Деленето на...

  • 3 584
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 690
Кажете ми каква е разликата на класическите хомеопати и Боаронците?
 Тук прочетох някои негативи за тези Боаронци... и за това питам. Не ми се смейте, просто не мога да вдяна. Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 113
Разликата е в предписването на хомеопатичните лекарства.

Ето едно описание:

"След като хомеопатът снеме случая, следва анализ. Резултатът от анализа е избор на хомеопатично лекарство. Обикновено то се дава или еднократно, или - ако се налага - по някаква "схема". Лекарството се дава или от самия хомеопат или пък той ви праща да си го купите от аптеката с инструкции как да го съхранявате и как да го използвате. Всичко това ще бъде разгледано на друго място.
  Това, което трябва да знаете е, че в хомеопатията се работи с едно единствено лекарство в даден момент, което не се сменя често, освен ако не е грешно. Това е основен принцип в хомеопатията: за единственото лекарство. Това също ще бъде разгледано в друга тема, но тук накратко мога да опиша нещата така: френската фармацевтична компания Боарон (Boiron), която внася хомеопатични лекарства в България въведе една порочна практика: да се изписват по една торба лекарства, което несъмнено и носи добри приходи, но е съмнително доколко помага на самите пациенти и не е сигурно дали не им вреди. Самите лекарства (става дума за монопрепаратите) са качествени и известни в цял свят. Те са ок! Но философията, която Боарон наложи чрез "хомеопатичните" си курсове за лекари няма много общо с философията на самата хомеопатия. Тази философия е описана от бащата на хомеопатията, Самуел Ханеман, в неговите трудове "Органон на лечебното изкуство" и "Хроничните болести", които, забележете, не се изучават в Боаронските курсове! Как някой твърди, че практикува хомеопатия, ако не познава нейните корени?! Един от смешните аргументи, които съм чувал е, че Ханеман е живял и творил преди повече от 150 години и много неща са се променили оттогава, Органона е стара книга, де моде и т.н. Това ми звучи като някой да каже, че това, което Аристотел е казал за логиката е старо и де моде, тъй като е от преди новата ера. Дай да си измислим нова логика, защото старата е стара. Много абсурдно звучи! Но на Боарон ще бъде посветена отделна тема, така че просто имайте предвид, че ако някой, който твърди, че ви лекува с хомеопатия ви изпише повече от едно лекарство в даден момент (виждал съм Боаронски прескрипции, съдържащи по 10, дори 15 лекарства, изписани във всякакви причудливи схеми, едното сутрин, другото вечер, третото - всяка сряда, а четвъртото - всяка неделя и т.н.), то това не е хомеопатично лечение: когато пишете по форумите за хомеопатията и нейните ефекти върху вашето здравословно състояние, моля ви, уточнявайте как точно сте били лекувани и дали наистина сте се лекували с хомеопатия..
  Същото важи и за комбинираните препарати на Боарон и Хил (Heel), за които също ще има отделна тема - няма значение какво пише на етикета или на листовките; самите лекарства привидно са хомеопатични, защото са потенцирани и динамизирани, но една терапия е хомеопатична според начина по който се предписват хомеопатичните лекарства, а не просто заради това, че се използват хомеопатични лекарства (Кент)!
  Така че ако този, който се представя за хомеопат ви предпише някой от комбинираните препарати (бози, на хомеопатичен жаргон) или една торба с хомеопатични лекарства, моля ви чистосърдечно, за успехите и неуспехите, евентуално и вредите от такова "хомеопатично" лечение, дръжте отговорен съответния Боаронски възпитаник, а не хомеопатията! "


Това е цитат от тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180659.0

# 2
  • Мнения: 1 559
Хомеопатите не просто лекуват с потенцирани лекарства, но го правят, следвайки законите и принципите на хомеопатията, формулирани още от нейния основоположник Самуел Ханеман в "Органон на лечебното изкуство" (http://www.homeopathybg.org/members/haneman/Index.html). Тази книга е Библията на хомеопатията. Няма как някой да лекува с хомеопатия, без да е запознат с принципите и законите на хомеопатията и без да ги прилага (а тяхната квинт есенция е формулирана именно в "Органон"-а).

Налага се хомеопатите да слагат уточнението "класически", за да се разграничават от т.нар. боаронци. Боаронците не изучават "Органон"-а в техните курсове и не работят с Реперториум, а само с Материя Медика (няма как да се направи адекватно предписание само чрез Материя Медика, самият метод налага използването и на Реперториум; ако Александър или някой друг практикуващ има желание - може да го обясни)
Т.нар. боаронци са лекари, чрез които Боарон пласира лекарствата си. Тяхното "лечение" се свежда до симптоматично предписание - такова, каквото е и в алопатичната медицина. Пример: боли те гърло - взимаш лекарство за гърло. Докато класическият хомеопат ще снеме подробно случая (в рамките на два, а понякога повече часове) и ще намери причината за проблема на пациента, това, което стои зад оплакванията му. Отстранявайки причината за определени здравословни проблеми, хомеопатията премахва самата предразположеност на организма към тези проблеми. В хомеопатията лечението е цялостно - според индивидуалността и тоталността от симптоми на пациента. Боаронци взимат само определеното оплакване и дават лекарство за него (хомеопатично лекарство, но не предписано по хомеопатичен метод, което не прави лечението хомеопатично). Да се върнем към примера с гърлото. В Реперториума под рубриката "гърло" има...еди колко си (със сигурност достааа) лекарство за гърло. Начинът, по който 10 души ги боли гърлото, както и причината за това, са различни. На тези 10 души е съвсем нормално да бъдат дадени 10 различни лекарства - на всеки такова, което да "пасва" на неговата конституция (на душевните, емоционалните и телесните му качества, на неговата специфична тоталност от симптоми). Нямам идея боаронци как процедират с "лечението" си. Как решават кое от всичките лекарства, които имат в картината си и "болки в гърлото" избират за един конкретен пациент и на какъв принцип го правят.   


# 3
  • Мнения: 1 559
sue2003, линкът, който си дала, е много полезен човек да се ориентира в ситуацията. Препоръчвам всичките разяснения на тема "хомеопатия" за тези, които искат да се запознаят с основите на хомеопатията.

# 4
  • Мнения: 585
Отскоро открих хомеопатията , не ми остава много време за четене, но това което се публикува във форума се старая да следя! Моля да ме извините ако съм досадна , но все още не мога да определя дали хомеопата който лекува синът ми е класически или не, бихте ли ми помогнали? Самият хомеопат твърди че е класически хомеопат, изписа ни едно основно лекарство ,което се дава един път в месеца и ако малкия се чувства неразположен, с него се надявам да излекува астмата и атопичния дерматит! Отделно от него един път седмично приемаме стафилококинум/ дано го изписвам правилно/ за да отстраним стафилокоова инфекция - това лекарство трябва да го взема 4пъти и го спирам! А когато хвана хрема му изписа калиум йодатум и ферум фосфорикум, първото три пъти на ден, второто два пъти на ден! Според запознатите с хомеопатията схемата на лечение на кой тип хомеопатия съответства? И ако имате информация за класически хомеопат който практикува в Пловдив бихте ли ми казали? Благодаря предварително!!

# 5
  • Мнения: 690
Моят педиатър е и хомеопат. Изписва по няколко лекарства, когато детето е болно. Не мога да кажа, че в 100% от случаите, децата се повлияват. Малката се разболя и вече четвърти ден пие "Стодал" и "Kalium iodatum". Има ефект, но бавен.  newsm78
  Това значи ли, че лечението не е добро?Повече от три години ги лекуваме по този начин и да не кажа голяма дума, но антибиотици почти не са пили.

# 6
  • Мнения: 4 414
Xylometazolin, вашият хомеопат е Боаронец. не познавам хомеопат, който да практикува и традиционна западна медицина.
според мен, това лечение не е добро. лично мнение - можеш да не се съгласиш с него Peace

# 7
  • Мнения: 690
Xylometazolin, вашият хомеопат е Боаронец. не познавам хомеопат, който да практикува и традиционна западна медицина.
според мен, това лечение не е добро. лично мнение - можеш да не се съгласиш с него Peace

  Ами аз нали това казвам, че в повечето от случаите има ефект от лечението му, но минава много дълго време ooooh! След изписването на лекарствата, минават  поне 10-15дни, преди да се подобрят децата. Ако не се подобрят се влошават и отиват към антибиотик. Лошото е, че в нашия град, няма класически хомеопат. Confused Ще взема най-накрая аз, да изкарам един курс Хомеопатия, та да си лекувам децата аз Rolling Eyes
  Лично той, чака до последния момент, вярно, че излекува голямата от бронхит.  newsm78

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Xylometazolin
Цитат
След изписването на лекарствата, минават  поне 10-15дни, преди да се подобрят децата.

 - Ако не вземат тази боза, може да се подобрят и след 5-6 дни.  Peace

Цитат
Моля да ме извините ако съм досадна , но все още не мога да определя дали хомеопата който лекува синът ми е класически или не, бихте ли ми помогнали? Самият хомеопат твърди че е класически хомеопат

Те вече всички твърдят това, че са Класически - Завъртяха се като ветропоказатели, след като се ориентираха от къде духа вятъра.

-Действат като Попа, който казва: "Не ме гледай какво правя - а какво ти говоря!" ...

 Така че запомнете!

 Предпишат ли ви повече от едно хомеопатично л-во на ден, или един, но  Полипрепарат - бягайте!

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 18:34 от Aleksander

# 9
  • Мнения: 1 737
Предлагам темата да се закове!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 559
gala66, това, че хомеопатът ви е определил едно единствено лекарство е добре. Но от тук нататък лечението хич не ми се струва съгласувано с основните принципи и закони на хомеопатията. Докато едно хомеопатично лекарство действа, не трябва да се дава друго.  А пък тази схема - едното лекарство 2 пъти на ден, другото - 3 пъти. newsm78 Става дума за общо 5 приема на 2 различни лекарства в един и същи ден, нали? А в какви потенции са лекарствата знаеш ли?
Този стафилококинум не ми се връзва много в едно "класическо" хомеопатичо предписание. Ако взимате веднъж месечно конституционалното лекарство на детето, някак си ми е странно защо между временно ви е предписано симптоматично лечение. Би трябвало конституционалното лекарство да включва цялостната картина на пациента (иначе то не би било такова).
Хомеопатът ви с интервю ли определи лекарството, което давате веднъж в месеца? Колко продължи интервюто?


Xylometazolin, "хомеопатът" ви е изкарал курсовете на Боарон. Хомеопатичното предписание е предписание на едно лекарство. Всяко хомеопатично лекарство си има картина - понякога доста обширна - от симптоми и се търси това лекарство, чиято картина е подобна и най-близка до картината на пациента (неговата тоталност от симптоми в настоящия момент).
Стодал не е монопрепарат и класически хомеопат не би го изписал.

И нашият педиатър (както и доста други лекари, за които знам) предписват и хомеопатия. Това е предписание на базата на един отделен симптом, откъснат от цялостната картина. Но този отделен симптом има смисъл само в конституцията на пациента, той не трябва да се разглежда изолирано (иначе това не е хомеопатия).
Ти в кой град си?




 
 

# 11
  • Мнения: 690
Илиана_, от Монтана съм. В нашия град, няма други хомеопати, освен моя.  Confused Всички други д-ри, изписват масово антибиотици. Вчера, когато отидох при него с децата го попитах, защо изписва по-няколко лекарства, при положение, че в истинската хомеопатия не е така. Той ми отговори, че няма такова нещо, че  с изписването на повече лекарства, ефекта бил по-добър  newsm78. Много се учудих, защото обикновено ми изписва повече от 2-3 хомеопатични, а вчера само едно Tired Не мога да го сменя, защото няма с кого newsm78 Доволна съм от него, а и определено, няма да поверя децата си на доктори, които при хрема изписват антибиотик #Crazy.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 09:07 от Xylometazolin

# 12
  • Мнения: 585
Илиана, потенцията на изписаните лекарства е 9сн на калиум йодатум и 15 сн на ферум фосфорикум и стафилококинум, а основното лекарство /не ми го каза какво е но то е с 200 сн/го даде след като имаше интервю, в което ме разпита за раждането , заболяванията му, навиците храненето, как спи, какви заболявания има в рода - всичко продължи около 40-50мин. Оттогава сме били един път на контролен преглед за около 5мин и се обаждам по телефона, когато се появи някакъв проблем и по телефона ми изсписа другите неща. Искам да те попитам когато настъпи остро състояние т.е хрема , ангина , температура освен основното лекарство нищо друго ли не трябва да се дава ?И ако имаш информация за класически хомеопат , който практикува в Пловдив би ли ми казала име и координати ?

# 13
  • Мнения: 1 559
...  с изписването на повече лекарства, ефекта бил по-добър  newsm78.  

Типично по боаронски. Тъй като няма как да определят точното лекарство, пасващо на индивидуалността на конкретния човек, стрелят на посоки. Най-често с повечко стрелички, че да е по-голяма вероятността да улучат близо до целта. Такива предписания често умело замазват положението и понякога привидно действат добре. Но в действителност ефектите от тях са непредвидими. Всяко хомеопатично лекарство си има определена картина от симптоми(понякога огромна). И когато се смесят няколко хомеопатични лекарства резултатът е една невъобразима каша. Убедена съм, че този, който прави подобни предписания, самият той не е наясно какво се случва и какви може да са последствията. Всеки реагира (или не) по различен начин на всяко хомеопатично лекарство в зависимост от това колко близко са симпромите на лекарството до конституцията на човека или до симптоми му в определения момент (при остри състояния).
Замазването на случая (с бози или с неточно лекарство) е по-скоро във вреда на организма, тъй като насочва неговия отговор (който е възможно най-щадящ) в погрешна посока и го обърква. След такава намеса е много по-трудно да се намери изход от ситуацията, тъй като се променя цялостната картина (модалностите). А и възможността от доказване  при неточно лекарство (изява на симптомите, които лекарството има в картината си) хич не е приятна.
Питай хомеопата си дали случайно е чувал за Ханеман и защо не вземе да прочете "Органон"-а?
След твоя въпрос защо изписва повече лекарства, явно "хомеопатът" ви си е взел поука и този път ви е дал само едно. Това, разбира се, не означава, че е предписал точното лекарство. Най-малкото той не ви е направил предварително интервю, не е снел случая ви, няма никакво понятие от "Органон"-а и не работи с Реперториум. Пък и аз не бих очаквала адекватно предписание от човек, който счита, че при изписване на повече от едно лекарство по едно и също време се постига по-добър ефект.

Не знам дали е осъществимо предложението ми. Аз на твое място бих търсила класически хомеопат в най-близкия ми голям град. Така при остри състояния, щом вече познава детенцето, ще може да му опишеш ситуацията по телефона и така да предпише лекарство. Лечението със сигурност би било по-добро. Мое мнение.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 11:06 от Илиана_М

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Xylometazolin
Цитат
Той ми отговори, че няма такова нещо, че  с изписването на повече лекарства, ефекта бил по-добър  newsm78

 Да, наистина Ефекта е много по-добър....... за отдел Маркетиг и продажби на фирмата Боарон,  Mr. Green която е Вожда, Учителя и Спонсора на обучението на докторите, и те разбирасе лоялно и се отблагодаряват...

Общи условия

Активация на акаунт