Вирусна гнойна ангина- ще полудя!

  • 131 575
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
При нас всичко замина за точно 4 дни. Устата и гърлото му бяха ужас. Имаше "пъпки" по сливиците, гърлото, небцето, бузите, венците .... навсякъде. Жабурихме с еудрил и ползвахме мехлемче с лайка и витамин А. След жабуренето с еудрил мажа с лайката и като започнаха да стават само ранички мажа с витамин А. Днес устата му е чиста.
Мехлемчето си го правя аз и съм много доволна.

# 76
  • Мнения: 2 908
И между другото кой на кого каза,че гнойната ангина била вирусна? Че като гледам заглавието и нещо ми става?
Гнойната ангина е само бактериална-спомага за нея стрептокок-дали пневмоние,дали В-хемолитичен-различно. И антибиотици е хубаво да се изписват само след антибиограма,защото аз така за гнойна ангина натъпках детето си декември с два,които не подействаха,затова след антибиограма дадох 3-ти. ooooh!
Вирусна ангина е херп ангината или си се казва вирусна ангина...няма нищо общо с гнойната.

# 77
  • Мнения: 566
Искам да попитам, какво точно представлява ангината, забелязах снощи на моя син някакви пъпки по гърлото и сливиците, но не са гнойни, няма Т, жизнин е и си хапва нормално. Педито е втора смяна и ще го водим чак към 5 часа и сега само за това мисля, от какво може да са тези пъпки

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
И между другото кой на кого каза,че гнойната ангина била вирусна? Че като гледам заглавието и нещо ми става?

не, че нещо, но темата е отпреди две години...

# 79
Темата не зная от кога е ,но,ако бях попаднала на дози форум преди два дни,моя син нямаше да пие излишно АБ.
Детето е на 11 месеца и за първи път ми вдига висока температура.Заведох го на лекар и ми казаха херпангина,няма да даваме АБ.Температурата продължи да се качва и аз реших да потърся второ мнение.Казаха ми бактериална ангина,почвай АБ веднага,защото по лошо ще стане.Изпаднах в ужас!Как така АБ без изследвания......В нашия град няма кой да ми направи изследване,а и да вземат материял за изследване резултатите излизат след седмица,защото ги изпращат в Ст.Загора..........Бях на ръба на нервна криза и исках да заведа детето в Ст.Загора на преглед и съответно трето мнение преди да почна АБ,но вече беше 18h.,а и нямах представа,къде и при кого да го заведа.....Моя позната ми даде номер на "добра" педиатърка от Ст Загора и аз се обадих.Обясних какво ни е положението и тя ме посъветва  да почна АБ и на следващия ден сутринта /което беше вчера/да заведа малкия при нея за преглед и евентуално за изследвания.Като му вида гърлото каза че имаме много тежка гнойна ангина.Изпрати ни да му вземат секрети.....Каза да продължим АБ до неделя/тогава стават 5 дни/и в понеделник да го заведем за контролен преглед.......Малкия обаче тази сутри се събуди с червени петна по тялото.Заведох го при жената,която каза херпангина за консултация.Оказа се алергична реакция,а тя беше изненадана че са поставили диагноза гнойна ангина на 11месечно бебе.Както каза тя детето още нямало сливици....Още повече я изненада тази диагноза,когато разбра,че са я поставили след като съм казала,че температурата е спаднала и че не пием нищо за сваляне......Спрях АБ,но не разбирам,защо трябва да ми тровят детето?!?!?!?!Както и не разбирам,що за специалисти са и на кого да се доверя следващия път??????
Извинявам се на всички които съм отегчила с моята история!

# 80
  • Мнения: 1 820
Искам да попитам, какво точно представлява ангината, забелязах снощи на моя син някакви пъпки по гърлото и сливиците, но не са гнойни, няма Т, жизнин е и си хапва нормално. Педито е втора смяна и ще го водим чак към 5 часа и сега само за това мисля, от какво може да са тези пъпки

Ми най малкото може да са афти,ако не се вгелаш и не разбираш не може да разбереш.Особенно ако е начален стадии на афтозен стоматит например

# 81
  • Мнения: 1 820
И между другото кой на кого каза,че гнойната ангина била вирусна? Че като гледам заглавието и нещо ми става?

не, че нещо, но темата е отпреди две години...

