Отговори
# 75
  • Мнения: 1 470
    Дарза,винаги се намират хора които да превърнат от една добра тема панаир!Не им се връзвайте!То и те помагат,като държат темата напред!Ние нали знаем за какво се борим?!Е това е важното!

# 76
  • Мнения: 3 537
Ох, и аз в момента имам такива спънки за работното време Rolling Eyes Днес точно поради тази причина се отказах от една много добра работа, и ще се изям от яд.Работно време до 18.30 ч, не ми е близо, нямам кола.....абе мъка...........Аз единственото за което се надявам да се постигне успих е поне учителките да престанат да юркат родителите да си взимат децата до 18 ч и да се спазва работното време до 19 ч мисля,че , не съм сигурна и трябва да попитам в градината.
Иначе, това,че са с много ниски заплати е верно, родителите са ми учители и двамата и подкрепям напълно мнението на DarZaMen

# 77
  • Мнения: 5 468
И аз побутвам темата, че стигне ли на втора страница... пиши я бегала.

# 78
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Нашата градина почива два месеца - юли и август.
Като юни, почти целия септември и около Нова година са на сборни групи... Имам чувството че госпожите са по 3-4 месеца в годината отпуска Simple Smile

Иначе за работно време не мога да се отлача, след 18.15 има сборна група и чакат и до след 19.00, ако се наложи...

# 79
Нашата ясла щте почива два месеца и когато ни събраха  на родителска среща ни препорачаха понеже децата са малки и някои сега скоро са трагнали на ясла не е препорачително да се местят ако има такава вазможност да се  организират баби дядовци и да не се пращат децата в сборни групи което наистина е така защото моето дете е точно така но за сажаление няма кои да го гледа и щте трябва да свиква с новото място а ощте не е свикнала с старото  Sad Cry #2gunfire

# 80
  • Мнения: 131
Относно телефоните дадени в Детската градина, мога да кажа, че когато се наложи 90% от тях не отговарят. малко са тези родители, които се сещат, че като си сменят телефона трябва да го кажат в градината. често телефоните са служебни и когато се обадиш те питат за какво се обаждаш, ами много ли е спешно, и даже не ти дават да говориш с родителя, ами щели да му предадат.
Даже една служителка ми каза, да не търся майката , ами да се обадя на бащата, защото той уж бил по свободен.
Много от сегашните учителки имат телефони с ваучер, в който няма нужната сума за обаждане и ако останат сами с детето в детската градина им е по лесно или да заведат детето в къщи или да си го вземат у тях.
Относно полицията вече става много сложно.

# 81
  • Мнения: 14 654
Подкрепям ви, обаче не знам дали е редно да идвам на шествието, при положение, че нашата детска градина наистина работи до 19 часа и лятната ваканция е само 1 месец, в който децата се разпределят в другите квартални градини- правят списъци и желаещите да посещават дежурна градина се разпределят.

# 82
  • Мнения: 3 760
Ще гледам да дойда!

# 83
  • Мнения: 4 371
..........- правят списъци и желаещите да посещават дежурна градина се разпределят.
За много деца е стрес да посещават дежурни градини. А и правят списъци, само крайно нуждаещите се ги взимат.

# 84
  • Мнения: 4 371
Една приятелка работи в Мсат, ще дойде да снима.

# 85
  • Мнения: 5 468
Сега по Календар в 19:15 ще дават днешния протест на родители от Варна.

# 86
  • Мнения: 4 358
Сега по Календар в 19:15 ще дават днешния протест на родители от Варна.
А защо двата протеста не се направиха по едно и също време?
Само от любопитство питам  Blush

# 87
  • Мнения: 1 470
   Не се направиха,защото на нас софиянци ни липсват инициатори,малко...По голям град сме и по трудно се организираме...А и в интерес на истината взехме примера от варненки,за което искренно съм им благодарна!!!

# 88
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
По другата тема-и 100 лева да ми направят градината, съгласна съм, да, но да има на базата на какво да се направи това. Ремонтирана, чиста, приветлива, здравословно хранене и всички други екстри.
Peace Аз също съм съгласна да плащам двойна такса, ако това ще подобри качеството на гледане. Все пак е за децата ни.
И аз ви подкрепям и за таксите и да не почиват градините по два месеца.Не зная кой реши че родителите могат да почиват през лятото по 2 месеца,а ако решиш да си дадеш детето във смесена група ти се мърмори толкова ли няма кой да гледа детето през лятото.Моите родители са на по 40 години до пенсия имат още 20,и така са навързани законите че няма на кой да си оставиш детето.Аз съм от Монтана  и там не почиват градините и яслите,а защо се питам те в София почиват.Колегите им от провинцията по балами ли са да работят?
Подкрепям ви с две ръце,но за съжаление не мога ада дойда на протеста защото той съвпада с работното ми време.

# 89
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
pepitka SN, ама твоите изявления наистина започнаха да звучат като градински легенди, както се изрази Кейси! Crazy Не си дават телефоните, забравят си децата, мръсни, оакани , с едни и същи гащи цяла седмица малииии, това да не е някоя градина в Столипиново /така ли се казваше Пловдивското факултето/ ?ooooh!

Аз на протеста няма да дойда, за да се оплаквам от грижите на г-жите към децата ми, а напротив само хубави думи мога да кажа! Peace Ще дойда, за да подкрепя искането да няма ваканции по 2 месеца в градините. За мен не е алтернатива, че през това време ще има 1 дежурна детска градина в квартала, в която по незнайно какъв начин ще трябва да се поберат децата от останалите 5 такива!  Как става този номер не знам  Thinking Детето ми / а и не само моето/ трудно свиква с нова обстановка, нова г-жа, нови деца и на непознато място! Това си е пълен стрес за децата. Толкова ли не може градините да си работят и лятото, пък ако децата са по-малко да направят 2 сборни групи в градината и пак персонала да има възможност да почива 1 месец, като се сменят!

Ами нека кажат майките от Люлин колко дежурни градини има там, и каква им е бройката по принцип! Как да смогват тези хора?

Защо в други градове може градините да работят цяло лято, а в София да не може?



Общи условия

Активация на акаунт