Обичате ли да карате колело?

  • 4 347
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 299
Аз лично обожавам! Вярно, че в София е истински ад  Crazy, но все пак в квартала и в парка е супер Mr. Green Една от причините още да се въздържам от шофирането е удоволствието да карам колело.
Вие карате ли? Искате ли и в София, както е в градове като Амстердам, Копенхаген, Стокхолм и т.н. и вие да ползвате колела?
Наскоро се появи идеята за 6 велосипедни "лъча" в София, с които лесно да се стига с колело до спирките на метрото - начин да намалим кошмарните задръствания! Бихте ли зарязали колата при такава възможност?
А тези, които не са от София - как е във вашите градове? Все си мисля, че извън София е много по-лесно да се кара колело. Peace

# 1
  • Мнения: 6 993
В Пловдив не е. Почти същата работа като в София. Rolling Eyes
Иначе да, ако ми го позволява професията. Нещо не се виждам с костюм и колело. Всъщност аз с костюм не се виждам Joy
От друга страна, ако трябва да си мъкна децата насам-натам, става трудно с колело Rolling Eyes
Но колкото по-екологичен вариант се намери, толкова по-добре за мен.

# 2
  • Мнения: 1 299
На запад ( да използвам това клише  Laughing) тези неща не спират хората да ползват колела. Карат ги с костюми, с поли, с високи обувки... Crazy А за деца си има допълнителни седалки или специални кошове към колелата  Mr. Green. Ако открия снимки ще приложа  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 6 993
Бе аз на високи токове не мога да ходя, колело ще карам Laughing
Иначе за кошовете знам, но тук трябва да си детеубиец, за да караш с такъв кош децата си Crazy
Но покажи снимки, да!

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Да, едно време когато тренирах, почти всеки ден карах колело от Варна до Зл.Пясъци и обратно. Но тогава нямаше толкова много трафик. Сега вече е лудница и не бих рискувала.

# 5
  • Мнения: 1 299
Имам един колега, който редовно ходи в Южния парк с жена си и двете си малки деца , там наемат колела и карат. Дори за малката му дали допълнително столче, за да седне при него на колелото.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз много обичам. И тримата караме. В момента обсъждаме въпроса с бебешкото столче за колело, но бебката още спи и сутрин и следобед и затова ще поизчакаме още малко. Най-любимо ми е да ходим с колелата по крайбрежната алея до Сарафово. Там имаме една любима кръчма със страшно вкусен сафрид. Обядваме и се връщаме пак по брега.
На работа не се виждам да ходя с колело. Маршрутът го позволява, но за да се чувствам комфортно, ще трябва да има баня в офиса.

# 7
  • Мнения: 476
Аз преди време карах доста. Купих си едно хубаво колело и си карах, но имах няколко неприятни инцидента и оттогава като че ли ентусиазмът ми спадна и сега рядко карам и то предимно в парковете. Два пъти ме гониха бездомни кучета и веднъж от една кола ми плиснаха вода. Цялата бях мокра. Не броя подвикванията и простотиите от прозорците на колите.
За София става въпрос.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 164
В София не си представям придвижването с колело, явно инстинктът ми за самосъхранение е твърде силен, но на село....няма нищо по-хубаво. Ей така, без цел и посока, само за убиване на време.
Колело във фитнес обаче не мога да карам. 5 минути и вече ми е омръзнало и не ме свърта. А и няма нищо общо с истинското като усещане и натоварване.

# 9
  • Мнения: 3 423
Да. Обичам и карам. Страхотно е, че
навсякъде има ленти за велосипедисти.
До нас има дори една отсечка 5 км само
за велосипедисти и скейтъри. В гората.
За съжаление, в София карането на колело
граничи с опит за самоубийство. Жалко!

# 10
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Много обичам  Grinning .  Даже събота или неделя задължително се товарят ранички със сандвичи и вода и се тръгва на по-сериозни преходи за по един ден. Супер е. Но в София не си го представям. Както каза Лиска - самоубийсто си е...

# 11
  • Мнения: 1 299
Evgenia* , това във вашия случай ми се вижда доста удобно за малкото ви дете, но незнам има ли в Бъргас. Виждала съм в София, но не помня къде





А тези с детското столче и в Бг могат да се намерят Peace (столчето малко не си личи.... Embarassed)

# 12
  • Мнения: 1 299
А според мен с едно такова:



човек и в София дори може да си бръмчи из квартала и до кварталния магазин  Peace

Иначе ето инфо по темата:
http://for.journey.bg/topic.php?topic=3370
http://www.zagrada.bg/show.php?storyid=332234

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 702
Evgenia* , това във вашия случай ми се вижда доста удобно за малкото ви дете, но незнам има ли в Бъргас. Виждала съм в София, но не помня къде





А тези с детското столче и в Бг могат да се намерят Peace (столчето малко не си личи.... Embarassed)




Eхааа! Много яко!
Първото особено много ми хареса! Аз съм виждала от третия тип и затова казах, че ни е още рано.

