Какви лещи за очи ползвате? :)

  • 110 960
  • 702
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 153
_ не си единствената на която лещите създадоха проблеми  Grinning не си сама  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160415.400

elmstreet  Simple Smile аз съм с сиви на freshlook покриват идеално и стоят супер светли и естествени ето виж сама http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5550520 ..........  Hug
   само че трябва да избереш сивото за тъмни очи . Не съм убедена  newsm78 но мисля че в каталога го пишат като  FreshLook Colors

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 22:59 от ashanti79

# 241
  • Мнения: 777
може ли някой да ми каже, дали на FreshLook сивите ще покрият добре много тамно кафяво око, защото питах в една оптика и ми казаха, че ефект нямало да има никакъв!!!!!
Сивите лещи покриват страхотно и според мен стоят най-светли на кафяво око  Peace Аз имам сиви на Бауш енд Ломб и ми правят окото супер светло. Ето ти и снимчици да видиш:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&view=1&photo=17
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&photo=19
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&photo=20
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&photo=21
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&photo=34
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224855&photo=35

Но може да има значение марката на лещите, тъй като предполагам, че различните марки имат различни нюанси на сиво - най-добре пробвай! Виж горния пост на Ашанти - тя е показала снимка със сивите на Фреш Лук.

# 242
  • Мнения: 13 624
мерси много за отговорите Simple Smile)

# 243
Hi и от мен. Много добри лещи за очи имат Zeiss, но ги няма все още на нашия пазар. Надявам се скоро да ги внесе някой. В момента ползвам Biofinity силиконови лещи на CooperVision www.coopervision.com. Те са невероятни. Преди това ползвах на Бауш Ломб пак силиконови, но в сравнение с тези на CooperVision не струват. Просто очите ми се чувстват супер облекчени и дишащи. Имах миналата година пак на Cooper Vision тримесечните Frequency и се чувствах пак добре. Аз използшам само натурален разтвор за лещи без химикали, за да не ми уврежда очите, понеже ме увериха че всички разтвори с химичен състав увреждат. Моя е Oftyll Mono Green - италиански и чак не мога да повярвам как е възможно италианци да произвеждат толкова добър разтвор. Това което ми стана ясно след толкова години употреба на лещи е че има само 2-3 световни лидера за качествени лещи: Cooper Vision, Zeiss и Johnson и Johnson. Всички останали са просто обикновени производители.

# 244
Здравейте и от мен

Аз да споделя че съм мн доволна от Ultravision (55 %), продават ги за 3 месечни, но мен поне ме предупредиха в оптиката, че няма да изкарат толкова дълго. Ползвам Renu, засега всичко е ок. Проблемът е че за една седмица затрих 2 лещи  Twisted Evil, махам си от очите пускам си ги в  контейнера, на сутринта бъркам и едната я няма  newsm78 Отврат. И така 2 поредни. Да не говорим че по оптиките Ultravison няма в наличност, или поне там където аз съм питала. Да поясня че живея в София. Ако някой има повечко инфо - да помага. Нямам време да поръчвам и после да ходя да си ги вземам, работя далеч от центъра ...Абе гадна работа

Благодаря ви и лека вечер!

# 245
  • София
  • Мнения: 1 956
Нямам време да изчета цялата тема.
Имам нужда от препоръки за диоптрични лещи. Доскоро ползвах едни FW не помня името точно, но нямат внос. Минах на B&L - по-гдни лещи не бях ползвала. НЕ само че не са ми удобни, но и не виждам с тях! Ходих в оптиката, от която ги купих да правя рекламация. ПРовериха ми диоптъра - не ми е променен. Но с лещите на B&L не виждах и то не точно както не се вижда от късогледството...
Сега съм с Johnson&Johnson, едномесечни, по 9 лв е броя. ПРитеснявам се дали са добри. Може ли да се спи по 2-3 часа следобяд с тях? Джонсън имат и други 2 модела - по-скъпи, но за единия в оптиката ми казаха, че клиентите не са доволни и се връщаъ към тези от 9 лева, а най-скъпият от тях пък бил нов на пазара и нямали отзиви...
Fresh look по-добри ли са от Джонсън?
И изобщо има ли наистина хубави лещи на българския пазар, които спокойно да мога да нося по цял ден и да не ми изсъхва окото и също да мога да предремвам през деня с тях?

# 246
  • Мнения: 122
Мили дами, малко по-дълго е моето писание, но се надявам да ви е интересно, защото това, което пиша едва ли някой ви е казвал по оптиките.
В България вече се внасят различни видове контактни лещи. За ваша информация всички контактни лещи, които се продават в опаковка тип "блистер" са със срок на употреба 1 месец /има лещи в блистерче, които са ежедневни или двуседмични/. Този срок означава, че при всекидневно носене след този 1 месец трябва да ги изхвърлите и да си купите нови. Погрешна е практиката, наложена още преди години /поради високата цена на цветните лещи/, че са за срок от една година. А и като чета във форума, че при добра подръжка лещата може да издържи и повече, направо ме побиват тръпки! Какво според вас трябва да издържи лещата? Изпитание на натиск и опън!? Шегувам се, разбира се! ЗАПОМНЕТЕ - НЕ НОСЕТЕ ПОВЕЧЕ ОТ 1 МЕСЕЦ ЛЕЩИ, КОИТО СА В БЛИСТЕРЧЕ, А НЕ В ШИШЕНЦЕ. МАСОВО СЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВА! АЗ СЪМ ПИСАЛА ПИСМА НА ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОНТАКТНИ ЛЕЩИ И ТЕ СА МИ ОТГОВАРЯЛИ ЗА СРОКА, А И В ОФИЦИАЛНИТЕ САЙТОВЕ НА ПОВЕЧЕТО ФИРМИ СИ ПИШЕ!!!
Мили дами, не се заблуждавайте и не си разваляйте очите! Носете си лещите, но запомнете - лещите в блистер са за един месец при всекидневно носене или най-много до 2 - 3 месеца, ако ги слагате от време на време, но не повече! И не е въпросът с това какво може да й стане на лещата, а на вашите очи! Роговицата на човешкото око се състои от 5 слоя: епител, Бауманова мембрана, строма, Десцеметова мембрана и ендотел. Самият епител има от 5 до 7 слоя, които се самообновяват до 7 дни. Баумановата мембара не регенерира. През нея минават повърхностни нервни влакна. Стомата заема около 90% от роговицата и при нарушаване на цялостта й е невъзможно пълно възстановяване. Затова и при съвременната лазерна корекция /не е за препоръчване/ се работи именно върху този слой от роговицата. Десцеметовата мембрана е много устойчива  и при малки дефекти ендотелът я възстановява напълно. Нормалната функция на ендотела е да осигурява прозрачността на роговицата. За да се поддържа тази прозрачност е необходимо постоянно водно съдържание около 78%. Има доказателства, че след носене на контактни лещи с ниска газопропускливост / кислородопреносимаст намалява броя на ендотелните клетки, което води до помътняване на роговицата. Ето затова не трябва да се носят лещите по-дъбго време от посочение от ПРОИЗВОДИТЕЛЯ, А НЕ ОТ ВНОСИТЕЛЯ СРОК.
Вече от писанията на Мина ви е ясно, че лещата трябва да пренесе достатъчно кислород до роговицата, тъй като тя не е кръвоснабдена и няма как по друг начин да се захрани с кислород освен от въздуха или вашата контактна леща да го пропусне до роговицата. А производителите така са предвидили материалите за контактните лещи, че те да пропускат кислорода опредено време, в случая с лещите в блистер - 1 месец, след което просто лещата пропуска все по-малко кислород и роговицата ви започва да страда – загиват клетки от ендотела и постепенно се достига до множество заболявания на окото, а в най-лошия случай просто роговицата помътнява и спирате да виждате. Все едно някой да ви стисне за гърлото и да  очаквате качествено дишане.  Затова не трябва да се прекалява със сроковете. Лошото е, че в повечето оптики, за да продадат по-лесно лещите ви казват, че са годишни. И бедата е, че и те самите не са сигурни за сроковете, тъй като вносителите са първоисточника на заблудата. Но както стана ясно това не е така. Има официални сайтове на производителите на контактни лещи, в които си пише истината. В България почти с всичко се злоупотребява за съжаление. Ако лещите са с по-дълъг срок на употреба трябва да са в оригинална опаковка шишенце. Такива се внасят на Cantor&Nissel - New Bellina и New Fabula  - тях можете да носите 3 месеца при всекидневна употреба или до 6 максимум, ако ги носите от време на време. Изключително комфортни лещи с водно съдържание 50% и отлична покриваемост на основния цвят. Лещите Adore с 55% водно съдържание са също едномесечни при постоянно носене и са на цена 92 лева. Имат разнообразие от цветове и добра покриваемост на основния цвят. Много са комфортни за очите.
"FreshLook"  са също едномесечни лещи, имат и еднодневни цветни лещи, с високо водно съдържание, но не са толкова атрактивни като цветове.  Bausch&Lomb са също едномесечни при всекидневно носене, имат много добра покриваемост и стоят красиво, но са с най-ниското водно съдържание 38% и не бива дасе носят повече от 4 -5 часа на ден, иначе започват да дразнят на очите. 
Интересно стоят и лещите на Cooper Vision 55% H2O – Images /за тъмни очи/ и Expressions /за светли очи/. Те без контур около ириса и са с наситени, ярки цветове.
С диоптричните лещи без цвят нещата са по същия начин що се отнася до водно съдържание, време, в което лещите могат да се носят и категорично да не се спи с контактни лещи! От опит /20 г носене и работа с контактни лещи/ мога да препоръчам диоптричните лещи на Ultravision Specialty 55 /едномесечни/ по 9 лева и Ultra Wave 60, също едномесечни по 14 лева. Има и други хубави лещи, но трябва да напиша още 3 страници за тях. Дали една леща ще е удобна на окото зависи също и от радиуса на кривина на лещата /той трябва да съвпада с кривината на роговицата, така че едни лещи за някого може да са чудесни, а за други очи - да дразнят или пък прекалено много да се движат в очите/. Така че универсална формула за добри лещи няма. Лично на мен на Bausch&Lomb много ми дразнят, но ако някой ги предпочита, трябва да знае, че те всички са за 1 месец и не бива да се носят повече от 30 дни. Въпросните FW, за които прочетох в горния постинг са също на Bausch&Lomb  и са 38% водно съдържание, което не е препоръчително.
По принцип оптималния вариант за водно съдържание на лещите е между 50 и 60%! Лещата може да дразни и ако очите по-често засъхват, а за това причините са много - най-често различен радиус на лещата от този на роговицата, работа пред компютър, работа в помещение с климатик, при сушене на косата със сешояр, даже при лакиране на ноктите. Сухота се получава и при някакви хормонални промени в организма - в пубертета, в критическата, при бременност, кърмене или употреба на противозачатъчни средства. Възможно е и при заболяване на щитовидната жлеза или други жлези с вътрешна секреция да се получава често сухота и лещите да дразнят.
Всичко това много подробно се обяснява в една варненска оптика – “Вижън кеър” на бул. Владислав Варненчик №51. Телефонът там е 63 66 53. И имат голямо разнообразие от цветни лещи на различни фирми. В оптиката се научава всеки клиент как да си поставя и сваля лещите, как да ги поддържа, как да се проведе адаптацията и в кои случаи може да се очаква сухота в очите и как да се премахне тя.
Надявам се, да съм ви била полезна с това, което знам за лещите. Ако имате някакви въпроси, ще се постарая да ви отговоря.

