За рисковете...

  • 939
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!
Целият ден нещо ми е криво и съм се замислила над ежедневието.
От 4 години бачкам в една фирма с колеги-идиоти. Отношението им един към друг и към мен направо ме смазва, защото аз обичам чисти отношения...настрана оставяме факта, че именно с тези хора прекарвам 9 часа от деня си. Работата ми ми е ужасно скучна. Няма нищо общо с това, което съм учила, това за което имам талант, това което ми носи душевно удоволствие. С всеки изминат месец имам чувството, че затъпявам. Всичко вече е станало машинално до краен предел.
Отдавна искам да се махна оттук, но все набивам спирачки. Работа на друго подобно място веднага ще си намеря, но проблема е, че не искам да се занимавам с офис работа.
Преди година направих моя фирма. С фотография и реклама се занимавам по нощите, когато не съм на проформа работата ми. Имам малко клиенти, но не са достатъчно, а нямам физическото време да търся нови (все пак цял ден съм закована в офиса). Лека полека си купих оборудване и имам техническата възможност да се занимавам с това, което ми е по душа - да творя.

И така ... ДИЛЕМАТА ... да напусна ли сегашната ми работа и да опитам да пробия в сфера, която ми доставя истински душевен оргазъм? Напусна ли я обаче край на сигурните пари в края на месеца...
РИСКОВЕТЕ... мои кредити за 600 лв., на мъжа ми кредита за 400 лв. ... и сметката на края на месеца е, че ако аз не съумея да изкарам 1 лв. неговата заплата ще стигне за вноските по кредити и почти нищо друго няма да остане.

Това, което ме вълнува е дали човек трябва да преследва мечтите си в такива ситуации? Да кажа ли майната му на сигурните пари...нека опитам...ако успея мога да изкарвам повече отколкото сега ... проваля ли се ще сме походили гладни няколко месеца, но ще знам, че вече съм опитала...


# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Не знам какво да ти кажа. Без пари е трудно, ама и да работиш нещо дето не ти харесва е гадно.
Обмисли хубаво кое е по-важно за теб!

# 2
  • Мнения: 1 334
А известно време да комбинираш по някакъв друг начинн , не само през нощта.
Имаш ли отпуска която да можеш да вземеш от сегашната си работа? Дали не можеш да минеш на половин работен ден?
Не мога да ти дам съвет, зависи как се чувстваш, ако наистина е така както описваш, тогава сама можеш да си отговориш.
Успех във всяко начинание.

# 3
  • Мнения: 26
Отпуска имам ама чак юли, август дават и то не за повече от 1 седмица накуп. И тогава зорлем дават. Миналият месец поисках 1 ден и ме направиха на луда. Веднага ми се обясни колко много работа има, как се гонят таргети и как само за отпуска мисля  newsm78
та аз последно ползвах миналата година август!
На половин работен ден - абсурд. Никога няма да се съгласят.

Хубавото е, че знам, че ще успея с другото. Само не знам дали успехът ще дойде веднага, след 1,2,3,6 месеца или година.

# 4
  • Мнения: 1 761
Рискове има във всяко нещо,дето не ти е по сърце.Да не мислиш,че като не се чувстваш удовлетворена от сегашната си работа не си плащаш за това?

Да-трудное,рисковано е, несигурно е.Ама щом имаш хъс и изобщо си задаваш този въпрос-ще успееш.

Искрено ти се възхищавам и съм сигурна в успеха ти!  bouquet

# 5
  • Мнения: X
Мисля, че 4 години губиш време, което никой няма да ти върне.
Това е време, в което можеш да се развиваш в новото поприще. Трябва обаче добре да обмислиш новата си работа и добре да се организираш. Не става с две неща наведнъж, винаги едното куца. А когато искаш да развиеш своя си бизнес, задължително трябва да се освободиш от други ангажименти. Нагледала съм се на разни инициативи, които замират с времето, заради работа на заплата. И така човек се чувства постоянно нещастен в работата си, защото все го тегли към неговия си бизнес, за който няма достатъчно смелост.

Успехите идват бавно и се иска много труд и енергия.
Ако си вярваш, действай!

