Тъпи ли са американците?!

  • 9 801
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 526
Без да гледам клипа, ще кажа, че изобщо не са тъпи. И не познавам нито един американец Laughing.
Не може да е тъпа една нация, която живее светлинни години пред нас във всяко едно отношение. Дори и някой да ми каже, че друг им е измислил това или онова - няма значение. САЩ е хубава държава. А за да бъде такава, значи на хората там им сече пипето.
"Хубава държава" с псевдо демокрация,в която полицаят може да те застреля за обида към него,в която ако си загубиш работата,губиш всичко,щото живеят само на кредит,в която има най-много самотни хора на глава от населението,в която през месец някой малолетен застрелва съучениците си,в която децата не знаят какво е да играеш навън с приятели....Да изброявам ли още.
Не забравяй,че живееш в държава,където повечето възрастни хора получават пенсия,равна по размер,че и по-малка от сумата ,която им е нужна за лекарства;на улицата полицая няма да те застреля за обида,вярно е-той блее и си бърка в носа,защото си мечтае да излезе на магистралата и да цица подкупи;агресията се шири вече навсякъде-на пътя,в училищата,в домовете на хората,защото държавата е бедна и се озлобяваме един към друг...Тъжно е,всъщност направо е трагично.
Ай стига песимистични работи.Къде е Тошко Колев да се изока "Как ще ги стигнем американците..."

# 31
  • Мнения: 4 770
Права си, Zai4e1977! До болка...  Cry

# 32
  • Мнения: 1 243
Еее,ама аз не исках да разбуня така духовете с тази тема. Не са глупави американците, щом си живеят добре. Но наистина са твърде нискоинтелигентни!  Мой приятел работи в Америка 3 години и разказа невероятни неща, така че мога да вярвам,че клипа не е монтиран! А за краткия период от време, когато бях и аз в тази страна, баба американка съдеше производител на пуканки за това, че на опаковката не е написано да разопакова и тогава да постави в микровълновата. То и нашето тук не е работа, ама чак такива крайности... Sick
После американчето, което ми беше на гости, се чудеше защо баща ми сменя крушката в хола,ами не сме си викнали майстор!

# 33
  • Мнения: 9 865
Нали знаете вица за "Еб*ш и хвърляш - ово е стандарт".
Е, това отговаря на всички тежки народопсихологически въпроси, които глождите...
Способни сме да направим от мухата слон, да се взираме в чуждата купанка, докато не я пробием с поглед...
Ми те и немците не са много образовани (особено дечицата, преди около година гледах едно предаване, в което 14-15год. гиназисти, които все пак учат и география, не могат да си посочат собствения контитент) обаче у нас са на почит, заради точността и другите им пословични добродетели, за разлика от американците, които са винаги тотално оплюти.
По-лесно ми е да си мисля за моя стандарт и да си обогатявам моята култура, отколкото да
завиждам на техния.

# 34
  • Мнения: 335
... Не забравяй,че живееш в държава,където повечето възрастни хора получават пенсия,равна по размер,че и по-малка от сумата ,която им е нужна за лекарства... агресията се шири вече навсякъде-на пътя,в училищата,в домовете на хората,защото държавата е бедна...

Ми то таз картинка е откакто тия, дето окат за "американски стандарт", ни гримират и редят живота по сценарий на сериалчето за кечистите ("Скалата", тоз-онзи..., трябва да питам кои бяха в БТВ, че там сигурно помнят - нали плащаха и за юридическа защита на свободата им да показват тез титани на новото време, когато некви мами се възмущаваха и искаха да ги спрат)

# 35
  • Мнения: 2 563
АбсаФакинЛутли...

п.п. Вдигнахте ли си самочувствието за днес  Laughing

Изкефи ме!!!! Laughing  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 563
Еее,ама аз не исках да разбуня така духовете с тази тема. Не са глупави американците, щом си живеят добре. Но наистина са твърде нискоинтелигентни!  Мой приятел работи в Америка 3 години и разказа невероятни неща, така че мога да вярвам,че клипа не е монтиран! А за краткия период от време, когато бях и аз в тази страна, баба американка съдеше производител на пуканки за това, че на опаковката не е написано да разопакова и тогава да постави в микровълновата. То и нашето тук не е работа, ама чак такива крайности... Sick
После американчето, което ми беше на гости, се чудеше защо баща ми сменя крушката в хола,ами не сме си викнали майстор!

Ти пита ли баба си кой е Кофи Анан?  Joy

# 37
  • Мнения: 146
Не са толкова тъпи.просто повечето не се интересуват за нещата от околния свят.не знаят,както се видя мн нешта.а гледал ли е някои 'pimp my ride'(предаване,в което правят тунинг на стари коли)та направо сънм потресена от тъпотията им......как може да си залепиш антената на колата с дувка Shocked

# 38
  • Мнения: 3 268
Без да гледам клипа, ще кажа, че изобщо не са тъпи. И не познавам нито един американец Laughing.
Не може да е тъпа една нация, която живее светлинни години пред нас във всяко едно отношение. Дори и някой да ми каже, че друг им е измислил това или онова - няма значение. САЩ е хубава държава. А за да бъде такава, значи на хората там им сече пипето.
"Хубава държава" с псевдо демокрация,в която полицаят може да те застреля за обида към него,в която ако си загубиш работата,губиш всичко,щото живеят само на кредит,в която има най-много самотни хора на глава от населението,в която през месец някой малолетен застрелва съучениците си,в която децата не знаят какво е да играеш навън с приятели....Да изброявам ли още.
Не забравяй,че живееш в държава,където повечето възрастни хора получават пенсия,равна по размер,че и по-малка от сумата ,която им е нужна за лекарства;на улицата полицая няма да те застреля за обида,вярно е-той блее и си бърка в носа,защото си мечтае да излезе на магистралата и да цица подкупи;агресията се шири вече навсякъде-на пътя,в училищата,в домовете на хората,защото държавата е бедна и се озлобяваме един към друг...Тъжно е,всъщност направо е трагично.
Ай стига песимистични работи.Къде е Тошко Колев да се изока "Как ще ги стигнем американците..."
Сега говорим за Америка,а не правим съпоставка с България.И тук си ги има нашите мизерлъци,ама са си наши.Не ги заменям за американските.Те също са не по-малко трагични.

# 39
  • Мнения: 4 770
Belluci,  ти ме уби!!!    Joy Joy Joy Joy Joy
Все си мислех, че има тъпотия, ама то това...  Shocked
Вече нищо не ме учудва. Впрочем, би ли разказала какво казва приятелят ти, на мен би ми било интересно.

# 40
# 41
  • Мнения: 2 563
Belluci,  ти ме уби!!!    Joy Joy Joy Joy Joy
Все си мислех, че има тъпотия, ама то това...  Shocked
Вече нищо не ме учудва. Впрочем, би ли разказала какво казва приятелят ти, на мен би ми било интересно.

Май никой не е схванал, че бабката не съди производителя на пуканки от тъпота. Напротив, бабката и адвокатите й са доста умни, знаят от къде ще паднат пари...

# 42
  • Мнения: 7 837
Ако знаете какво казва един мой калеко, дето внукът му бил там, ама не видял, но чул от един негов приятел дето бил женен на Цецка  Simple Smile

п.п. Спирам да се забавлявам, че ще дойде Дещовиди да ме обвини в родоотстъпничество  Flutter

# 43
  • Мнения: 677
Странно, само аз ли съм очарован от Буш? Имах друго мнение за него..Сега ме кефи!

# 44
  • Мнения: 2 563


Естествено, че нациите си имат генотип и собствена народопсихология.


Миличка, САЩ не е хомогенна държава... "Генотип" и "народопсихология" са безсмислени, когато говориш за страна, изградена от имигранти, в която продължават да се стичат имигранти и разнообразието е невъобразимо.

Общи условия

Активация на акаунт