Дъщеря ни обича да си причинява болка!?!

  • 3 147
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.
Naughty бива ли такова изказване бе мамче. ако не си компетентна по този въпрос, недей да плашиш излишно мамите са такива коментари, нищо ,че с най-добри намерения

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Извинявам се - не ми беше намерението да изплаша жената. Просто по течение на обстоятелствата точно на предния ден бях гледала една програма за едно аутистично детенце и ми беше останала жива картинка в съзнанието. Наистина си помислих, че е по-добре да го споделя - реших че ако ние, недай си Боже, показваме такива признаци веднага щях това да си помисля и да искам да знам всички варианти.
Искрено се извинявам на авторката на темата и всеки друг, който е приел думите ми като зла помисъл.

  bouquet

# 17
  • Мнения: X
Ти сама казваш, че го прави, когато иска внимание, щом и ти си го забелязала, значи знаеш отговора. Няма за какво да се притесняваш. Иван също си блъскаше главата в стената -  отмина и това.

# 18
  • Мнения: 109
Мили момичета, след прочетеното съм доста по-спокойна! Зареждам се с търпение и чакам този период да отмине.... Hug
Благодаря ви!!!

# 19
  • Мнения: 649
Ние нямаме такъв проблем, но по-добре се консултирай с педиатъра. Помня, че брат ми като беше малък (незнам от каква възрас, но спря на 6-7години), много си удряще главата в стената, щом се ядоса или нещо не му е комфортно. Точно по това време получи и тикове на очите, които никой не успя да разбере от какво са и не ги излекуваха  (незнам дали може да се лекуват). Така че за всеки случаи консутираи се с доктор.

# 20
  • Мнения: 91
Искрено се надявам този период да мине бързо поне при вас, защото още нашия не е свършил. Е вече не го прави така често, но се случва.Аз обаче не съм забелязала че иска внимание, защото тя си удря главата по силно и по-силно, докато се разреве. /А сега като се замисля аз отивам и я гушкам, може това да и е целта? / newsm78

# 21
  • Мнения: 109
Аз обаче не съм забелязала че иска внимание, защото тя си удря главата по силно и по-силно, докато се разреве.

точно това прави....иска да се разплаче искрено за да я утеша!!! Вече съм убедена в това - хитруват, но вече са разкрити  Laughing!

# 22
  • Мнения: 990
Най-вероятно си търси внимание. Племеника ми беше така.Спомням си ,как в морската градина се тъшна на земята и започна да си удря главата в земята и да крещи че майка му е лоша и не иска да му купи балонче  ooooh!.Тогава беше на 2 год..
Според мен е период и ще отмине, просто трябва търпение.

# 23
  • Мнения: 1 919
Това не е самонаказване, а опит да привлече внимание.

и аз така мисля

# 24
  • Мнения: 119
I moita divaneska taka se blaska6e samo 4e v oblegalkata na koli4kata...i poneje celia park se pritesniava6e da ne mu stane ne6to na deteto i vseki i kazva6e da ne go pravi ..i az razbira se...tia vse po silno se blaska6e...posle re6ih da vidia ako ne i obra6tam vnimanie v toia moment dali 6te prodalji...spria si za okolo 2 sedmici...no i pomolih drugite maiki da napraviat sa6toto...da ne vi razpraviam vednaj v tramvai i edin edin edinstven patnik-tineijer pankar...v v drudia krai na tramvaia ama vse pak imat vidimost edin kam drug...e kakvo li ne pravi...i nakraia mom4to doide i ia celuna kato sliza6e...pankar i 1-n0 godi6no dete...palna ludnica...niakak go spe4eli... ooooh! Joy

# 25
  • Мнения: 64
Моят син си бие шамари по лицето или по главата когато е ядосан  Laughing
  Моят мъник го прави същото - шамаросва се яката отвреме навреме... Grinning На мен не ми се струва страшно и или не му обръщам внимание или го гушкам и му  минава и в двата случая.

# 26
  • Мнения: 873
аз бих потърсила детски психолог или психиатър Peace

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато синът ми се ядоса, че не е станало по неговото или когато е кисел- спинка му се, нервен е и започва да си блъска главата в пода или в стената! Tired

# 28
  • Мнения: 385
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused
И при нас беше така. Когато нещо му се откаже - да вземе или направи нещо, започваше да се удря сам #Crazy. В началото и аз бях притеснена, но бързо отмина. Когато започваше да го прави, го гушвах и спокойно му обяснявах да не прави така. Сега като се ядоса от нещо, започва да се сърди, да хвърля разни предмети, да се кара - в смисъл абсолютно нормална реакция, без да се самонаказва. Hug

# 29
  • Мнения: 385
Не мисля, че чак за психолог проблема.
Според мен просто детето не се е научило как да изразява емоциите и агресията си и ги насочва в неправилна посока - към себе си. Явно това е доста често срещан проблем и бързо отминава, но детето трябва повече да се гушка в тези моменти и да му се обяснява, че не е правилно. Не мисля,че е повод за сериозни притеснения, освен ако не се задълбочи или не продължи твърде дълго.

Съгласна съм с мненията до сега, че детето се опитва да привлече вниманието ви.

Общи условия

Активация на акаунт