Изрусяване на косъмчетата с кислородна вода?

  • 38 945
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640

  Нямам представа дали е безвредно за кожата, както нямам и намерение да го пробвам на децата. Абсолютно лудост ми се струва, независимо от възрастта. Това е основата на създаването на комплексите, внушаването, че нещо естествено е неестествено.

ей това се чудех как да го кажа  Peace

# 31
  • Мнения: 15
Който си ходи с космите напред - да си ходи, тук темата е как да Не си показваме естествеността, като си развяваме окосмеността Rolling Eyes

Убедителна ми се стори идеята за лазерната епилация и може би добрата стара "кола".

И още нещо ме гложди - окосмяването от много ранна възраст, а и по принцип прекомерното окосмяване е признак за проблеми в организма на човека, най-вече хормонални. Може би трябва да помислим и над това...

# 32
И още нещо ме гложди - окосмяването от много ранна възраст, а и по принцип прекомерното окосмяване е признак за проблеми в организма на човека, най-вече хормонални. Може би трябва да помислим и над това...

Окосмяването може да си е до ген, и обикновено си е.
Предполагам родителите ще забележат ако прекомерно окосмяване се получи изведнъж.
Но примерно при моята дъщеря окосмяването си е налице още от новородена. Даже на ушите имаше косми като маймунка. Поне те опадаха, де.  Laughing Но по краката и гърба има доста, прекалено даже. Все пак не смятам да й създавам комплекси за това, макар че тя вече осъзнава и вижда, че е доста космата.

Ще оставя когато тя реши да се обезкосмява, дотогава нека си изживява детството.
А за моите предпочитани методи, това са бръснене и кола маска.
Към лазерната епилация съм малко скептична (все още), главно поради факта, че няма проучвания за негативни ефекти върху човека като все още нов метод и не смятам, че трябва да експериментирам това върху дете/тийн.

Когато тя има пари и е достатъчно голяма да решава, да си направи. Но дотогава ще ползва по-старомодните и безвредни методи. Но в никакъв случай преди 14-15 годишна.

# 33
  • Мнения: 4 555
Цитат
И още нещо ме гложди - окосмяването от много ранна възраст, а и по принцип прекомерното окосмяване е признак за проблеми в организма на човека, най-вече хормонални. Може би трябва да помислим и над това...

Не е точно признак на това.
През последните години се забелява много по-ранно полово съзряване на момичетата.
Четох едно изследване, че преди 100-200 години средната възраст за първата менструация е била 17 години. Сега е паднала до 11.
Посочват се най-различни причини за това, като най-честа съм срещала някои съставки в козметичните продукти, но все още няма нищо доказано.
Така или иначе падащата възраст на половото съзряване е факт, който е очевиден дори в рамките на 2-3 поколения.
Съответно и окосмяването се появява по-рано.

# 34
  • Мнения: 2 792
Който си ходи с космите напред - да си ходи, тук темата е как да Не си показваме естествеността, като си развяваме окосмеността Rolling Eyes

 Напротив темата е дали не се прекалява , когато на 6 годишни деца им се натрапва това, което ти си казала. Естествено е децата да имат някакво окосмение преди да са започнали хормоналните промени в тялото (по сериозното окосмяване се получава в пубертета, все пак), неестествено ми се струва да се стресират  предварително.
 Дъщеря ми е почти на 9г. , но до момента не съм забелязала да се вълнува от окосмяването си, камо ли аз да седна да й го натрапвам. Когато тялото й започне да се променя, ще взема необходимите мерки да я науча как да се грижи за себе си, но сега ми се струва излишно втренчване в несъществуващ проблем.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 680
Това вече е върха на щурите идеи на родители.... Shocked

# 36
  • Мнения: 8 769
Не става въпрос за тийнейджъри Naughty.Децата са на 6 и на 10 години Shocked.Затова задавам въпроса.Редно ли е ? Безвредно ли е? .......... 
Нямам никаква идея дали е безвредно, но по мое мнение не е редно. Малки са децата за такова нещо.
Бях чувала от фризьорка (може и да не е вярно) в пубертетските си години, че кислородната вода повишавала растежа на космята...абе не бих пробвала върху себе си, камо ли върху детето си.  Naughty

# 37
  • Мнения: 8 769
        Много добра тема по наболял въпрос при нас... Имам си у дома една тийнейджърка, която не желае да си причинява болка по никакъв начин, а е неудобно някак да се облича с потник и подмишниците й да я издават Embarassed а също и мустачките й вече са станали черни  по краищата
     
От моя позната (бивша колежка) зная, че лазерната епилация я боля адски много. Това беше през 2001, и беше безобразно скъпо.
Сега може и да е различно, четейки Летисия.
Аз бих препоръчала на детето от депилатоарните кремчета (за подмишниците). Като порастне още малко, да реши кола или лазерна епилация.
За мустака-не знам, честно...абе чак толкоз ли е зле?

