Как замразявате пюретата ???

  • 1 151
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Simple Smile
Досега приготвях храната на моя бебок всеки ден.иска ми се обаче,един път в седмицата да готвя за целия период,и да я замръзявам.
Споделете как го правите newsm78
В бурканчета или???
Благодаря ви предварително Hug

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 20:31 от Vivi

# 1
# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Изсипвам в бурканче и като истине го замразявам.

# 3
  • Мнения: 2 039
Изсипвам в бурканче и като истине го замразявам.
Така,или правя сварените,пасирани зеленчуци и месо на кубчета и ги замразявам .После само смесвам  Peace

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Изобщо не замразявам, защото така вкусът на храната се променя и малката не го яде.

# 5
  • Мнения: 1 877
Аз ,като сготвя,изсипвам още горещото пюре в бурканчета и после затварям.Става все едно е стерилизирано,защото като отворя изпуква капачката.След като изстинат ги слагам в хладилника за по-сигурно.И после яж народе!!!

# 6
  • Мнения: 1 986
 Аз не ги замразявам ThinkingСварявам зеленчуците,пасирам ги,пълня в 2-3 бурканчета от пюрета-и в хладилника.Така,в седмицата се налага само 2 пъти да й приготвям обедното хранене/което пък, в интерес на истината,ми отнема около 20 мин. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 508
Аз ги замразявам в пластмасови чашки - една чашка - една порция. Така ми е много удобно, а и постигам голямо разнообразие в менюто  Wink

Изобщо не замразявам, защото така вкусът на храната се променя и малката не го яде.
Само при картофите и ориза се променя, и то ако престояват дълго. До десет дена няма проблем

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Само при картофите и ориза се променя, и то ако престояват дълго. До десет дена няма проблем

Въпрос на мнение и най-вече на вкус. Не ми пречи да готвя всеки ден, отнема ми не повече от половин час. Готвя на газов котлон и става бързо. Замразена храна от фризера не ядем нито ние, нито дъщеричката ми.

# 9
  • Мнения: 7 947
Не замразявам!!! До преди да се запишем на детската кухня си готвех по няколко пъти на ден! Не мисля, че е добър вариант да се замразява - ние, възрастните също не ядем замразени храни, безвкусни са, какво да говорим за нежните бебешки коремчета...Моя съвет е - всичко прясно и свежо!!!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря на всички за отговорите Hug  bouquet

На мен също не ми пречи да готвя всеки ден,но някой път се случва нещо ,и не мога да сготвя.няколко пъти,стерилизираните от мен пюрета,не бяха както трябва и изпаднах в много гадна ситуация,да нямам какво да дам на детето,да хапне в момента.трябваше бързо да бъркам каши за обяд Confused Embarassed

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Благодаря на всички за отговорите Hug  bouquet

На мен също не ми пречи да готвя всеки ден,но някой път се случва нещо ,и не мога да сготвя.няколко пъти,стерилизираните от мен пюрета,не бяха както трябва и изпаднах в много гадна ситуация,да нямам какво да дам на детето,да хапне в момента.трябваше бързо да бъркам каши за обяд Confused Embarassed



Аз за целта имам няколко бурканчета с готови пюрета и на мен ми се случва да не успея и когато трябва да реагирам бързо и давам от готовото пюре, но никога не замразявам. Опитай и ти така.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Никога не замразявам готова храна, понякога използам замразени продукти - зеленчуци и месо (месото е замразено от мене, но е купено от магазина охладено). За децата е добра прясната храна (то дори и ние не ядем сготвено замразено) на обяд през седмицата сме на храна от детската кухня, готвим й (понякога и таткото  Laughing) всяка вечер и за обяд през почивните дни, ако не мога - готови бурканчета за над 1 година, но това е рядко напоследък. Понякога хапва и от сготвеното за нас, но понеже не готвя постоянно за нас а и не всичко от нашата храна все още давам ...

# 13
  • Мнения: 772
Ще използвам темата за да попитам нещо.Дано авторката няма нищо против.
Предстои ни ходене на почивка.Искам да приготвя на беба домашна храна,но се чудя дали ще се развали докато стигнем newsm78Ще пътуваме 4 часа.Мисля от предната вечер да приготвя пюрета и да ги затворя още топли.Дали ще има проблем?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 219
Ако са не "топли", а "горещи" когато ги длагаш в бурканчета, може и капачката да хлътне. Тогава няма да имаш никакви грижи. Ако се притесняваш, може да сложиш бурканчетата да врят за 10-15 минути в тенджера с вода-да се стерилизират.
Ако ли пък не-имаш термо-чанта, сложи ги в нея-мисля, че няма да имаш проблем.
4 часа са, все пак, не са 4 дни.

Общи условия

Активация на акаунт