Важното е да си пишем,а преди колко години е проблема,няма значение  Wink

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 444
И ние сме с гнойна ангина,от вторник вечерта миналата седмица. Вдигна 40 градуса,побърках се.В сряда следобяд я заведох на лекар.Останах като гръмната,досега не е боледувала,а изведнъж-гной.Започнахме антибиотик-Макропен-на сироп,защото тя не иска да пие лекарства,сиропа поне не горчи.Сега обаче чета,че се прави микробиология,а при нас не е направена такава.За какво да настоявам на контролния преглед (четох някъде за утайка от урината) и кога след спирането на антибиотика да пусна изследвания?

# 83
  • Мнения: 125
И ние сме с гнойна ангина. Детенцето на 1,9 мес , вдига Т до 39,8 и ме можем да я свалим. Вчера с Т 39,5 а ръцети и краката бяха ледени и почнаха да посиняват. Испаднах в паника, почнах да заеквам   Cry .  Лошото , че той алергичен на повечето от съставки на АБ. Каквито АБ ни исписваха до сега правише алеггия.  Та от вчера почнаха да му биет гентамицин.  Чувала съм много неща за него, но просто не знам вече какво да правя.  smile3518

# 84
  • Мнения: 9 052
И ние сме с гнойна ангина. Детенцето на 1,9 мес , вдига Т до 39,8 и ме можем да я свалим. Вчера с Т 39,5 а ръцети и краката бяха ледени и почнаха да посиняват. Испаднах в паника, почнах да заеквам   Cry .  Лошото , че той алергичен на повечето от съставки на АБ. Каквито АБ ни исписваха до сега правише алеггия.  Та от вчера почнаха да му биет гентамицин.  Чувала съм много неща за него, но просто не знам вече какво да правя.  smile3518

Ами щом си допуснала до тази крехка възраст да опитвате голяма гама антибиотици - не се учудвам , че сте стигнали до тук!
Ако детето ти се разболява от вирусни инфекции често не посягай веднага към тежката артилерия , а си направи труда (може и да става въпрос за голяма промяна от ваша страна ) да смените обстановката, климата и начина му на хранене ...

# 85
  • Мнения: 125
Не си мисли  че толкова лесно, давам на детето АБ за щяло и не щало. Той не е боледувал много.От родилния се прибрахме със стафилокок и той не се лекува лесно. Бяхме в чужбина и направи отит. Нямаше нужда да даваме голям арсенал АБ. Стигна ни 2-3 пъти да сменим АБ за да разберем че е алергичен на някой от съставки. И не правим опити вече. А сега детето се разболя в  ясла, в която ходи 1 седм. Първо се зарази с конюнктивит, лекувах с капки, но се появиха сополи и ето Ангина. А и не съм мед лице. Не мога да знам всичко, затова се налага да се доверявам на лекар(и).  И нямаш право да обвиняваш ме , че съм допусна да боледува детето ми.  no

# 86
  • Мнения: 9 052
Изобщо не те обвинявам. Просто така беше написала предния си постинг, сякаш сте изпробвали какво ли не върху детето . Ти естесвено правиш каквото ти казват лекарите. А и в яслата е нормално да се изпоразболеят. Мисля си, сега като мине ангината , защото естествено ще мине - опитай начини за подсилване на имунитета, защото в яслите и градините ще хваща непрестанно по нещо и ако непрестанно се лекувате с антибиотици ще влезнете в омагьосан кръг на слаб имунитет и отслабващ. Успех  Hug 

# 87
  • Мнения: 2 110
 топс хубаво е ,че споделяш ,нали за това е темата. Не ни отегчаваш ! Hug

# 88
  • Мнения: 206
Синът ми в момента е с вирусна ангина.Кръвната му картине е с утайка 10 и левкоцити 13.5,което я потвърди.Аз обаче си се притеснявам,нали сме свикнали все с АБ да се лекуваме.Страх ме е да не стане вирусна пневмония.Много е кисел има хрема и налепи.Туширам гърлото с Гранофорин и малко иод.Давам му много лекарства-капки за нос,ериус,ункалор,вит С,проспан.Много ми се виждат и се обрива,но какво да спра newsm78

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 08:29 от elyam

# 89
  • Мнения: 206
Изкушавам се да купя Аугументин,но чакам микробиологията в сряда.Знам,че е по-добре ,но така се изкушавам.Вече 4 месеца боледуваме един след друг.А ина ункалора пише ,че ако получи обрив да го спра,но как да разбера,че е от него при положение,че капките също са с АБ-ципрофлоксацин.
 Cry

Общи условия

Активация на акаунт