# 6
  • Мнения: 59
Щом като лесно ще намериш друга подобна работа,като краен вариант,давай смело напред,не си хаби времето и нервите.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Това, което ме вълнува е дали човек трябва да преследва мечтите си в такива ситуации?

Да, особено, ако имаш подкрепата на мъжа ти. Той как мисли, ще се справите ли, ако има лош момент?
Според мен, когато даваш всичко от себе си (а това неминуемо ще е така), ще постигнеш големи успехи. А и се забелязва от хората, когато работиш с кеф!

# 8
  • София
  • Мнения: 461
Гадна работа. Не мисля, че има голямо значение дали мъжът ти мисли, че ще се справите. Лошото е, което ти вече си осъзнала, че най-вероятно ще ви е много трудно докато другите ти неща потръгнат. По-добре потрай още малко, на всички понякога ни се струва, че работим с идиоти и по-добре на борсата, отколкото в съответния офис. Защото ще си имаш по-големи проблеми ако не дай си Боже се наложи да се разправяш с банки по повод просрочия на кредита. Желая ти успех в новото начинание!

# 9
  • Мнения: X
Аз като един човек, който също стои пред подобна дилема, мога само да ти кажа същото, което ти е казала малко мишленце.
В  момента нито работиш качествено в офиса, нито за своя бизнес.Щом влагаш всичко от себе си къде е по-добре да го правиш?!За някой друг или за теб?!
Рискове винаги има.И може би в началото няма да тръгне както  ти се иска.Важното е да не се отчайваш.И да срещнеш разбиране и подкрепа от мъжа ти.
Действай, момиче!!

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 14:10 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 1 172
А не можеш ли предварително да събереш малко парички за вноските по кредитите в първите няколко месеца работа само в твоята фирма. Така ще си сигурна, че имаш пари за вноските, докато раздвижваш бизнеса си. Трябва да имаш пред вид, че първите няколко месеца са доста трудни - докато намериш достатъчно клиенти, докато влезеш в крак с услугите, които конкурентите предлагат и намериш своето място на пазара.
Рискувай! Където има риск, има и възможности! А и винаги имаш опция да се върнеш на работа в чужда фирма, ако нещата не потръгнат.

# 11
  • Мнения: 26
Благодаря ви за подкрепата!

Мъжът ми ме подкрепя. Той цени и приема всяко мое решение.
За съжаление това със събирането на паричките е трудно - точно се събере някаква сумичка и хоп - я доктор, я зъболекар, я хапчета, ... дошло времето за застраховката на колата, милиони непредвидени разходчета, знаете как е #2gunfire

# 12
  • Мнения: 302
Прецени кое е по важно за теб. Каквото и да решиш ти пожелавам успех  Hug

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят съпруг избра това, което го влечеше. Малко по малко изплува. Гмурна се с много голям риск и кредити. Тъкмо се видим малко по-добре и той наново предприема рискове с кредити и нови начинания. Засега му върви, но...
Не знам какво да те посъветвам. Аз не бих рискувала. Може би щях да остана на работата и паралелно да се опитам да движа нещата с другото, докато се почувствам стабилна и да напусна това, което не ме влече.

# 14
  • Мнения: X
Благодаря ви за подкрепата!

Мъжът ми ме подкрепя. Той цени и приема всяко мое решение.
За съжаление това със събирането на паричките е трудно - точно се събере някаква сумичка и хоп - я доктор, я зъболекар, я хапчета, ... дошло времето за застраховката на колата, милиони непредвидени разходчета, знаете как е #2gunfire

Аз съм ветеран в тия неща. Работих повече от година и половина на заплата, докато се престраша да се метна в нашата фирма. Честно казано, сега съжалявам, че толкова време си хабих енергията за други хора и техните фирми. За парите направихме следното - всеки месец, още в началото отделях или направо блокирахме по 100-200лв., независимо от месечните разходи. Тези суми се увеличават в добри месеци, или намаляват до 100лв. в лошите. Но винаги ги заделяме. Това е малкият ни буферен фонд, който няма нищо общо с фирмените или семейните финанси. Просто тези пари ги забравям и не ги тегля за нищо. Не знам колко ви е вноската, но при такива рискови движения, е хубаво да се лишаваш известно време, но в непредвидена ситуация да ти е спокойно, че точно за вноска, ако не стига, тези пари са там.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт