Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 6 юни 2007, 20:44 ч.
  • Преглеждания  925  Мнения  9  Онлайн  1
Отговори
  • под тепетата
  • Мнения: 2 157
 Бях чула, че на майки на първолаци се дава 6 месеца отпуска. Вярно ли е и платена ли е или неплатена? Спомням си , че май беше без разрешението на шефа, но не съм сигурна.

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 4 266
май е неплатена

# 2
  • Мнения: 805
За това ли питаш? Цитата е по Кодекса на труда.
Цитат
Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 2 157
Опиянена, не съм сигурна, но може и да е това. Благодаря   bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 162
имаш право на тази неплатена отпуска, ако не си ползвала 3-тата година от майчинството си-която е също неплатена Peace
т.е. малко е изменен вече закона-ползваната полагаема неплатена отпуска за гледане на дете при майчинство може да се ползва напред във времето до навършването на 8г на детето Peace

# 5
  • Мнения: 297
Малко да разширя въпроса.
Имам достатъчно платен отпуск, но шефката не ще да чуе, а имам първокласничка на есен.
Може ли да ми откажат ползването и на този неплатен отпуск? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 647
Малко да разширя въпроса.
Имам достатъчно платен отпуск, но шефката не ще да чуе, а имам първокласничка на есен.
Може ли да ми откажат ползването и на този неплатен отпуск? newsm78

Мисля , че трябва да си пуснеш молбата за този отпуск с минимум 14 дни по-рано и нямат право да ти откажат.
Но това е БГ все пак , може и да ти откажат Sad

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 14 794
Малко да разширя въпроса.
Имам достатъчно платен отпуск, но шефката не ще да чуе, а имам първокласничка на есен.
Може ли да ми откажат ползването и на този неплатен отпуск? newsm78


Не, не може, но трябва да я уведомиш най-малко 10 дни предварително. Освен това след 30.06. на всяка година не могат да ти откажат ползването на стара платена отпуска, т.е. такава за годините преди 2007 год. Просто уведомяваш работодатеял, че от еди кога си си в отпуск и той няма право да се противопостави. Това е по Кодекса на труда. Можеш леко да попритиснеш работодателя си дас помисли по въпроса.

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 2 157
Благодаря ,момичета   bouquet

# 9
  • Мнения: 297
Incandescent , krasian

Благодаря ви! newsm51

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт