Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 472
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
... и им издадоха 6-месечни, мисля че това е минимума.

Както вече писах това е максимума за еднократна виза - просто канадците не са претенциозни и ако не ги прихване нещо странно дават такава.

# 76
здравейте Simple Smile не знаех къде да пиша - в раздела за бъдещи майки или тук, защото съм в Канада и предварително се извинявам ако съм на грешното място. вече съм сигурна, че ще имаме бебе, това е първо, аз съм на 31 и мъжът ми също. ще съм благодарна за всякаква информация свързана с раждането тук, защото аз искам секцuо и като цяло съм много ужасена и въобще не знам... не разбирам какво ми става, обаче нищо положително няма в емоциите ми за момента Sad като професuонален дългогодишен танцьор, а също и фигурист, изпитвам ужас че тялото ми ще придобие такива форми и размери... като връх на всичко (противно на спортните режими естествено Wink сме пушачи и пиячи! и сега съм още по-изнервена, че прекрасния ни ритуал в края на деня с една хубава бира и цигара няма да може да се състои... а факта, че трябва да се въздържам ме превръща в толкова неприятно същество, че и сама не се изтрайвам Sad( та, ако може да ми кажете как стоят нещата със секцuото по желание в Канада, ще ви бъда много благодарна! аз на естествен вариант не отивам при никакви обстоятелства, имам си причини, но тук те не се смятат за медицински показател, въпреки че в Европа са показание за секцuо. както и да е, ще ви бъда задължена за всякаква информация! благодаря ви предварително 

# 77
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
peyka добре дошла. За съжаление не мога да дам информация по вълнуващите те въпроси но ти желая лека бременност и леко раждане.

# 78
  • Мнения: 2 959
Биберонка, честита половин годинка на Глория! Много хубава картинка си й направила, бабите сигурно много й се радват, макар и на фото само!
Каролинко, бързо да оздравявате с Мони. Че да си болен посред лято не е лесно. Адаптира ли се вече младежа към времевата разлика?
Пейко, добре дошла и от мен! Честита Ти бременност, радвай й се, остави ги тез притеснения за тялото след раждането, ако спортуваш и се храниш нормално няма да има никакви поражения. За цигарките и алкохола вече си е личен избор, Ти си таз която решава съдбата на малкото човече в Теб. А за секциото, тук наистина много трудно се навиват на такова, трябва доктора да прецени. Наистина ли са толкоз сериозни причините, според мен по- добро от нормалното раждане за Теб и бебчето няма, но всеки сам си решава.
Писанке, успех с шофирането.
MrsK, честит ти нов ник!
Шеметче, как сте с Марти в БГ? Докъде ще стигнете на морето като дойде Тати?
Пчелице, как сте с красивото Цветенце?
Росист, как си, Бременелке на финала?
Дот, обмисляте ли все още за Отава?
Крисимам, поздравления за решението на Майчето Ти, много е трудно подобно решение- Тя й предстой да се сблъска с много нови за нея неща. Успех с билета.
Щастливче, аз не бях много доволна от асистанса, при поръчан такъв реално й се осигури само на БГ земя/ там където най- малко беше необходим/. Дано при твоето Майче нещата да са различни.
Дензълче, звучиш доста свежо. Как сте с Победителчето?
Кивито, каката радва ли се на коремчето Ти?
Пупонка, как сте с горещините, пречат ли Ти вече?
Снежи, приятни почивни моменти в БГ.

Приятна съботна вечер!

# 79
благодаря за честитката, Калида Simple Smile хората са различни, светът е шарен и това му е хубавото, имаме различни прuоритети, оттам може би идват и проблемите. що се отнася до секцuото, аз при отказ тук, ще раждам в Европа, но изборът ми е категоричен. последствията ще са за цял живот, макар че тук заболяването се смята за нещо с което можеш да си живееш щастливо и да припкаш. истината е, че няма как да си живееш така и въпросът е единствено дали тук ще се освестят или ще трябва да летя обратно. а и не помня до кой месец се разрешаваше летенето от авuокомпаниите, имате ли представа?

# 80
  • Мнения: 417
Добре дошла peyka!
Честита бременност и пожелавам да е много лека и безпроблемна!
Не съм раждала секцио и немога да кажа как стои въпроса в Канада. Чух, че в БГ масово младите жени раждат секцио. Най-вероятно имаш своите основателни причини за подобно решение. Помня че с доктора обсъждахме, но аз бях категорична че само ако е крайно неизбежно ще ме режат. Причината бе,че възтановителния процес при секцио е по-дълъг от този при нормалното. Отделно,че рязането си е рязане, неможеш да вдигаш тежко след операцията, т.е бях абсолютно зависима някой да ми помага.
Всяка авиокомпания е различна и има различни изисквания. Със сигурност 8-9 месец се иска разрешение от доктор, че можеш да летиш. Някои авиокомпании и по-рано. Ако не ти личи,че си в 9тиа месец ( както на мен  Mr. Green ) може и да минеш ( според мен) Simple Smile
Успех!
Калидка, ах свежа Simple Smile Уморена съм си, но това е положението Simple Smile Няможе рекламация да се прави. Все пак Виктор е кротко дете и немога да се оплача засега. Днес му боцнаха бутчетата с имунизации. ВРеметое е прекрасно напоследък и се възползваме,  че като започне да вали няма смиране Simple Smile
Ви как сте с Дана? Сигурно и вие постоянно навън Simple Smile

Лек ден и доскоро !

# 81
  • Мнения: 2 093
denzul пак се обрьщам кьм теб с вьпроси за билетите. Как точно става закупуването на билети от тук. След това трябва ли да ги пращам на майка ми в Бг или има начин тя да ги получи там чрез посредник. Майка ми е проверила в няколко авиокомпании и за сега цената излиза колко 1090 канадски, което е подобно на това което се предлага по интернет. Единствено че някой от авиокомпаниите са вече заети за края на август и се чуда ако чакаме още дали няма да се наложи майка ми да плаща почеве. Аз като проверявам от тук, ми излизат доста полети за този период и за това може да ми е по лесно аз да ги купя. А за този асистанс при полета, изглежда добра идея, но като чета другите мнения, изглежда че имат проблем да усигорят хора. Майка ми може още повече да се обьрка. По добре да си направи табелки на английски и сьм сигорна че ще и помогнат.

peyka по вьпроса за секциото, доколкото знам, ако нямаш основателна медицинска причина или вече си имала пьрво раждане сьс секцио, лекаря няма да се сьгласи. Една от причините ( по мое мнение) е че тази операция е много по скьпа отколкото ако си раждаш нормално ( за бременни мед. разходи са напьлно покрити от дьржавата). Друг е вьпрса че много жени раждат сьс секции, защото нещо се случва по време на раждането и лекаря преценява че е по добре. Аз бях така. Исках да имам нормално раждане, но за сьжеление не се получи. Разбирам че ти не тьрсиш сьвет и вече си решила, но все пак ще си кажа мойто мнение. Вече ти казаха че вьзстановяването продьлжава много по дьлго, при някой жени се получават усложнения, като инфекция или нещо от този род и трябва да тьрсят допьлнително лечение.  Сьщо за бебето е много по добре, ако майката е минала през контракции и е раждала, дори и ако е завьршили сьс с-секшьн накрая. Другото което е , тук раждането не е страшно. Аз самата сьм голяма базливка и до последния момент се плаших, дори последните седмици не бьрзах да раждам. Тук ти дават болкообезболяващи и най-вече т.н. епидурал, който е като упойка в грабначния стьлб. С него нищо не се усеща и изобщо не те боли. Казваш че си спортиска, при това положение за теб раждането ще е много по лесно, защото физически си много по издьржлива и подготвена, отколкото човек, който изобщо не спортува. След всичко това казано, решението разбира се си остава за теб.

# 82
  • Мнения: 2 959
...изборът ми е категоричен...
Пейко, явно вече си взела решение, мога само да Ти кажа да се радваш на предстоящите хубави моменти на израстване на мъничето в Теб, а раждането/ секцио или не/ като мисъл го отложи засега докато нещата се поуталожат и приемеш и заживееш с хубавата новина. Връщането в БГ ще е най- лесно, но за да стигнеш до тоз миг ще има да премисляш много неща. Правиха ли Ти вече кръвният тест за началото или само теста имаш засега?
Дензълче, коя ваксина сложихте? Чете ли темата за ТБ ваксините, нали Ти се интересуваше от тях? Виждате ли се с Мамамаша и Филип?
...цената излиза колко 1090 канадски...
Крисимам, това е добра цена. Промоция ли е намерила Майчето Ти? Странно ми звучи това с билетите закупувани от тук за човек от БГ, когато проверявах ми казаха че първият полет трябва да е от страната от която е закупен билета. Но явно нещата са се променили. А не можеш ли да купиш он- лайн билет от някоя агенция в БГ?

# 83
  • Мнения: 417
Chrisimommy, аз работя в травел агенция и аз сама си издадох билета на мама. Така, че немога да те посъветвам как да купиш билета - по интернет или от агент. За мен е по-сигурно от агент, тъйкато не съм фен на закопуването по интернет. Ами вие малко позакъснявате и местата може да са поограничени. Ако чакате няма гаранция, че ще се освободи най-изгодната цена и може да се наложите да плащате повече за ъпгрейд, ако неможе да се прави компромис със датата. Що се отнася до билета - повечето авиокомпании издават електронни билети, което е много удобно. Получаваш го по е-майл, препращаш го на майка ти, тя го принтира и отива на летището с тази хартия и билета. По-елементарно от това здраве му кажи Simple Smile ..... Много ми харесват новите технологии Simple Smile Така няма проблем ако се загуби, защото технически тя няма нужда и от тази хартия Wink
Това със фрази е много лесно изпълнимо и полезно - дава малко спокойстие на всички. Но тя ще се справи - виждала съм какви ли не пропатували половината свят, а тя няма да се справи.

Калида, слагахме му ваксините за 2та месеца. За ТБ само питах профилактично, няма да слагам засега, а и не съм решила със сигурност. С Мамамаша не сме се виждали, времето е толкова хубаво, че всички сме насам натам Simple Smile

# 84
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
...изборът ми е категоричен...
Пейко, явно вече си взела решение, мога само да Ти кажа да се радваш на предстоящите хубави моменти на израстване на мъничето в Теб, а раждането/ секцио или не/ като мисъл го отложи засега ...
Точно така - току виж малкото човече в теб реши да ти помогне като не се обърне например в последните седмици така че поизчакай. Можеш да летиш до към края на 8-ми месец без особени проблеми.
Така че радвай се на прекрасното събитие, което ти предстои - гушването на малкото същество, което расте в теб е невероятен момент.

# 85
благодаря на всички за пожеланията и съветите Simple Smile нямам все още никакви тестове, не са ми дори насрочили още среща с гинеколог, та съм в неведение кога ще ме приемат изобщо, чакам си Sad за секцuото: да, по-скъпо им е, това е основният проблем. за останалото има много и различни мнения. за страшното и епидурала... по-скоро за мен ще са много неприятни последиците от раждането, за години напред тъй като имам проблеми с вените. ще говоря с гинеколога тук, но не искам да си прекарвам живота в пиене на обезболяващи само защото тук са решили, че им е по-изгодно всички да раждат естествено! а за по-лесното раждане - при танцьори, гимнастички и всякакви спортове свързани с поддържане на ниско тегло, постоянни диети и мека костна система раждането обикновено е проблем. от сигурно 10 момичета с които танцувахме в БГ, 9 са със секцuо заради такива показатели, ноооо...тук и това не е причина    Twisted Evil

# 86
имам и едно друго питане: докога ще ме болят гърдите така? не мога да спя, да се завъртя... а пък съм съвсем в началото, най-вероятно 3-4 седмица!   ooooh! и откога се започва наддаването, защото аз започвам да се чувствам като слон и панталона ми отесня буквално за 3 дни!   #Crazy

# 87
Добре дошла peyka!
Честита бременност и пожелавам да е много лека и безпроблемна!
Не съм раждала секцио и немога да кажа как стои въпроса в Канада. Чух, че в БГ масово младите жени раждат секцио. Най-вероятно имаш своите основателни причини за подобно решение. Помня че с доктора обсъждахме, но аз бях категорична че само ако е крайно неизбежно ще ме режат. Причината бе,че възтановителния процес при секцио е по-дълъг от този при нормалното. Отделно,че рязането си е рязане, неможеш да вдигаш тежко след операцията, т.е бях абсолютно зависима някой да ми помага.

denzul, с тукашния доктор ли го обсъждахте или в БГ си беше още? ако е с тукашния, може би все пак има опция  Rolling Eyes

# 88
моля дайте съвет и с какво да започна да се мажа против стрий и тем подобни красоти  Embarassed и извинете за купчината постинги  Confused

# 89
  • Мнения: 417
peyka, тук тук - тук забременях и тук си родих. Цялата бременност от тукашни лекари беше следена.
На мен ми бе препоръчано Palmer's Cocoa Butter Formula. Аз небях редовна в мазането и резултатът не бе велик  Mr. Green, но на други е повлияло доста добре и нямали стрии.

Общи условия

Активация на акаунт