Викат ме в Окръжния съд

  • 7 955
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 918
да глобите са големи от 100до 500 лв.,ако не отидеш ще те призовават докато се явиш

-
Мда, а преди да те глобят обикновено те возят "безплатно" и "принудително", в едно синыо микробусче, на което пише "охрана на съдебната власт", с приятни железни гривнички на ръцете. Най-тъпо е ако решиш да пътуваш в чужбина, а се те пуснали за издирване, защото не са те открили, за да ти връчат призовката, понеже някой циганин ти е взел лисТчето.

Рачето Peace напълно те подкрепям, сигурно ще мине доста време докато българинът промени начинът си на мислене.

# 46
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Сега остана да реша да ли да ходя на делото - една приятелка адвокат ми каза, че може и да не ходя ако не искам. newsm78
Аааа, вече няма не искам, няма недей  Wink Тук сме единодушни - глобите наистина са солени. Можеш да не се явиш, само ако имаш уважителни причини. Ама иди, бе, тъкмо ще видиш, че и това не боли!  Laughing Има и плюс - няма да ходиш на работа, ако работиш де, а работодателят ти е длъжен да те пусне.

П.П.
Това, което ra4eto е написала, е вярно и го разбираме. "Глупостите", които ние сме написали, обаче, също са верни, но за съжаление вие явно не ги разбирате... Да не говорим, че споделеният проблем е чисто кадрови и засяга, не гражданите, а шефовете. На мен една работа като не ми оттърва или не ми харесва, я сменям. Действам, не се жалвам. Наистина ще мине доста време, докато българинът промени, не само начина си на мислене, но и на действие.
  Wink

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Би ли ми обяснил някой защо съм длъжна да отида при условие, че мен никой не ме е питал и аз жалба не съм подавала, а не знайно как са ме призовали за свидетел. / м/у другото в този апартамент никога не съм живяла, просто се води на моето име/

# 48
  • Мнения: 391
да глобите са големи от 100до 500 лв.,ако не отидеш ще те призовават докато се явиш
момичета ,аз сьм призовкарка и четах някои от глупостите които сте писали
дане мислите че ходим с 1 -2призовки
на ден получаваме по 50-60бр и се налага да обикаляме по 3-4квартала,а на някои адреси по 10пьти .а знаете ли че няма сьбота и неделя ти си дльжен да я занесеш,сьщо незнаеш кой ще ти отвори -пиян ли е,наркоман ли е ,някой са ядосани ,а обидите нямат край ,сьседите отказват да отворят даже да оставиш сьобщение
а не дай си боже някой да го сьбудиш.
на тази Варна и квартал Виница и Галата  обслужваме  12човека и сьщо месностите на Варна
а преставете си че и в дьжд и студ и пек си само по улиците


...ролята на призовкаря в цялата история не е да го съжаляват ,
колко много ходел и как се изморявал,
нито пък е толкова важен ,че на крака да му ходят.
ролята му е съвсем друга ,защото друг е важния и заради него призовкаря има работа.



# 49
  • Мнения: 3 342
Би ли ми обяснил някой защо съм длъжна да отида при условие, че мен никой не ме е питал и аз жалба не съм подавала, а не знайно как са ме призовали за свидетел. / м/у другото в този апартамент никога не съм живяла, просто се води на моето име/

Това е един вид обществено задължение Laughing
Не е нужно някой предварително да иска съгласието ти, а, ако ти бе подала жалба, нямаше да си свидетел, а страна по делото.

# 50
  • Мнения: 286

Призоваване по телефон мейл и факс- очаквайте бризкото десетилетие (евентуално)

Явно времето тече с невероятна скорост. Вече ще може и по мейл, само не ми е ясно как точно ще се сдобиват с мейлите -  Цък

Общи условия

Активация на акаунт