СПЕШНО!!! Съвет за предварителен договор!

  • 10 156
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 515

Съгласна съм. Нотариана заверка не е нужна, тя само доказва, че това са вашите подписи, нищо друго ...
Смият договор пък играе ролята на разписка, затова не се дава друга ...
Срок 1 месец е напълно в реда на нещата ...

Но аз не бих дала някой друг да ми ремонтира жилището, било то и за негова сметка  Crazy предпочитам да си го направя аз, по мой вкус ...


Успех!

# 16
  • Мнения: 4 300

Съгласна съм. Нотариана заверка не е нужна, тя само доказва, че това са вашите подписи, нищо друго ...
Смият договор пък играе ролята на разписка, затова не се дава друга ...
Ама ако се стигне до съд....с договор без нотариална заверка и това не можеш да докажеш.....на фона на всички разходи 100-200 лв за нотариална заверка на договор не са нещо, което бих спестила.
Аз обаче винаги гледам да си вържа гащите, въпрос на личен избор.

# 17
  • Мнения: 4 965

Съгласна съм. Нотариана заверка не е нужна, тя само доказва, че това са вашите подписи, нищо друго ...
Смият договор пък играе ролята на разписка, затова не се дава друга ...
Ама ако се стигне до съд....с договор без нотариална заверка и това не можеш да докажеш.....на фона на всички разходи 100-200 лв за нотариална заверка на договор не са нещо, което бих спестила.
Аз обаче винаги гледам да си вържа гащите, въпрос на личен избор.

Подкрепям.
По-добре със, отколкото без.

# 18
  • Мнения: 326
Подкрепям момичетата да се консултираш с адвокат.

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 14:55 от valeto

# 19
  • Мнения: 6 155

Съгласна съм. Нотариана заверка не е нужна, тя само доказва, че това са вашите подписи, нищо друго ...
Смият договор пък играе ролята на разписка, затова не се дава друга ...
Ама ако се стигне до съд....с договор без нотариална заверка и това не можеш да докажеш.....на фона на всички разходи 100-200 лв за нотариална заверка на договор не са нещо, което бих спестила.
Аз обаче винаги гледам да си вържа гащите, въпрос на личен избор.

Е, как да не можеш?!
След като закона урежда като форма за действителност само писмената такава, значи е напълно достатъчно.
Дори нещо повече - всяка страна по предварителния договор може да предяви иск по чл.19, ал.3 ЗЗД за сключването на окончателен такъв! (и то на предварителен договор БЕЗ нот. заверени подписи Wink)

Предварителният д-р няма транслативен ефект. Той е обезщание за сключване на окночателен такъв. Други права и задължения не произтичат от този договор. Затова не е необходимо да се заверява нотариално.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Ето ти телефона на нотариус в Сф, свестен е , може да се консултираш и с него. Каракашев- 9866308

Valeto, ти сериозно ли ???

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Нещо цялата работа е неясна и съответно ми е малко съмнителна. Thinking
Когато ние купувахме първия си апартамент продавачите поискаха 2 месеца срок за да се изнесат.За сметка на това си задържахме 30% от цената на жилището до влизане във владение.Впоследствие по тяхно настояване срока за изнасяне се удължи на 3 месеца.Всичко това беше описано в нотариалния акт.
Иначе на предварителен договор се внася 10-15% задатък и самият предварителен договор служи за разписка,защото вътре всичко това е описано.
Ти знаеш как стоят нещата,но явно нещо те притеснява.На твое място бих отишла с адвокат.Не бързай да подписваш нищо,ако не си 100% сигурна,че е в твоя полза.

# 22
  • Мнения: 326
Ето ти телефона на нотариус в Сф, свестен е , може да се консултираш и с него. Каракашев- 9866308

Valeto, ти сериозно ли ???
Ами да, защо??? Само се опитвам да помогна , а този го познавам, нещо лошо ли има?
Нали е само за консултация?? Направо ме притесни с този въпрос....

# 23
  • Мнения: 4 965
Ето ти телефона на нотариус в Сф, свестен е , може да се консултираш и с него. Каракашев- ********

Valeto, ти сериозно ли ???
Ами да, защо??? Само се опитвам да помогна , а този го познавам, нещо лошо ли има?
Нали е само за консултация?? Направо ме притесни с този въпрос....

Аз също имам прекрасни впечатления от този нотариус, но някак не ми се струва много коректно така да му изписваш телефона.
По-добре го изтрий, а после го прати на лични Peace.

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 15:04 от azaf

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами по принцип така съм чувала, че правят. И баща ми е правил така като е купувал и продавал жилище, но само 1 се случи да го излъжат с капарото за 1 кола. Нито върнаха парите, нито колата му доставиха (от Германия беше уговорката да му я донесат).
Но си мисля, че ако се мине през нотариус (а той май обикновено така се прави, дори и да е предварителен договор) няма да има проблем. Но нека момичетата които са имали по голям опит да споделят.

# 25
  • Мнения: 326
Ето ти телефона на нотариус в Сф, свестен е , може да се консултираш и с него. Каракашев- 9866308

Valeto, ти сериозно ли ???
Ами да, защо??? Само се опитвам да помогна , а този го познавам, нещо лошо ли има?
Нали е само за консултация?? Направо ме притесни с този въпрос....

Аз също имам прекрасни впечатления от този нотариус, но някак не ми се струва много коректно така да му изписваш телефона.
По-добре го изтрий, а после го прати на лични Peace.
Готово, изтрих го. Не знаех, че не е редно.

# 26
  • Мнения: 326
Сори за нередното ми поведение момичета. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 965
 Mr. Green
Нека и Супи4ка го изтрие от цитата.
Пък и ти от 2-рия цитат.
Simple Smile

# 28
  • Мнения: 8 999
Тази работа с ремонта хич не ми се вижда читава, да знаеш. Откъде накъде той ще ти прави ремонт. Не се съгласявай с такова условие. Ако имаш цялата сума, направо действай за изповядване на сделката при нотариус /на реална цена ли ще изповядвате, или по данъчна оценка?/, а в Нотариалния акт ще се впише, че владението на имота се предава след един, два, пет /колкото си искате/ месеци.

# 29
  • Мнения: 4 965
Момичета, вероятно в момента тече срещата.
Надявам се да са успешни преговорите и да обсъдят за смисъла да платят ремонт, който да им направи друг и да изяснят къде е уловката в подобно условие.

Сетих се и друго: когато избирахме апартамент, попаднахме на един, който ремонтираше апартаментът в момента на продажбата, за да му вдигне цената и отказа да се разберем на по-ниска сума, а после да не трябва да разбиваме направеното (слагаше някакъв тъмен ламинат + дървен окачен таван и лята вана в банята  Sick). Оказа се, че просто си има излишни материали и хем ще се освободи от тях, хем се опитва да вземе допълнителни пари, че уж ги влага в ремонта и така вдига качеството на апартамента (нищо, че преправянето после излиза по-скъпо от правенето на празни стени) - калкулираше обаче в цената пазарната стойност на въпросните материали  Close. Та, нашата сделка не се състоя. Може би случаят е подобен?

Общи условия

Активация на акаунт