# 14
# 15
  • Мнения: 1 299
Ами помня, че видях такива някъде в София...ще поогледам пак  Peace

# 16
И аз обичам да карам колело,но това ми се случва само,когато си отидем на село. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 299
Още един вариянт за колело с количка за дете:


# 18
  • Мнения: 2 336
Аз не мога, а много би ми се искало.  Cry Даже и до работа бих могла по такъв начин да се предвижвам.

# 19
  • Мнения: 72
Карането на колело за мен е страхотно удоволствие и всеки ден ходя на работа с него Simple Smile.  Лошото е, че съм  постоянно нащрек за отнесени пешеходци, които тръгват да пресичат точно пред мен, сякаш не ме виждат или пък шофьори, които спират и отварят вратите на колите си без изобщо да погледнат в огледалото, а аз точно минавам отстрани... #Cussing out

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не мога да карам колело, срам не срам, на, признавам си. Страх ме.

# 21
  • Мнения: 1 299
Не мога да карам колело, срам не срам, на, признавам си. Страх ме.

 Shocked
Дай да те научим, супер лесно и приятно е  Peace

# 22
  • Мнения: 6 993
Пипинце, разбирам те. Мен ме е страх от ролери Joy

# 23
  • Мнения: 11
Колелото е част от мен. Вече три години не слизам от него, в София.
Не познавам друг транспорт, освен инцидентно, веднъж в годината.

Най-глупавият въпрос, който всеки ми задава, е: "Ама не е ли опасно при това движение в София?"........


Да, опасно е. Опасно е и да се ходи пеша, а да се кара кола в София е още по-опасно.
Ако това би ме спряло, означава да си стоя затворена вкъщи и никога да не изпитам удоволствието от карането на колело в София, освен в парка през уикенда.

Има и нещо друго: колкото повече станат велосипедистите, толкова по-бързо пешеходците и шофьорите ще свикнат да се съобразяват с тях на пътя, а не да ги смятат за невидими, както сега. Grinning

# 24
  • Мнения: 505
Обичам, да  Peace От малък град съм, но това не прави карането на колело, по-леко  ooooh!  но и няма да ме спре  Peace

# 25
  • Мнения: 1 299
Има и нещо друго: колкото повече станат велосипедистите, толкова по-бързо пешеходците и шофьорите ще свикнат да се съобразяват с тях на пътя, а не да ги смятат за невидими, както сега. Grinning

 Peace

# 26
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Много обичам да карам колело! Преди да родя ходех на работа с колело- стигах за 30-40 минути-беше далечко /но за същото време стигах и с градския транспорт/. В работата имаше баня-хвърлях си един душ и започвах работния ден -тонизирана и освежена, а и поддържах форма! Sunglasses

От както родих обаче съм карала колело -2-3 пъти само! Sad Не остава време и колелото така си стои в мазето, май е време да го продавам!

Надявам се след някоя и друга година да карам заедно с децата! Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 299
И ние в офиса си имаме 2 бани, в които човек може да се освежи, ако много се е запотил въртейки педалите  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Много обичам,но не съм го правила вече 3 години  Sad

# 29
  • Мнения: 1 733
И аз много обичам, но да си возя детето ми се струва доста опасно...

# 30
  • Мнения: 2 108
обичам
Последните 2-3 години почти не карам,но се опитвам да върна традицията Simple Smile Карам в планината /града ми е в планината/

# 31
  • Мнения: 1 425
Обичам да карам колело и редовно ходя на работа с него.

# 32
  • Мнения: 215
МНого обичам, но не и в града. Мъжа ми и той е луд по колелото си. Докато живеехме в Царево много карахме - там имаше много възможности за колоездене сред природата. От както живеем в Бс обаче и 2-те колела стоят в гаража и прашасват за огромно наше съжаление  Sad

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 702
МНого обичам, но не и в града. Мъжа ми и той е луд по колелото си. Докато живеехме в Царево много карахме - там имаше много възможности за колоездене сред природата. От както живеем в Бс обаче и 2-те колела стоят в гаража и прашасват за огромно наше съжаление  Sad

Точно в Бургас пък няма място, до което да не можеш да стигнеш с колело. (Изключвам М.Рудник.)