# 38
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Ако някой все пак реши да пробва с кислородна вода, имайте предвид, че в моите тинейджърски години я разбърквахме с крем за бръснене и тогава мажехме Laughing. Да не вземе някой да действа с баданарката.
Иначе аз също съм първоначално за крем-депилатоар за чувствителна кожа, с предварително, поне 12-часово тестване върху кожата.

# 39
  • Мнения: 5 362
Не става въпрос за тийнейджъри Naughty.Децата са на 6 и на 10 години Shocked.Затова задавам въпроса.Редно ли е ? Безвредно ли е? .......... 
Не мисля,че е редно.6 и 10 години -  ooooh!
А дали е безвредно-незнам,но аз не бих опитала нито върху себе си,нито върху детето си някой ден.Има други начини за това.

# 40
  • Мнения: 2 567
 Доня Туфиня, наистина лазерната епилация не е болезнена. Нямаше да е препоръчвам за деца ако беше  Simple Smile А и я препоръчвам за деца по на 13-14 години, когато съм решила да водя моята, а не за шест годишни. Не, че ще ги боли, а защото знам, че трябва да израстнат повече космите, а това не става нито на 6, нито на 10, а през пубертета. Такъв беше и съвета на козметичката ми. А и според козметичката ми действието на лазера е по голямо, ако космите не са третирани. Затова не трябва пък и да се чака много, защото пубера може да почне да си ги третира и без да пита мама и да стане по трудно. Както е при мене. Третирани с години косми и сега работата не върви бързо.
За краката, както казах и с крем става. Поне на моята така ще направя като стане още малко по голяма. А един ден, ако тя си реши да ходи и краката да си епилира с лазер...., ако не са измислили вече нещо по добро  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 732
Доня Туфиня, наистина лазерната епилация не е болезнена. Нямаше да е препоръчвам за деца ако беше  Simple Smile А и я препоръчвам за деца по на 13-14 години, когато съм решила да водя моята, а не за шест годишни. Не, че ще ги боли, а защото знам, че трябва да израстнат повече космите, а това не става нито на 6, нито на 10, а през пубертета. Такъв беше и съвета на козметичката ми. А и според козметичката ми действието на лазера е по голямо, ако космите не са третирани. Затова не трябва пък и да се чака много, защото пубера може да почне да си ги третира и без да пита мама и да стане по трудно. Както е при мене. Третирани с години косми и сега работата не върви бързо.
За краката, както казах и с крем става. Поне на моята така ще направя като стане още малко по голяма. А един ден, ако тя си реши да ходи и краката да си епилира с лазер...., ако не са измислили вече нещо по добро  Simple Smile
А колко струва лазарната епилация и през какъв период от време трябва да се прави newsm78

# 42
  • Мнения: 2 567
Ами аз писах някъде по напред. В студиото, където ходя една процедура е 35 лв. Това е цената за горна устна. За други части на тялото е по скъпо. В цената се включва и ретуша, който се прави две седмици по късно.

# 43
  • Мнения: 901
Това доста подробно го обсъдихме в темата за тийнейджърите и в общи линии повечето сме на мнение, че трябва да хванем депилатоара, епилатола, лентичките или кола маската в момента, в който усетим, че децата се притесняват от космИте, независимо дали са на 11 или на 14 години. За мустаките не зная. Предполагам, че лазерна епилация е най-добре.

# 44
  • Мнения: 8 769
Ами аз писах някъде по напред. В студиото, където ходя една процедура е 35 лв. Това е цената за горна устна. За други части на тялото е по скъпо. В цената се включва и ретуша, който се прави две седмици по късно.
А какво точно е ретуш?

Общи условия

Активация на акаунт