# 247
  • Мнения: 153
ами моето мнение е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160415.msg7692344#msg7692344 на същото писание  Wink

# 248
  • Мнения: 2 229
Искам да попитам в оптиките имат ли диоптрични лещи в наличност, които веднага мога да си взема, или трябва да чакам няколко дни? newsm78

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Мисля ,че във всички оптики има. Поне в тези, в които аз съм ходила никога не е било да няма.

# 250
  • Мнения: 3 214
Какви са тези лещи в блистер  newsm78 Embarassed Досега съм сменяла 5 пъти лещи и не съм попадала на такива  newsm78

# 251
  • Мнения: 17 546
Какви са тези лещи в блистер  newsm78 Embarassed Досега съм сменяла 5 пъти лещи и не съм попадала на такива  newsm78
Ами аз съм купувала тримесечни в блистер.

# 252
  • Мнения: 3 214
Какви са тези лещи в блистер  newsm78 Embarassed Досега съм сменяла 5 пъти лещи и не съм попадала на такива  newsm78
Ами аз съм купувала тримесечни в блистер.

Моите винаги са били едногодишни и в шишенце  Peace Въобще не бях чувала за такива в блистер  Embarassed

# 253
  • Мнения: 153
Искам да попитам в оптиките имат ли диоптрични лещи в наличност, които веднага мога да си взема, или трябва да чакам няколко дни? newsm78
 
ти хубаво ше си ги вземеш  Rolling Eyes ама знаеш ли че когато купуваш диопртични лещи  от диоптера ти определен от доктора се отнема около 0.25 до 0.5 защото диоптера се определя от пробни очила-рамки които са на разстояние от окото,а лещата е в непосредствена близост . Но това само доктор може да прецени колко точно да ти отнеме от диоптера,иначе лещите стават много силни  Peace

ВечеПетя каква марка са твоите ?

# 254
  • Мнения: 3 214
ВечеПетя каква марка са твоите ?[/color]

Bausch & Lomb  Peace Четох, че има недоволни от тях; на мен са ми перфектни  Peace Имах и цветни диоптрични на същата марка, обаче, които ми замъгляваха и с тях наистина не виждах добре  Confused

Общи условия

Активация на акаунт