# 34
  • Мнения: 1 299
Аз пък като казах, че в други градове мисията ми се видя по възможна, имах предвид, че по мое наблюдение, в другите градове не са толкова лоши улиците и тротоарите, както в Сф. И съгласете се - София е пренаселена и затова е лудница. Но аз дори и в София виждам шанс  Peace

# 35
  • Мнения: 1 299
Ето как в някои градове по света протестират срещу колите и замърсяването от тях, а също и че пречат на колоездачите!
Лондон


Сан Франциско


Сиатъл

# 36
  • Мнения: 3 674
Обичам да карам а  и скоро ми подариха от работата... Heart Eyes Карам си го с голям мерак.. Peace

Ланфеар... тези колоездачи ме хвърлиха в размисъл... Thinking...  Joy 
.Аз гледам,мъжът ми наднича зад рамото ми и се смее на глас... Joy с пълно гърло... Joy Много се развесели от снимките.Той кара колело всеки ден,ходи на работа и обратно.Минава по 30 км на ден с колелото.Не признава нито кола,нито рейс...
С една дума маняк  на колелото е.... Rolling Eyes
А между другото колкото колоездачи  има по улиците в Копенхаген,никъде другаде  не бях виждала толкова много  Shocked...че и сфетофарчета специално за тях си имат,едни такива малки,сладки сфетофарчета... Grinning  Направи ли ти впечатление като беше там....? Sunglasses

# 37
  • Мнения: 1 299
Аз там задръстване от коли не мога да видя, но от колоездачи - нон стоп. Но мисля, че от Копенхаген, Осло и Стокхолм, най-много колела карат в Копенхаген  Peace
най-обичам да видя никоя жена с пола, обувки на висок ток да върти педалите...и полата и се вее  ooooh!

# 38
  • Мнения: 3 674

....най-обичам да видя никоя жена с пола, обувки на висок ток да върти педалите...и полата и се вее  ooooh!
Охххх, вашите колоездачки /датчанките/ много се кипрят бе,с токчета и  веещи се поли.... Heart Eyes

Тук такива красиви субекти НЯМА!  Mr. Green 99% са с анцузи...с маратонки...и с много грим...и с развяти не-сресани коси... Crazy
Комбинацията е уникална... Grinning  ooooh! То и аз така кат тях...с анцуг и с маратонки...ама без грим де  Joy... Crazy

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 22:16 от roza66

# 39
  • Мнения: 1 299
ооо, още помня една - вее й се полата, а отдолу  ooooh! малийййй Crazy

# 40
  • Мнения: 4 770
Много, но мразя трафика и за това не карам.  Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 1 080
Ако направят велосипедни лъчове веднага си купувам колело без грам колебание. На този етап не карам. Мъжът ми кара, малкия също.

# 42
  • Мнения: 6 315
Много обичам да карам колело. Миналата и по-миналата година ходех на работа с колело, сега още не съм го "раззимила" заради дъждовете, но тези дни ще го направя  Simple Smile.

# 43
Много хубава тема  bouquet Аз имам две колежки и двама колеги, които идват с колелета всяка сутрин. По този повод им освободиха стаичка в близост до входа на сградата, където да си ги държат, докато свърши работния ден.
Аз обаче не се виждам с колело до работа, въпреки че много обичам да карам и дори водя специално дъщеря ми да "свиква да кара", за да си открадна пет-десет минутки на нейното колело - много й е хубаво... Има си предимствата, но аз не бих се чувствала комфортно в офиса - запотена, в прах до уши или дори изкаляна (особено в дъждовете)...  Thinking Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 299
Много хубава тема  bouquet Аз имам две колежки и двама колеги, които идват с колелета всяка сутрин. По този повод им освободиха стаичка в близост до входа на сградата, където да си ги държат, докато свърши работния ден.

 smile3501

Ето нещо, на което не бих се качила  Joy


# 45
  • Мнения: 1 080
ето едно прилично решение за тези дето се движат на групи, мен лично много ме кефи  Mr. Green

стига някой друг да върти педалите  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 299
Много са готини тия  Peace

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето нещо, на което не бих се качила  Joy


 newsm78 защо?

Иска ли питане въпросчето ти или все вече знае.  Laughing
За жалост все повече НЕ карам. Имам проблем с кръста и много ме боли след колоездене.

