Парични работи

  • 6 619
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Цитат на: debelanata
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked

Абе не става дума за дисаги или нещо подобно
Който не е теглил от западна сметка от БГ банкомат не знае какви такси за трансфер се плащат. Да не говорим че в Бг можещ да изтеглиш не повече от 200 лв от банкомат. Та ако ми трябват 30 000 евро както по горе казах,колко че платя за трансфера от банкомата след като на трансфер от 200 лв таксата ми е 7 евро.
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.


Не виждам някой да е питал защо си ги донесла или откъде ги имаш!

# 16
  • Мнения: 4 244
Вяра, в България от гише можеш да теглиш само ако имаш Виза или Мастър кард
Аз не мога да си позволя да имам такава карта, заради таксите по обслужването им.
Иначе си тегля нормално с ЕС карта или Маестро както се води

# 17
  • Мнения: 978
Цитат
Най-добре в буркани ги пренеси!


Аз казвам в пластмасови.  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 18
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Вяра, в България от гише можеш да теглиш само ако имаш Виза или Мастър кард
Аз не мога да си позволя да имам такава карта, заради таксите по обслужването им.
Иначе си тегля нормално с ЕС карта или Маестро както се води


Преди всичко да кажа че изобщо не ме интересува кой как си пренася парите. Просто уточнявам някои неща, защото може да са от полза за някой.

На мен в Булбанк са ми предлагали да тегля пари от разплащателнате си сметка с ЕC карта от гише. Така че такава услуга съществува. А ти можеш да извършиш и предварителен превод на парите от Германия в БГ сметка. Недей така, че някой може да си помисли че всяка сума над 200 лв трябва да се пренася в куфар. Все пак банките са направени за да улесняват трансфера на пари.

# 19
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
На мен в Булбанк са ми предлагали да тегля пари от разплащателнате си сметка с ЕC карта от гише. Така че такава услуга съществува. А ти можеш да извършиш и предварителен превод на парите от Германия в БГ сметка. Недей така, че някой може да си помисли че всяка сума над 200 лв трябва да се пренася в куфар. Все пак банките са направени за да улесняват трансфера на пари.

Точно в Булбанк ми отказаха миналото  лято - юни, да изтегля пари от сметката ми с ЕС карта
А на мен ми трябваше по лични причини да скрия къде са отишли парите и да осигуря тук майка си

# 20
  • Мнения: 4 390
Цитат на: palmira
абе хора, не ви ли е страх?
ако ви пипнат/макар че те по сигнал действат обикновено/, ще ви конфискуват парите плюс глоба вероятно.
аз съм пренасяла, ама никога повече от 3000 евро на ръка.


Аз носих в България 18 000 долара.
На летището в София питах къде да си декларирам парите.
Една митничарка ми намигна и ме извика. Даде ми една декларация и после ме повика в стаята.
Тактично ми намекна, че иска някой лев.
Дадох й 10 евро  и тя скъса декларацията, не ме провери ИЗОБЩО и се погрижи за бебето ми дори, докато си чаках багажа на лентата. После я попитах - саковете къде да ги кача за проверка, а тя ми отговори - Ти си проверена вече и отново ми намигна.
След като си взех багажа, ме отведе до залата с посрещачите и извика близките ми да ми помогнат, вкара ги вътре да ми вземат багажа дори.
Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.

# 21
  • Мнения: 978
Цитат
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.


Dебеланке, да им кажа ли сега за какво са ти потрябвали? Wink С моето пророческо око. (Моля за ред на опашката! За познаване, не ви искам захар. Вече има интернет разплащане.Wink) #Onfire

# 22
  • Мнения: 4 244
Я да видим како ставаш ли за гледачка? Thinking
Издай ме че да те  #Sniper

 Grinning  Grinning  Laughing  Laughing

# 23
  • Мнения: 978
E, нЕма тогаз де. (Ти сега и без пари ще го искаш;))

# 24
  • Мнения: 3 880
Цитат на: diviana

Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.


Ох, и на мен ми стана болно, че и малко гнусно като го прочетох, макар че се сещам и за други подобни примери. Абе тези хора достойнство нямат ли си???... за 10 евро....

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Последното лято открих банкомат в София, от който можеше да се теглят по 300 лв или бяха 400 Thinking  с една заявка, Stuck Out Tongue  но аз изтеглих само 300 пробно. Намерих го няколко дни преди да си тръгна  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 399
Цитат на: *Biba*
Цитат на: diviana

Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.


Ох, и на мен ми стана болно, че и малко гнусно като го прочетох, макар че се сещам и за други подобни примери. Абе тези хора достойнство нямат ли си???... за 10 евро....


Какво достойнство? Тя да не работи за тия 10?. Ако от 10 души  на ден събере по 10? ще се прибере със 100? в къщи. И я го умножи по 20 работни дни и добави че е необлагаема сума. На нас може и гнусно да ни е, но те си знаят защо го правят. А колко е броила тук и там докато я сложат на митницата, само тя си знае... Нали и това трябва да се изплати отнякъде. Като си се хванал на това хоро, няма нито достойнство, нито морал, нито съвест.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
В брой може да се теглят по-големи суми от POS терминал в банковите клонове на практически всички банки в Бг. Това е най-евтиния начин в Бг да се изтеглят пари от сметка, по която има издадена дебитна или кредитна карта на Виза или Мастър Кард. По този начин можете да изтеглите наведнъж практически цялата сума от дебитната си карта или лимита, достъпен като кеш адванс по кредитната си карта.
Аз пренасянето в брой не го разбирам, но знам ли  Embarassed

# 28
  • Мнения: 4 244
А бе хора - вие не четете ли?
Става дума за прикриване на данъци и непроследяване на парите по банкво път
И баба знае да преведе пари
Всичките ни парчни трансфери се следят!
А не всеки може да си позволи да има ВИЗА и МАСТЕР карти
Току що ходих пак до банката и там ми отказаха от поста им да ми изтеглят пари - само от банкомата, а то няма навсякъде по 400 лв. Масово са по 200
Не от вчера се занимавам с паричните проблеми от Европа към България
Много ви моля, четет по внимателно!

# 29
  • Мнения: 1 366
Aaa, az ne znaeh podrobnostta za kartite, zashtoto imam Viza, predi imah Mastercard i ne sxm imala nikakvi, ama nikakvi problemi. Prosto nikoga ne nosq sxs sebe si kesh, da ne mu treperq.
A i taksite sa "malki" v sravnenie s opastnostta da nosq pari v broi.
Spomnqm si, che pri pxrvoto mi zavrxshtane v Bg sled poveche ot 9 godini, svekxrva mi postoqnno me plasheshe ot krajbi.

Общи условия

Активация на акаунт