е проблема. На всички ни е ясно, че не става дума, за материалното в случая подарък. Става дума за елементарно отношение, жест, дори обич. Дори да не е от чужбина, а от България. Което всъщност означава, че въпросния близък човек в "моя" случай роднина не се тачи със снахата. Само, че снахата идея си няма защо така?!

Естествено, че никой никому не е дължен с нищо.

И аз имам зълва, от 7 години живее в чужбина. Нищо не ми е носила, и това мен нито ме интересува, нито ме вълнува. Важното е, че обича детето ми, не щото е мое, а щото е на брат й, и му носи. За това и отговорих мисля, че 3- та опция беше.

# 82
  • Мнения: 1 299
Не държа на подарък от чужбина (а най-вече аз съм тази която пътува и носи). В БГ има вече всичко. Нося само интересни неща, сувенири, такива работи. Ей така, да уважа хората и то само семейство и най-близки приятели  Peace

# 83
  • Мнения: 459
Не държа на подарък от чужбина (а най-вече аз съм тази която пътува и носи). В БГ има вече всичко. Нося само интересни неща, сувенири, такива работи. Ей така, да уважа хората и то само семейство и най-близки приятели  Peace
smile3501

# 84
  • Мнения: 369
Byrne, не мисля, че някой се подиграва в тези теми. Просто всеки се опитва да си обясни ситуацията от неговата си гледна точка. 

Би ли ми пояснила някои неща за тази твоя близка- дали зълва й си е била вече разопаковала багажа и е имала време да купи някакъв подарък като е видяла, че е забравила да вземе нещо за близката си? Значи приятелката ти честити празниците и дори праща колети на зълва си, а в замяна остава без подарък?  ooooh! Ако действително е така и тя бива нарочно пренебрегната, то няма смисъл и тя да продължава с жестовете, след като явно не среща взаимност.

# 85
  • Мнения: 2 441
Аз в темата за зълвата направо почнах с това, че не чакам подаръци от чужбина.
То си е направо смешно - здрава и права магарица като мене да седне да чака наготово, вместо да се хване да изкара пари.
 Обаче понеже все аз помагам на родата, че от моето поколение само аз съм в Бг и все някоя леля опира до мене, винаги братовчедките ми носят по нещо. Днес например съм с часовник от NY, чанта от Милано и обувки от Мадрид и ми е много приятно, още повече, че това не са изпросени подаръци, а един вид хонорар.

# 86
  • Мнения: 3 425
Има все още хора,които мислят,че като живееш в чужбина 'береш парите по дърветата' и можеш да правиш супер подаръци....е,какво са 100-200евро за теб  Crazy най ги обичам тез изказвания  Crazy

Не се появявам с празни ръце вкъщи,а като ходя на гости винаги купувам нещо дори шок.бонбони от близкия магазин  Peace ,а и не съм Дядо Коледа...ми то в Бг всичко има вече...да не е като едно време  Peace



# 87
  • София
  • Мнения: 978
Вероятно аз провокирах анкетата ти  Simple Smile. Всичко опира до доброто възпитание и нормални човешки отношения

# 88
  • Мнения: 1 288
сестра ми живее в америка. изпраща ми винаги подаръци за всякакви поводи. аз на нея също. въпреки че на мен ми излиза доста по-скъпо като отношение приход-разход.
когато някой близък пътува в чужбина, винаги очаквам да ми донесе нещо, ако щете и картичка или някой ключодържател. някак си го приемам все едно съм споделила пътуването му.  

# 89
  • Мнения: 4 380
А обратното?

Имам сестра в Америка и целия род сме длъжни да подаряваме ooooh!


Абе това сериозно ли е? #Crazy Сестра ти от колко време е в Щатите? Тя сама ли си ги иска тези неща или вие си проявявате самоинициатива пък после се дразниш? Родителите ти като пътуват от теб ли искат пари? И куфарите натам за твоя сметка ли пълнят?

Липсата на колет не дразни, но може да подразни различно отношение или съдържимото. Свекърва ми примерно редовно ми праща някое циганско шалче за Нова година. Laughing Аз и знам номерцата и знам че го прави нарочно и не и се обиждам де... Laughing

Напълно сериозно.
От 4 години.
Сама си ги иска и дори изпраща списъци с поръчки.
Да, искат.
Да и за моя сметка - с купеното по списък от мен.
Относно колета, не си разбрала - пратих един колет, но с подаръци и за двамата рожденници (както и по-дребни, за мъжа й и за дъщеря й). Тя ми е сърдита, понеже не съм пратила отделни колети за двамата - нямало персонално! внимание Shocked

 #Crazy Май сестра ти наистина доста прекалява в такъв случай.  Егати, хич не бих се церемонила да и кажа какво мисля в прав текст. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт