Помагат ли ви бабите и дядовците за децата?

  • 9 151
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
Не. За какво трябва да ми помагат?  По-здрава съм, права съм, по-работоспособна от тях....
Нещо никак не се връзва по-слабият да помага на по-силния....
А и интересите ни и притесненията ни са различни по чисто поколенчески причини...
Не мисля, че има защо, освен в някаква много екстремна ситуация, която се надявам да не ни се случва (пу, пу).
Гостуваме им, оставали са по някой път за някой уикенд, много е било приятно за всички, но повече от това не виждам защо.

# 46
  • Мнения: 668
Помагат ми много и го правят с любов и голямо желание, а не по задължение.
Всъщност аз никого не карам да ми гледа децата и да ми помага, те самите искат.
Постоянно искат да им ги давам за разходка, да им купуват разни работи, но аз не винаги се съгласявам.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 867
Сетих се за приказката: "Който има внуци да си ги гледа!"

"Който има деца, да си ги гледа" е приказката  Grinning

Но пък и никой не е длъжен да гледа внуците на родителите си, нали?  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 6 210
И моите родители, и родителите на съпруга ми ни помагат... /да не кажа отглеждат  Embarassed/ Правят го с огромна любов и видимо удоволствие! Свекървичка ми е споделяла, че когато ни помага с детето се чувства много полезна и пълноценна. А да видите малкия, когато е бил с бабите и дядовците - доволен, усмихнат... едно щастливо дете! Да са живи и здрави, много съм им благодарна и много си ги обичам  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 249
Ех, Вени, ти си исктинка щастливка! Детенцето ти също!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 210
Ех, Вени, ти си исктинка щастливка! Детенцето ти също!
Вярно е, с половинката имаме чудесни родители!
Има и нещо друго, ако трябва да съм обективна... Аз например много бързо "паля" и се ядосвам, дори и на малкия, понякога съм доста ангажирана с работа /е, не като днес - цял ден във форума  Embarassed/ или просто имам нужда от някакво лично мое си време.  Докато комплекта баби и дядовци напротив - с такова търпение се отнасят към детето! Малко ми е трудно да го изкажа с думи, но ми се струва, че с подхода, който имат понякога "поправят" някоя грешчица в моето поведение, отношение, държание...  С други думи установявам, че имам какво още да уча по темата "добър родител"!  Wink

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сетих се за приказката: "Който има внуци да си ги гледа!"

"Който има деца, да си ги гледа" е приказката  Grinning

Но пък и никой не е длъжен да гледа внуците на родителите си, нали?  Wink
Янита ме е разбрала какво искам да кажа.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Помагат ми ... свекърва ми е страхотна...мама също ... дядовците не са способни да гледат детето, обаче ...

# 53
  • Мнения: 1 128
Дядовци нямаме,но имаме две вълшебни баби,който много обичаме и който ни обожават.Дават мило и драго за бебо и винаги са насреща.Аз уча така,че те се сменят в гледането му сутрин.За мен това е идеалният вариянт.Никоя детска градина няма да ми подсигури спокойствието,което изпитвам знаейки,че детето е с тях.Ценностната система и на двете е много добра,така че съм спокойна за възпитанието му.Обич получава до безкрай,а за социализация с други дечица...ами паркове,градинки,детски мероприятия.И двете правят жертви от личен и професионален план,за да могат да помагат за детето,но го правят с най голямо удоволствие,за което съм им много благодарна.Детето не съм им го натрапила,правихме семеен съвет за да решим баби или детска градина.И двете категорично отказаха вариянта за детската градина.Бебо им носи много щастие,така че това беше техния избор.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 19:06 от friki

# 54
  • Мнения: 809
И двете баби в момента са на морето. Е, не издържах! Пратих им го. Mr. Green
Да се оправят! Аз тук седя и се пържа, работя и какво ли още не, а те се плицикат. Айдееее. Да ви е честито внучето! Laughing

# 55
  • Мнения: 4 451
Не. Това е въпрос на личен избор. Решили сме го двамата със съпруга ми. Сега е нашето време да гледаме деца и се наслаждаваме на всеки миг. Разбира се, когато имаме неотложен ангажимент, ги оставяме за по -1-2ч.

# 56
  • Мнения: 7 201
Моите родители,но не всекидневно.
Да,с любов и желание го правят Peace
И при нас е така.Добре,че са те-да са ми живи и здрави! Hug

# 57
  • Мнения: 1 163
Не на нас никой не ни помага,вече нямам чак такава нужда от помощ,но когато бяха по-малки имах но...

# 58
  • Мнения: 1 655
Ох майка ми ми помага!
верно че си е е супер да имаш помощ!Ама и се бърка понякога което ме дразни!
Ам сигурно и аз ще съм същата а и свекърва ще бъда така че! Crazy Crazy Crazy

# 59
  • Мнения: 75
Помагали са!Не всекидневно,но винаги когато е било необходимо.
Те се нуждаят от децата,и децата от тях.

Общи условия

Активация на акаунт