коли по тротоарите - протестирам!

  • 3 694
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
значи излиза, че няма на кой да се оплачеш, тъй ли?  newsm78
щото аз не виждам как ТВ ще помогне, най-много чичкото да не си паркира колата една седмица на тротоара. няма да дава пари за паркинг я  #2gunfire
кой го е грижа за другия?Никой. Mr. Green

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По-ужасяващо са  колите и моторите които се движат по детските площадки.Това е нов вида гъзария от която ми се изправят косите.Аз ей за това протестирам, но няма кой да ме чуе Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 8 769
Проблема е по-дълбок-трябва да се изградят паркинги. По-добре за това да се натиска общината. А държавата-да приеме закон при строителство на бизнес и жилищни сгради да се строят и подземни/надземни паркинги, гаражи и т.н.

# 18
  • Мнения: 8 769
По-ужасяващо са  колите и моторите които се движат по детските площадки.Това е нов вида гъзария от която ми се изправят косите.Аз ей за това протестирам, но няма кой да ме чуе Rolling Eyes
Къде това? Shocked Не съм била свидетел.
Свидетел съм на движещи се по забранените улици на морската градина във Варна автомобили-няма обаче съответните органи на реда, които да санкционират... newsm11

# 19
  • Мнения: 7 640
По-ужасяващо са  колите и моторите които се движат по детските площадки.Това е нов вида гъзария от която ми се изправят косите.Аз ей за това протестирам, но няма кой да ме чуе Rolling Eyes
Къде това? Shocked

в София, има даже и едни такива електрически моторчета за големи, дето се дават  под наем, ама те вдигат до 40 км/ч Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 11
По закон:
" Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с максимално допустима маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.". Би трябвало "паяците"(ако има такива) да работят по сигнал.


отказват, пробвала съм #Cussing out

А дават ли обяснение защо? След като това е НАРУШЕНИЕ? Мисля да опитам все пак.
Olympia, харесвам справянето ти със ситуацията, но точно след такава забележка вчера младата дама зад волана ми обеща счупване на главата  Shocked Действително се държат, сякаш пешеходецът пречи с ходенето си по тротоара, а не обратното...
Съгласна съм, че проблемът с липсата на паргинги е сериозен, но ми се струва, че аз бих била толерантна към паркиралите коли ако ИМАШЕ място за минаване... Най-много ме притеснява, че шофьорите често смятат пешеходеца, в случая майка с количка, за пренебрежимо явление.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 391
Колко пъти съм се разправяла и стези, които продават талоните за синя зона /защото имат право да извикат паяка/, че и с полицаи, които най-безочливо ми заявяват, че нищо не могат да направят. Една некадърна шофьорка ме блъсна на Денкоглу, защото ми се наложи да слеза с количката на пътното платно, за да заобиколя паркирана кола /въпросната персона имаше късмете, че бях успяла да кача бебето от другата страна на тротоара и нямаше последствия за Ния. И какво - все същото. Освен да се организираме в портест друго не виждам какво можем да направим.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен от общината трябва да направят колчета , от тези свързаните с вериги, по всички тротоари и особено по тези , които са в близост до по- оживени улици ... така проблема ще се реши, нуждата от паяци в 90 % от случаите ще отпадне.... но явно е свъзрано с големи разходи ...  newsm78

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
....
Olympia, харесвам справянето ти със ситуацията, но точно след такава забележка вчера младата дама зад волана ми обеща счупване на главата  Shocked ....
В такъв случай - ще изчакам някой да мине наблизо и ще кажа "Извинете, бихте ли гледали бебето ми докато ми счупят главата" и вадя коконата за косата през прозореца  Mr. Green Аман от "мутреси" и тъпачки  #2gunfire И тези жени майки ще стават....

# 24
  • София
  • Мнения: 1 391
Проблема е по-дълбок-трябва да се изградят паркинги. По-добре за това да се натиска общината. А държавата-да приеме закон при строителство на бизнес и жилищни сгради да се строят и подземни/надземни паркинги, гаражи и т.н.

Аз също съм шофьор и живея в централната част на града, но нито съпругат ми, нито баща ми, какво остава за мен си позволяваме да паркираме така, че да пречим на пешеходците /а намирането на място около нас понякога отнема повече от 1ч./ Когато се налага ползваме услугите на платен паркинг или синя зона, но нашеога брата българина много мрази да дава пари за удобства Close Ако може да мине метър най-добре, другите да го....

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Проблемът е адски наболял, не виждам как ще се реши, за съжаление. Опира и до манталитет, и до практическата невъзможност всеки шофьор да намери сносно място за паркиране... Специално в китната ни столица, колите са прекалено много, направо е претъпкано... Няма нито улици за тях, нито паркинги, нито гаражи. Дори тротоарите вече не ги побират.  Sick

# 26
  • Мнения: 11
....
Olympia, харесвам справянето ти със ситуацията, но точно след такава забележка вчера младата дама зад волана ми обеща счупване на главата  Shocked ....
В такъв случай - ще изчакам някой да мине наблизо и ще кажа "Извинете, бихте ли гледали бебето ми докато ми счупят главата" и вадя коконата за косата през прозореца  Mr. Green Аман от "мутреси" и тъпачки  #2gunfire И тези жени майки ще стават....

 Grinning Добре казано! Само дето в един момент така ми докривява от всичко, че се чувствам ужасно безпомощна... Сигурно наистина гневът ми един ден ще кулминира в агресия, само дето остава въпросът - и какво от това...
Дапада ми идеята за протест, даже си представям нещо от сорта на 10 майки с колички, които невъзмутимо си вървят по натоварена улица, а зад тях изнервени шофьори свирят с клаксони... Само ще им посоча тротоара с паркиралите коли и нищо друго...

# 27
  • Мнения: 559
Ох, и на мен ми писна вече това паркиране по тротоарите. Ние сме без количка, но много често ми се налага да вървя с малката по пътя с риск някой бързокаращ кретен да ни помете, заради друг който е спрял на тротоара  #Cussing out

# 28
  • Мнения: 712
Мисля, че е дошло време да се повдигне дебата изобщо за културата на българина по пътищата - бил той пешеходц или водач. Съгласна съм с Polar fox - вие къде си паркирате колите? Аз досега не съм спирала на тротоар, но ако ми се наложи, ще го направя. Но, от другата страна на монетата, съм виждала майки с колички да пресичат на червено, докато влачат другото дете за ръката. Виждала съм майка, която, както си бута количката, спира на средата на улицата, надупва се и започва нещо да си оправя колелото. Колите, съответно, я заобикалят. Всичко е въпрос на култура и възпитание, няма значение от коя страна на проблема стоиш.

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
..... вие къде си паркирате колите? ....
Не спирам на тротоари, обикалям по 3-4пъти, и ако не намеря място - моля, 50ст за синя зона или отивам на платен паркинг, или спирам далече...
Няма да ми се счупят краката да повървя повечко....

Общи условия

Активация на акаунт