Какво да направя от кокосов орех?

  • 5 482
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
Имам един кокосов орех и се чудя, какво мога да направя от него. Бях чувала, че се правят лампиони  newsm78, но незнам как.
Имате ли някакви идеи? Какво може да се направи?

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако има кой да ти го нареже хубаво, можеш да си направиш бижута - виждала съм обеци и колиета.

за лампион незнам, ама съм го виждала като свещник.


ето ти идеи
     

 


в нета има доста идеи Peace

# 2
  • Мнения: 985
Аз искам да знам как се реже кокосовия орех. Имам вкъщи един, който пробихме и изпихме, но сега как да разрежа ореха- идея нямам.

# 3
  • DE
  • Мнения: 521
Аз имам чанта, гривна и колан от кокосов орех - нарязани на квадратчета парчета, съединени с конец (ама как го обясних ooooh!)
Адски е ефектно, обаче наистина трябва много прецизно да се среже.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз искам да знам как се реже кокосовия орех. Имам вкъщи един, който пробихме и изпихме, но сега как да разрежа ореха- идея нямам.

закрепяш на менгеме и с ножовка. най-добре мъжът ти да я свърши тази работа

# 5
  • Мнения: 985
Аз искам да знам как се реже кокосовия орех. Имам вкъщи един, който пробихме и изпихме, но сега как да разрежа ореха- идея нямам.

закрепяш на менгеме и с ножовка. най-добре мъжът ти да я свърши тази работа

 ooooh!Майко мила, само като се опитам да си се представя с ножовка (каквото и да значи това) пред менгеме и ...избухвам в смях. А аз се чудех дали не би могло насичането да стане с брадвичка. Не се бях сетила за менгемето.

# 6
  • DE
  • Мнения: 521
Ако някой има сръчни ръце, могат да се направят наистина интересни неща, които освен всичко са и много здрави. Ето една страница със снимки на чанти например:

http://travel.webshots.com/album/559294753HOBKzU

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако някой има сръчни ръце, могат да се направят наистина интересни неща, които освен всичко са и много здрави. Ето една страница със снимки на чанти например:

http://travel.webshots.com/album/559294753HOBKzU

ефектни са, ама колко ли ще тежат като ги напълня  Thinking
а и колко ореха трябва да отрежа??? като гледам парченцата са плоски, т,е, определена част от ореха само е ползвана.

# 8
  • Мнения: 550
сутиен! Simple Smile
сериозно, на една приятелка и подариха такъв за рожденния ден, майтапчии! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 906
Аууу, това направо ми взе акъла. Знае ли някой  Praynig как да си го направя?

# 10
  • DE
  • Мнения: 521
ефектни са, ама колко ли ще тежат като ги напълня  Thinking
а и колко ореха трябва да отрежа??? като гледам парченцата са плоски, т,е, определена част от ореха само е ползвана.

Еееее, аз затова казах 'сръчни ръце', идея нямам колко ореха и как трябва да се отрежат  Thinking
А относно теглото - самите чанти не са толкова тежки, защото шайбите, от които са направени са сравнително тънки, обаче как точно става - наистина не знам! По същия начин обаче се режат и шайбите за показаните по-горе бижута, колани, гребени и т.н.

# 11
  • Мнения: 884
Аууу, това направо ми взе акъла. Знае ли някой  Praynig как да си го направя?
Момичето пита, предполагам, за нещо, което наистина може да се направи от един изпит кокосов орех. Ще следя темата, на ако някоя от вас направи саморъчно тези шноли, то тя направо ще си е за Задругата на майсторите, а на Орешака ще я лансират като самороден талант!

# 12
  • Мнения: 884
Забравих- виждала съм в магазините за сувенири , отрязан е върхът на орехчето като капаче, за да може да се пригоди за саксия, пробиват се дупчици в страни /с дрелка/, през които се пъхват нишки , и с помощта на техниката "макраме", орехът много скоро може да виси от нечии таван, оборудван с изящно, зелено растение!

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Забравих- виждала съм в магазините за сувенири , отрязан е върхът на орехчето като капаче, за да може да се пригоди за саксия, пробиват се дупчици в страни /с дрелка/, през които се пъхват нишки , и с помощта на техниката "макраме", орехът много скоро може да виси от нечии таван, оборудван с изящно, зелено растение!

ммм това е супер идея.

# 14
  • Мнения: 2 591
и най-лесно в домашни условия ми изглежда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт