миене на шишетата с четка и стерилизация

  • 4 992
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 236
Използвате ли и четка за миене,когато стерилизирате?Нали при стерилизация се почиства шишето newsm78Ще ми е първо бебе и някой неща са ми необясними,въпреки,че сигурно си имат логично обяснение.Колко често се стерилизира шишето-след всяка употреба ли ?А ако се ползва за вода или чай newsm78

# 1
  • Мнения: 1 008
Аз стерилизирам всяка вечер всички шишета, помпата, бибата. През деня като ги ползвам след това ги измивам с четка и веро, преди да стерилизирам също. Не е необходимо след всяко използване, така по цял ден ще трябва да стерилизираш  Grinning

# 2
  • Мнения: 601
До 6 месец след хранене ги измивах с четка и веро и непосредствено преди храненето стерилизирах. А един път в седмицата ги преварявах с няколко капки оцет заради варовика. След 6 месец спрях да стерилизирам.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз започнах да стерилизирам по 1 път на ден.
Иначе измивам с четка и веро преди ползване, ако са стерилизирани непосредствено преди това.

# 4
  • Мнения: 244
Първо мия с малко веро и шомпел и след това стерилизирам Peace

# 5
  • Мнения: 2 152
Мия с течен ,антибактериален сапун на Палмолив.Измивах четка до скоро, а сега с най-обикновена гъбичка и после стерилизирам

# 6
  • Мнения: 2 865
Първо се мие шишето а след това се стерилизира. Стъклени шишета не стерилизирай в микровълнова, а ги изварявай на котлона.

# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Никога не съм стерилизирала.Мия шишетата с веро ,гореща вода и четка.

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
Измивам ги с четката внимателно, бибите също и ги стерилизирам.

# 9
  • Мнения: 399
Мия всичко със веро и спец.четка и ги стерилизирам преди всяка употреба!
Здравен кадър съм и се престаравам,но май не е нужно чак такова старание!  smile3506

# 10
  • Мнения: 2 677
Не съм стерилизирала. Мия шишетата с четка, топла вода и сапун.

# 11
  • Мнения: 399
Аз започнах да стерилизирам по 1 път на ден.
Иначе измивам с четка и веро преди ползване, ако са стерилизирани непосредствено преди това.


Извинявам се много,но прочетох цитираното и то е погрешно!!!  newsm11
Не бива да се мият след стерилизация!!!
Така ги "размиваш" казано о медицинско му т.е. престават да бъдат стерилни!
За толкова мъничко бебче трябва да са стерилни!
Не се заяждам!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 555
Винаги съм ги миела преди да ги сложа в стерилизатора ! Да, след всяка употреба шишето се стерилизира !

# 13
  • Мнения: 1 467
Мия с четка и веро, защото остава на дъното засъхнало мляко понякога, после стелиризирам и вадя шишето непосредствено преди ядене.

# 14
  • Мнения: 482
Мия ги и след това ги стерилизирам. Държа стерилизираните неща в затворена кутия.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Миех с четка и бебешки сапун до 8я месец,след това стерилизирах.Сега мия с четка и веро.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Първо ги миех с четка и веро,после в стерилизатора.
Вадех ги от там непосредствено преди употреба.

# 17
  • Мнения: 291
Независимо, че ползвам шишетата само за вода, след всяка употреба ги стерилизирам, като първо ги измивам с четка и бебешки сапун. Залъгалките също, като малкият ги 'ползва' максимум един ден преди това. Тъй като имам няколко шишета и залъгалки, пълня стерилизатора няколко дена

# 18
  • Мнения: 122
мия с четка и топла вода,после стерилизация.Така по веднъж дневно

# 19
  • Мнения: 107
Винаги съм ги миела преди да ги сложа в стерилизатора ! Да, след всяка употреба шишето се стерилизира !
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Мия ги и след това ги стерилизирам. Държа стерилизираните неща в затворена кутия.
Peace

# 21
  • Мнения: 393
Всичко първо се измива с четка и веро, после стерилизира и вече е готово за употреба. При новородените всяко шише се стерилизира преди да се поднесе на детето, след 6тия месец може само да миеш с четка.

# 22
  • Мнения: 429
Стерилизирах през първата година всички шишета, които ползвах за хранене и вода. Сутринта зареждах в стерилизатора 4 шишета, следобяд - пак. Измивах ги с гъба и веро.

# 23
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко.Мие се предварително за да се измият остатъци от горепосочените, после се стерилизират- което ги прави стерилни.След 24 часа  дори и да не са ползвани шишетата не са вече стерилни и трябва да се стерилизират наново.
Шишетата  в опаковка са чисти , но не и стерилни- затова винаги мийте и стерилизирайте.Това се отнася и за всякакъв вид биберони, залъгалки и  други подобни.
Вили

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз пъво ги мия с четката, после стерилизирам

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Така и не й свикнах на тази четка и винаги с гъбичка съм ги мила и после стерилизирам

Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко.Мие се предварително за да се измият остатъци от горепосочените, после се стерилизират- което ги прави стерилни.След 24 часа  дори и да не са ползвани шишетата не са вече стерилни и трябва да се стерилизират наново.
Шишетата  в опаковка са чисти , но не и стерилни- затова винаги мийте и стерилизирайте.Това се отнася и за всякакъв вид биберони, залъгалки и  други подобни.
Вили
подкрепям   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Измивам ги с четката внимателно и после стерилизирам. Бибероните и залъгалките също. 

# 27
  • varna
  • Мнения: 1 012
Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко



ами те и в родилните домове не ги стерилизират след всяка употреба-за водата става въпрос!
стерилизирам 1 път дневно и след това подсушавам защото се развиват бактерий,освен ако не са в стерилизатора-но там остават стерилни само 3часа след стерилизирането им.

# 28
  • Мнения: 1 165
До 9-ия месец стерилизирах шишета за мляко и помпичката след всяко използване.Преди това стрателно ги измивах с веро.Бибите също стерилизирах често,но докъм 4-ия месец.

# 29
  • Мнения: 4 621
Винаги съм ги миела преди да ги сложа в стерилизатора ! Да, след всяка употреба шишето се стерилизира !

 Peace

# 30
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Шишето трябва да се стерилизира след всяка употреба независимо  дали е било вода, чай или мляко



ами те и в родилните домове не ги стерилизират след всяка употреба-за водата става въпрос!
стерилизирам 1 път дневно и след това подсушавам защото се развиват бактерий,освен ако не са в стерилизатора-но там остават стерилни само 3часа след стерилизирането им.
Тина, това че в родилния дом така правят не значи че  е правилно.Водата съдържа бактерии и ако не стерилизираш шишето тези бактерии ще отидат в коремчето на детето ти. А и с какво забърсваш после шишето?В родилното  или са спестявали ток, вода или просто ги е мързяло да го правят.Тук в родилното първо че вода не ти дават  Naughty и второ ако дават АМ  е в малки бутилчици за еднократна употреба, които след това се изхвърлят.
Не искам да налагам мнението си, в крайна сметка всеки знае за детето си наи-добре, но не съм съгласна с твоят метод. Peace
Вили

# 31
  • Мнения: 486
Някой каза че стъклени шишета не трябвало да се стерилизират в микровълнова.Аз така правя и сега се притесних.Някой може ли да ми обясни  защо?

# 32
  • Мнения: 5 362
Всички шишета-за мляко,вода и чай стерилизирах.Имах необходимото количество за всяко ядене,и в края на деня си ги почиствах с четка и вода,а после в стерилизатора.

# 33
  • Мнения: 5 362
Някой каза че стъклени шишета не трябвало да се стерилизират в микровълнова.Аз така правя и сега се притесних.Някой може ли да ми обясни  защо?
Аз пък стъклени шишета не съм използвала newsm78
С пластмасови е по-безопасно Peace

Най-вероятно,за да не се спукат.В микровълновата се получава голямо налягане и Т е доста по-висока,отколкото на котлона,например.

# 34
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Използвам четка ,когато мия,стерилизирам след всяко миене всичко...

# 35
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Някой каза че стъклени шишета не трябвало да се стерилизират в микровълнова.Аз така правя и сега се притесних.Някой може ли да ми обясни  защо?
Аз пък стъклени шишета не съм използвала newsm78
С пластмасови е по-безопасно Peace

Най-вероятно,за да не се спукат.В микровълновата се получава голямо налягане и Т е доста по-висока,отколкото на котлона,например.
Прочети темата за вредните съставки в пластмасата особено във тези като Авент,Плаитекс,гърбар,Др.Браун и другата я забравих.Стъклените са по- безопасни.Стерилизирам в микровълнова- абсолютно никакъв проблем няма.
Вили

# 36
  • Мнения: 2 865
Стъклените много се загряват в микровълновата и ако наоколо има пластмаса я стопяват. Аз така си стопих няколко пластмасови шишета, които стерилизира заедно със стъклени.

# 37
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Стъклените много се загряват в микровълновата и ако наоколо има пластмаса я стопяват. Аз така си стопих няколко пластмасови шишета, които стерилизира заедно със стъклени.
За първи път чувам-  в стерилизатора няма ли разстояние между шишетата- в моят изобщо не се допират едно в друго  newsm78
Вили

# 38
  • Мнения: 393
Не съм стерилизирала. Мия шишетата с четка, топла вода и сапун.
smile3501

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз преди стерилизация почиствам с четка и веро хубаво. После в стерилизатора за микровълнова слагам всичко - шишета, биберони, биби, лъжички, всичко, което подлежи на стерилизация и в указанието си пише, че може да се стерилизира.
Поне в началото ще трябва да стерилизираш след всяко ползване - става въпрос за шишетата и бибероните ако сте на АМ. После постепенно може да разредиш

# 40
  • Мнения: 393
  Вече не стерилизирам всеки ден,мия шишетата и бибероните с четка и попарвам с вряла вода.

Общи условия

Активация на акаунт