За жълтъка

  • 1 156
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 985
 Педиатърката ми каза да започна да й давам по 1/4 през ден в зеленчуковото пюре?Тя вече е на 5месеца и малко.Не е ли рано?След като намерих много противоречия относно жълтъка започнах да се колебая.Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 607
Не е необходимо да бързаш,ако така чувстваш че е по-добре.Аз го дадох на 9 и 1/2м само няколко пъти,захранен е късно и на 6м Hb му беше 138 Peace,без да е приемал и жълтък и месо,само гола кърмица Mr. Green Някои дори биха те посъветвали да го отложиш до годинка,така че не е проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 833
не знам кога сте се захранили, но моя син на тази възръст си беше само на кърма,а от яйцата изпитвах отвръщение, а и той в началото се беше обринал, защото ядох яйце като го кърмих, та реших да не бързам, той се захрани сам , направо с яйце, сега на великден - на годинка и нещо...та ако мислиш, че ви е рано - не бързай , нищо няма да й стане...

# 3
  • Мнения: 1 207
И аз не давам още.Нещо не ми нрави.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
аз я захраних на 5 мес, хареса й много, не е имала обриви и пр.
но аз попринцип почнах много рано да захранвам , така че ти си преценяваш Peace

# 5
  • Мнения: 5 790
Според мен е малко рано за жълтък, още повече, че е алерген. Поизчакай малко, поне още 2-3 месеца. Аз жълтък дадох след 1 година, не е загубила нищо от това.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Педиатърката ми каза да започна да й давам по 1/4 през ден в зеленчуковото пюре?Тя вече е на 5месеца и малко.Не е ли рано?След като намерих много противоречия относно жълтъка започнах да се колебая.Вие какво мислите?

Ето няколко теми, в които можеш да намериш информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196531.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192942.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190483.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182628.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195751.0

Аз мисля, че на 5 месеца е рано още. Но ти си решаваш

# 7
  • Мнения: 474
Аз още не съм дала желтък- на 10.5 месеца е бебо. Педиатърката ме съветва да изчакам още с желтъка щом яде месни пюрета.

# 8
  • Мнения: 1 877
Моята педиатърка ми каза,че жълтъка е полезен за развитието на мозъка,затова давам от 6месец.

# 9
  • Мнения: 27 524
Рано е. Жълтък след годинка.  Peace

# 10
  • Мнения: 649
Нашата педиатърка ни спомена за жълтък в 8-мия месец, но каза, ако искам да не бързам. не било задължително да давам толкова рано. май за пръв път дадох малко с пюрето в 10-тия, но след това давах много рядко, защото ме беше страх от обрви.

# 11
  • Мнения: 985
Благодаря ви много за отговорите,мами.Значи и аз смятам да чакам още.Аз я захраних в 4ти месец и до сега е само на плодови и зеленчукови пюрета.Слава Богу не е правила никакви реакции до момента.Все пак жълтъкът да почака. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 43 833
дам по-добре към 6тия да почнете някакво месно пюре, поне мое мнение, вместо жълтък.

# 13
  • Мнения: 765
Близо  година не и дадох жълтък . Изчаках с яйцата , поне аз смятам , че това е тежка храна , която лятото трябва да се избягва и понеже София стана на 6 месеца лятото изчаках . Нищо не е загубила . И сега рядко давам . Знам че и възрастните не трябва да ядат повече от 2 яйца на седмица , като това включва и яйцата приемани във вид на сладкиши или други ястия . Ти си реши - едва ли ще стане проблем , обаче защо в тея жеги да товариш бебето с яйца ?

# 14
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И моят педиатър беше казал да давам, ама аз бях изчела вече достатъчно инфо след случката със сокчетата  Shocked На следващата консултация ме попита дали давам, а аз отговорих, че много повръща от жълтъка и затова не давам  Naughty Изчаках си 6-тия месец, видях, че хемогловина й е нормален и така и не дадох до годинката  Whistling

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
И моята педиатърка така каза,но захраних чак на 1г и 3м.

# 16
  • Мнения: 2 381
На почти годинка въведох жълтъка Peace

# 17
  • Мнения: 2 567
Тъй като рано захраних, съответно и жълтък бях посъветвана рано да дам. Ами моята всеки път като дадях жълтък и повръщаше. Направих три опита и спрях. Нищо не и стана като не яде жълтък още като пеленаче. Но поне детето не повръщаше. Явно има нещо в жълтъка, което не се понася добре от малчовците.

# 18
  • Мнения: 5 401
Рано е и според мен!  Peace Тепърва ще въвеждам жълтъка..   bouquet

# 19
  • Мнения: 118
Аз дадох тези дни, Тео е на 7 месеца и половина. Нищо му няма, понесе го добре и му е мн вкусен.

# 20
  • Мнения: 344
Аз също съм захранила рано.Давам и зеленчуково и месно пюре.По принцип ми казаха че трябва да давам по полувин жълтък през ден със зеленчуковото пюре но аз давам по-рядко.Жълтъкът е нож с две остриета.Бебока може да развие някоя алергия от него.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз дадох рано, на 7 месеца. Нищо му няма на бебчо. Не давам редовно, а от време на време. Но от всичко прочетено във форума те съветвам по-добре изчакай и дай след 1г.  Peace

# 22
  • Мнения: 9 050
Аз захраних със жълтък малко преди да навърши 6 месеца, но това беше през Април. Не мисля, че е рано, ако нямате проблеми, но сезонът не е подходящ, така че по-добре изчакай до октомври. От Юни до Септември жълтък не се дава, защото яйцата бързо се развалят. Даже по принцип като захранваш с жълтък, ако имаш възможност да си намериш домашни яйца е най-добре. Питай някоя приятелка, близки, познати. Все някой има баба на село.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не бързай със жълтъка.Аз дадох когато Виктор беше на 6 м. и се изрина целия.Сега давам когато се сетя - 1 път седмично по половин жълтък.

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Захраних късно и досега съм давала 3 пъти по малко жълтък /малчо е на 11 месеца/

# 25
  • Мнения: 4 447
И аз мисля,че му е рано... и мепритесняват много купишкитя яйца, като дойде време да му давам, ще е от домашни. Пък и чух, чеможело с пъдпадъчи яйца... само незнам те как ще са домашни  Mr. Green

Приятно захранване, давай каквото прецениш и както го усещаш! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 368
На осем навършени месеца, педиатърката ме посъветва да включа жълтък четвъртинка през ден в зеленчуковото пюренце. Влади е захранен на 6 месеца, а дотогава беше изцяло на кърма.

# 27
  • Мнения: 363
аз въведох жълтъка след 6 месец

# 28
  • Мнения: 46 403
Рано е. Аз бих изчакала след 1 година.

На моето дете дадох а 1г. и 7м.

# 29
  • Мнения: 8 242
Още не съм давла жълтък (на 1 г.).. Като мине лятото тогава смятам  Thinking

# 30
  • Мнения: 683
аз я захраних на 5 мес, хареса й много, не е имала обриви и пр.
но аз попринцип почнах много рано да захранвам , така че ти си преценяваш Peace
С първата си дъщеря и аз захраних рано и около 5м започнах с жълтък - харесваше й, никакви проблеми. С второто ще е доста по-късно, защото едва сега започнах захранването...  Както решиш, и да изчакаш няма да е проблем Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 467
Жълтък след 2 годинки. Не знам защо толкова се бърза, след като има толкова много други храни, които да набавят необходимите за бебето вещества.

Общи условия

Активация на акаунт