# 48
  • Мнения: 1 299
Ми такова едно розово, с тия висящите и цветенцата  Crazy Crazy Crazy

# 49
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Evgenia* , това във вашия случай ми се вижда доста удобно за малкото ви дете, но незнам има ли в Бъргас. Виждала съм в София, но не помня къде







Това нещо съм го виждала/мисля,че и в момента го има/ в един голям магазин на ТСМ на Кооперативния пазар в Люлин.Не знам,колко струва.
Живяла съм в Германия,ходех на училище с колело.Липсва ми в София.Но е абсурд да карам по града. А в парковете има все повече дечица /за щастие/ и пак е опасно.

# 50
  • Мнения: 27 524
Обичам. Много харесвах и карах. Но след травми от тренировките в коляното, вече физически ми е невъзможно. Ужасно ми е мъчно, но здраве да е, нали ходя  Hug

# 51
  • Мнения: 4 390
Не обичам изобщо.
Карам си ролери и кънки.

# 52
  • Мнения: 1 299
Това нещо съм го виждала/мисля,че и в момента го има/ в един голям магазин на ТСМ на Кооперативния пазар в Люлин.Не знам,колко струва.

Не знаех, че ги има в ТСМ, аз съм ходила в един техен склад - и там не съм виждала. Но ще проверя в Люлин Peace

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144


[/quote]

Да обичам да карам колело но не и така  smile3532

# 54
  • Мнения: 1 299
Те тия хора протестират си протестират  Joy

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Те тия хора протестират си протестират  Joy


Добър начин Поне ще ги забележат ,ако не друго  Joy

# 56
  • Мнения: 256
Evgenia* , това във вашия случай ми се вижда доста удобно за малкото ви дете, но незнам има ли в Бъргас. Виждала съм в София, но не помня къде







Това нещо съм го виждала/мисля,че и в момента го има/ в един голям магазин на ТСМ на Кооперативния пазар в Люлин.Не знам,колко струва.
Живяла съм в Германия,ходех на училище с колело.Липсва ми в София.Но е абсурд да карам по града. А в парковете има все повече дечица /за щастие/ и пак е опасно.
PeaceМного ме кефи обичам да карам колело Peace

# 57
  • Мнения: 83
Ооо да, обичам да карам колело и то много!
Миналата година ходех на работа с колелото и минавах поне по 30 км на ден и  се чувствах прекрасно. Сега работя на 5 мин. пеша от вкъщи и не си струва да рискувам да го нося 6 етажа по стълбите. Като се роди бебето ще го направим и него велосипедист Simple Smile

ПП: Силно се надявам все повече хора да започнат да гледат на колелото като на средство за придвижване, а не само като забавление. Е разбира се, ако има условия за каране, като велоалеи и велопаркинги ще бъде лесно

# 58
  • Мнения: 1 299
ПП: Силно се надявам все повече хора да започнат да гледат на колелото като на средство за придвижване, а не само като забавление. Е разбира се, ако има условия за каране, като велоалеи и велопаркинги ще бъде лесно

И аз и аз  Hug

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ПП: Силно се надявам все повече хора да започнат да гледат на колелото като на средство за придвижване, а не само като забавление. Е разбира се, ако има условия за каране, като велоалеи и велопаркинги ще бъде лесно

И аз и аз  Hug


Така целулита в БГ ще изчезне като явление  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 1 299
Ха, ми то в разни държави като Холандия и Дания би трябвало изобщо да нямат, а я ги виж само  Crazy Но пък какви крака се оформят  Mr. Green

# 61
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ха, ми то в разни държави като Холандия и Дания би трябвало изобщо да нямат, а я ги виж само  Crazy Но пък какви крака се оформят  Mr. Green


 Joy Joy Joy  bouquet

# 62
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Ланфеар,днес минах покрай ТСМския магазин,за който говорех-затворен,опразнен,на вратата само надпис-ревизия newsm78  Та не си губи времето да ходиш.

# 63
  • Мнения: 1 299
Ланфеар,днес минах покрай ТСМския магазин,за който говорех-затворен,опразнен,на вратата само надпис-ревизия newsm78  Та не си губи времето да ходиш.

Еееее, ок...

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

това нещо го видях в петък във фоайето на НДК, на щанда на DRAG

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много. Но за съжаление не ми се е случвало от години.

# 66
  • Мнения: 1 299
DRAG имат магазин при нас, трябва да поразгледам  Peace

# 67
  • Мнения: 1 925
Страшно много обичам да карам колело и винаги ме е било яд, че в София е страшно неудобно да караш колело.  Sad Особено ужасно е в кварталите, или поне в нашия  #Cussing out Много ми се иска да направят алеи за колоездачи. Praynig

# 68
  • Мнения: 1 299
Drag българска фирма ли е?

DRAG

# 69
  • Мнения: 11 007
Много обичам да карам и го правя винаги, когато имам възможност - напоследък всяка вечер Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт