Бебе и климатик?

  • 24 127
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24 467
Бе живее се, ама това живот ли е? Laughing

# 76
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
В родилния дом,всички бебета бяха на климатик-на 27 градуса.Още се чудя как не се разболяваха.Окъпваха ги,после ни ги даваха да ги кърмим/в нашата стая сигурно беше 36-37 градуса/и после ги връщахме изпотени на климатика. Crazy
Иначе в къщи го пускаме,но малкият спи през 2 стени.Ама няма как,навъм е 40 градуса,не се живее.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 688
Вкъщи се топлим и охлаждаме с климатик и се чувстваме добре.

# 78
  • Мнения: 172
Естественно че няма проблем ако се използа разумно. От първия ден на бебо вкъщи сме на климатик. Температурата е оставям около 26-27 градуса и духа нагоре и н.п.  От педито знам, че децата лесно се адаптират, така че ако питаш мен използвай си го и това е. А с това световно затопляне и Т като станат още по-големи как смятате, няма ли да опрете до климатик?

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 10:14 от Мама Дидка на бебе Влади

# 79
  • Мнения: 6 461
Полазваме климатик и през лятото и през зимата.
Децата се чувстват добре ...както и ние.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана се роди зимата, така че го ползваме  както за отопление така и за охлаждане. Ако не го пускам сега, става много топло и детето е изнервено. Няма какво да му навреди, ако не духа срещу него.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз не мога да дишам и оцелявам при тези горещини, а какво остава за бебето. Разбира се, че съм ЗА климатик. За застоялия въздух, който се получава  - аз оставям единия прозорец съвсем леко отворен и нямам проблем с това. А климатиците са нагласени на 27 градуса, което определено считам, че е по-нормално, отколкото да живеем на 39 - 40.

# 82
  • Мнения: 508
Аз много се бих през гърдите, че бебе +климатик= не. Но преди два дена мъжа ми изпраща и купи два климатика. И се родих  Wink Климатика не е в стаята на бебето, тя се охлажда леко от другите помещения. В хола през деня охлаждам до 27-28 градуса и го спирам. Може да е грешка, ама все ме е страх, че и духа. Но определено се усеща разликата и аз няма да се беся #Crazy

# 83
  • Мнения: 565
Леле, като ви чета с тези 27-28 градуса и се изпотявам. У нас е мах. 25, а беба спи на 23/ вярно, че е на най-слабата степен на духане/ завита с леко одеало. Но пък не ми се буди по цяла нощ. И, да чукна на дърво, откакто се е родила хрема не е хванала Naughty

# 84
  • Мнения: 220
Сега в жегите климатика работи по цял ден на 27-28 градуса . Нямам проблеми с хрема или нещо друго. На последната консултация питах и педиатърката - каза ми , че може (даже е препоръчително в тия ненормални жеги) стига да не се получават шокови разлики във външната и вътрешната температура.

# 85
  • Мнения: 4 362
От както се е родила все е на климатик и в колата и в къщи

# 86
  • Мнения: 336
И малкото бебче си е човече. Ако ти умираш от жега, не можеш да очкаваш, че на бебо ще му е добре като го навлечеш с дълъг ръкав, само щото бил малък и можело да настине... Но все пак при всеки е различно. При нас също е много горещо и спим на климатик. Мъж ми спи облечен и с двоен чаршаф, а аз съвсем гола и без никакви завивки - въпреки това пак ми е топло, но поне успявам да заспя. Признавам си, че бебо още не се е родил, но и това ще стане всеки момент и като се приберем от родилното със сигурност няма да го оставя да се къпе в пот от жегите. По-добре да е по-хладно в стаята и да го обличам отколкото да ври в собствен сос. А и климатика не духа към легълцето.

# 87
  • Мнения: 4 621
Яна седи на климатик от бебе. Досега не е боледувала освен 2, 3 леки настинки Laughing Важното е климатика да не духа директно в бебето и да не е настроен на много ниски градуси. При това положение проблеми няма Hug

# 88
  • Мнения: 19 296

Твърдо ЗА,поне през зимата знаеш колко градуса е ,като ще къпеш бебо.

специално за това и един обикнове термометър в стаята ще свърши работа.

# 89
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И ние живеем на климатик ,иначе не се издържа ,спирам го само през ноща.....в колата също не спираме климатика  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт