Мобилните телефони изтребват фатално пчелите

  • 1 341
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Вече са отговорили вместо мен.
Тъжна история..

# 16
  • Мнения: 25 610
Апитоксинотерапия (лечение с пчелна отрова)

Данните от фармакологичното проучване на пчелната отрова показват, че тя съдържа компоненти със силен противовъзпалителен и болкоуспокояващ ефект. С пчелна отрова, приложена в малки дози се постига изразено понижение на кръвното налягане. Тя води до значително подобрение и на коронарното кръвообръщение. Друг интересен факт е способността и да разширява съдовете на мозъка. При локално приложение пчелната отрова води до силна и дълбока хиперемия (зачервяване), с което се подобрява местното кръвообръщение и се разнасят възпалителните и отпадни продукти. Установено е и наличието на изразено антитромботично действие, което я прави подходяща за профилактика на предемболични състояния и лечение на болни с атеросклероза и тромбоемболична болест.

Редица проучвания доказаха благоприятното въздействие на пчелната отрова върху възпалителния процес, болката и имунната система на организма. Апитоксинотерапията е показана при лечението на ставни заболявания с възпалителен и дегенеративен характер (ревматоиден артрит, спондилартрит, периартрити, деформиращи артрози на различни стави и др.), при мускулни и ставни болки, бурсити, тендовагинити, заболявания на периферната нервна система (плексити, радикулити, невралгии, ишиас, дископатии и др.), съдови заболявания (ендартерит, тромбофлебит, атеросклероза на съдовете на крайниците, болест на Рейно), трудно заздравяващи рани и постоперативни ръбци, негнойни възпалителни инфилтрати, навяхвания, профилактика и терапия на измръзвания, бронхиална астма и др.

Наскоро американски учени доказаха радиационнозащитния ефект на пчелната отрова, което беше потвърдено и от руски и японски изследователи.

Установено е, че около 2 % от хората страдат от повишена чувствителност към пчелната отрова, проявяваща се с бурна реакция дори само при едно ужилване. Затова лечението с пчелна отрова започва винаги след предварително изпитване на чувствителността на болния и изключване на противопоказания за такова лечение.

# 17
  • Мнения: 3 251
Може би с това си обяснявам "полудяването" на пчелите на баща ми...Пренесе ги в двора и от няколко дена са абсолютно люти, жужат особено, налитат и хапят- нещо ги е раздразнило, поне това разбрах по телефона от него. А наскоро инсталираха предавател на Глобул наблизо, дали няма връзка с това?!  Страх ме е да отидем там с децата, докато не се успокоят нещата...

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 22:27 от Сапфира

# 18
  • Мнения: 2 759
                     Мда, много е лошо това  cry.

# 19
  • Мнения: 335
А на търтеите как влияят мобилните телефони?


 
По-любопитните факти за търтеите, освен това, че не бачкат:

- те се излюпват от неоплодени яйца, т.е. нямат баща, а имат само майка и дядо;
- за развитието на един търтей се изразходва храна колкото за 3 пчели работнички;
- след оплождането на майките търтеите умират, поради откъсване на купулиращия им апарат;
-  годните за оплождане търтеи започват мисията си от т.н. търтееви сборища, където се събират до 10 000 търтея, като цифрата може да варира;

Какво точно се случва по сборищата оставям да опише ст.н.с. д-р Боян ПЪРВУЛОВ, понеже на мен ми е неудобно:

"...Майките, летейки по такива места, биват непрекъснато преследвани от комети от търтеи. В полет търтея сграбчва майката и оставя част от половите си органи във влагалището й, изпразвайки спермата си в семеприемника й. Шлейфът (частите от половия орган) от предишния секс се отстранява чрез специална четка около члена на следващия успял да я настигне търтей. Майката бива оплождана от няколко (8-10, но има съобщения до 17) търтея, докато се напълни семеприемното й мехурче. Последният шлейф (остатъка от последния търтей) го премахват пчелите. Много често той бива забелязван и премахван и от пчеларя.
След приключване на главната паша пчелите изолират търтеите в крайните пити, като не ги допускат до храната и постепенно ги изгонват от кошерите. Намирането на търтеи в семействата през зимата е указание за некачествена майка."

http://atanasov.alpobg.com/tartei.php


Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 02:44 от Холограма

# 20
  • Мнения: 80
Wolf, ти да не се занимаваш с отглеждане  на пчели?????? Направи ми впечатление , че си много компетентен по темата . Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 569
Натъжихте се гледам. Захвърлете си телефоните - лесно е.

# 22
  • Мнения: 1 113
Мда, перето е прав. Телефоните са ни виновни, нищо, че сеем генномодифицирани култури, които или не се нуждаят от опрашване, или пък не привличат пчелите. Кейси го е написала по-горе.
Пчелите в цял свят загиват и благодарение на генномодифицираните култури.

В България от тази година също разрешиха употребата им. Да ни е честито!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт