Това ли е таткото

  • 3 383
  • 48
  •   1
Отговори
Искам от любопитство да попитам....попадали ли сте в ситуация, в която дерзаете с един мъж усилено да имате дете,плод на любовта и еуфорията ви,а като минава определено време,започвате да се чудите,дали детето не е самоцел и дали всъщност проблема не  е в поликистози,тестостерони и прочие,ами в съдбата и вътрешното ви състояние????
Ако някой отговори,ще доизясня:)))
Поздрави,успехи и позитивни мсили на всички!

# 1
  • Мнения: 2 422
Ако някой отговори,ще доизясня:)))
 newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy

# 2
  • Мнения: 2 259
Аз май  нещо не разбирам newsm78.
 

# 3
  • Мнения: 196
Чуди се, дали бебето не се получава, защото подсъзнателно не иска да има дете от този мъж?  Thinking

# 4
  • Мнения: 4 306
Аз нищо не разбрах  ooooh!

# 5
  • Мнения: 364
Наслушала съм се на подобни приказки от по-възрастното поколение!
Еди си кое семейство, след дългогодишни несполучливи опити за дете, се развели. След това и двамата се задомили отново и имали деца от новите си партньори! Съдба било! #Crazy
Нещо подобно ли си мислиш?

Знаеш ли, всички тук се мъчим да имаме дете от човека, който обичаме. Когато детето не идва, какви ли не мисли ни минават през главите! Страхове, натрапчиви мисли, отчаяние. Успяваме да се преборим с психиката си, макар и трудно.
Дай сега да си мислим, че нямаме деца, защото с човека до нас просто не сме предопределени един за друг! Shocked Или, че е Божие наказание!
Я да си ги избиеш тези мисли от главата си! Ако се съмняваш в собствените си чувства, това е друг въпрос! Но, ако обичаш половинката си, няма причина да си мислиш подобни неща!
Я погледни в подфорума Осиновяване! Съдбата на хората там е, че са си осиновили дете. Те сами са избрали съдбата си и тя им е донесла много щастие!
Понякога е по-лесно да търсиш виновни, но по-добре се настрой градивно и, след като си изясниш чувствата, започни да работиш по въпроса с изчистване на репродуктивните проблеми! Така няма да ти идват подобни неща на ум!
Успех! Дано съумееш да подредиш живота си! Hug

# 6
  • Мнения: 1 143
Наслушала съм се на подобни приказки от по-възрастното поколение!
Еди си кое семейство, след дългогодишни несполучливи опити за дете, се развели. След това и двамата се задомили отново и имали деца от новите си партньори! Съдба било! #Crazy
Нещо подобно ли си мислиш?

Знаеш ли, всички тук се мъчим да имаме дете от човека, който обичаме. Когато детето не идва, какви ли не мисли ни минават през главите! Страхове, натрапчиви мисли, отчаяние. Успяваме да се преборим с психиката си, макар и трудно.
Дай сега да си мислим, че нямаме деца, защото с човека до нас просто не сме предопределени един за друг! Shocked Или, че е Божие наказание!
Я да си ги избиеш тези мисли от главата си! Ако се съмняваш в собствените си чувства, това е друг въпрос! Но, ако обичаш половинката си, няма причина да си мислиш подобни неща!
Я погледни в подфорума Осиновяване! Съдбата на хората там е, че са си осиновили дете. Те сами са избрали съдбата си и тя им е донесла много щастие!
Понякога е по-лесно да търсиш виновни, но по-добре се настрой градивно и, след като си изясниш чувствата, започни да работиш по въпроса с изчистване на репродуктивните проблеми! Така няма да ти идват подобни неща на ум!
Успех! Дано съумееш да подредиш живота си! Hug

Добре казано!   

# 7
  • Мнения: 122
Наслушала съм се на подобни приказки от по-възрастното поколение!
Еди си кое семейство, след дългогодишни несполучливи опити за дете, се развели. След това и двамата се задомили отново и имали деца от новите си партньори! Съдба било! #Crazy
Нещо подобно ли си мислиш?

Знаеш ли, всички тук се мъчим да имаме дете от човека, който обичаме. Когато детето не идва, какви ли не мисли ни минават през главите! Страхове, натрапчиви мисли, отчаяние. Успяваме да се преборим с психиката си, макар и трудно.
Дай сега да си мислим, че нямаме деца, защото с човека до нас просто не сме предопределени един за друг! Shocked Или, че е Божие наказание!
Я да си ги избиеш тези мисли от главата си! Ако се съмняваш в собствените си чувства, това е друг въпрос! Но, ако обичаш половинката си, няма причина да си мислиш подобни неща!
Я погледни в подфорума Осиновяване! Съдбата на хората там е, че са си осиновили дете. Те сами са избрали съдбата си и тя им е донесла много щастие!
Понякога е по-лесно да търсиш виновни, но по-добре се настрой градивно и, след като си изясниш чувствата, започни да работиш по въпроса с изчистване на репродуктивните проблеми! Така няма да ти идват подобни неща на ум!
Успех! Дано съумееш да подредиш живота си! Hug
newsm10 Браво,много точно казано наистина!

# 8
  • Мнения: 740
Да, аз съм в такава ситуация. Не скачайте отгоре ми и без това не ми е леко.

# 9
  • Мнения: 2 259
Ей момичета,стягайте се.Какви са тези мисли?Не искам да чувам за отчаяние,депресии и други подобни.Ако сте попаднали в подобно състояние,много бързо да излизате от него.
И се усмихнете малко,олеква от опит ви го казвам!

# 10
  • Мнения: 4 324

Питала съм се и то много пъти Sad И не само „Той ли е таткото”, а и „Аз ли съм мамата”. Sad Питала съм се какво не е в ред, защо не става това бебе, като толкова много го искаме и двамата, защо си отиде едно бебе, въпреки че го обичахме безкрайно много Sad
Понякога вечер преди да заспя се чудя именно това, а дали сме способни да осигурим щастлив дом за нашето бебче, а дали ние двамата сме подходящи да сме родители заедно, а дали се обичаме достатъчно ..... Sad Не ме разбирайте погрешно - обичма съпруга си безкрайно много, както и той мен  и си го показваме и доказваме, но въпреки всичко ме връхлитат тези мисли Sad Търся причината къде ли не Sad

В следващият момент, обаче се питам  - защо при изнасилване се получават деца, нима някой ги иска, нима има любов???? Sad

Животът е гаден и несправедлив, това е заключението ми. Важно е да се обичаме и да продължим напред! Аз ще бъда майка по един или друг начин, това се отнася и за всички Вас!

# 11
  • Мнения: 1 950
Ми незнам, съдбата какво ми е подготвила. Но за първи път поисках да имам дете като срещнах мъжа си, до тогава грам не ми минаваше през акъла. Напротив. Егаси сценариите дето ще ги разиграва таз съдба, ако сега пък трябва да търся някой друг. Ми не искам, ако с него не успеем, има донорства, има осиновяване. В едно съм сигурна ние ще бъдем родители Laughing

# 12
  • Мнения: 4 324
Да, аз съм в такава ситуация. Не скачайте отгоре ми и без това не ми е леко.

Simma, силно се надявам това да е моментна ситуация и да се раберете, за да продължите напред, не към бебето на всяка цена, а по-скоро към уют, щастие и любов. И пак казвам, ще бъдем майки по един или друг начин!

# 13
  • Мнения: 334
Минавали са ми такива мисли през главата, но.. нямаш никаква гаранция, че ако се разделиш с този мъж и започнеш да опитваш да забременееш от друг ще се получи дори с новия да  ти е по-хубаво! Аз преди да започна да правя инсето си мислех, че насилвам нещата и че може би не трябва да го правя, но ... Ако имаш физиологичен репродуктивен проблем с който и мъж да си шанса е горе долу един и същ! Въпреки това си изясни чувствата, ако не го обичаш истински не прави опити!

# 14
  • Мнения: 364
Да, аз съм в такава ситуация. Не скачайте отгоре ми и без това не ми е леко.

Разбира се, че няма да скочим отгоре ти! Hug
Както казах и в предния си пост, на всички ни се случва да ни връхлетят подобни мисли! След толкова несполучливи опити, психиката ни издава багажа от време на време!
Целта е да се научим да обръщаме внимание само на положителните неща в живота ни, защото те ни дават сили да продължим напред!
Никой не е имунизиран срещу подобни страхове и съмнения, всяка една от нас е изпадала в подобни дупки. Понякога се отказваме, даваме си почивка, после пак ни обземат надежди...така протича борбата - на върхове и спадове. Но, не трябва да се отказваме!
Аз лично не съм се питала "Това ли е таткото?", но съм си мислила "Защо, Господи? Нима не изтърпях достатъчно!". И аз, като Верити не проумявам, как жени, които не желаят деца, забременяват и правят аборти, докато ние живеем в собственият си малък ад!
Съдбата? За мен съдбата не е даденост. Да, възможно е никога да нямаме свои деца, тогава ще си осиновим дете, такава ще е съдбата ни.
На всички пожелавам да съумеят да запазят важните неща в живота си, не позволявайте на съмненията и страховете да направляват живота ви!
Успех на всички! Присъединявам се към Верити! Hug Все някога ще бъдем майки, само мъничко търпение!  bouquet

Господи, дай ми сила да променя онова, което мога; смелост- да приема нещата, който не мога да променя, и мъдрост да ги различавам!
 

# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
всеки мисли така
и има моменти когато вярва в това
дори да има деца, дори да няма видими проблеми
друг е въпроса, че тръгнем ли да търсим вината извън себе си в някакъв вид СУЕВЕРИЯ - това вече е зле
по простата причина, че тогава няма с какво да се БОРИМ, щото срещу СЪДБАТА не може да се борим, нали? и с тава "лесно" - тръгваме си от този човек, казваме си "не мога нищо да променя - съдба", "всичко е предопределено"
и въобще - пасуваме и чакаме нещата са ми да се наредят
е колкото и да вървям в съдбата - вярвам преди всичко че ТРЯБВА да се БОРЯ за всек свой миг под слънцето, че борбата е уморитгелна и жестока, но че само това е врния път и дори да е предопределено нещо - ако спра да се боря ще си утежня положението
защото за мен живота е да знаеш, че ще се случи най-лошото...но да се бориш ъс зъби и нокти да направиш и дадеш най-доброто от себе си! в това е смисъла - когато ни е тежко ибезнадеждо - да продължаваме напред, дори когато не вярваме, нямаме надежди и дори когато сякаш няма любов...

виж друг е въпроса ако се съмняваш в своитге чувства към мъжа до теб...тогава мисли своевременно за да не нараниш наистина и едно дете после със съмненията си и разбития си живот! нече някой е застрахован от такъв развой на събитията, но е грехота да имаш подозрения и да не се убедиш в чувствата си преди да имаш дете...поне за мен

# 16
  • Мнения: 2 422
Животът е гаден и несправедлив, това е заключението ми. Важно е да се обичаме и да продължим напред! Аз ще бъда майка по един или друг начин, това се отнася и за всички Вас! ТАКА Е........ Верити браво newsm10
Понякога като се скараме с мъж ми /аз съм малко труден характер много мисля а той е малко по така да има веселба/  си мисля и аз такива работи, че насилвам нещата и че може би не трябва да го правя толкова трудно, а да оставя водата да тече в коритото си а не да поливам моята градинка...............  Embarassed Embarassed Embarassed
ОФФФФФФФФФ ЗАЩО Е ТОЛКОВА СЛОЖЕН И ТРУДЕН ТОЗИ ЖИВОТ  Weary
 

# 17
ммного благодаря,на хората,които са направили опит да ем разберат,без да "скачат"Wink))и на другите благодаря!Аз също много обичам мъжа си,просто нещата се развиха така-запознахме се,влюбихме се,започнахме опити,оженихме се,опознахме се.Само заради това съм се питала,защото не съм искала да се насилвам,прекалено много енергия ми отнеха опитите до сега.А ако ми кажете,че не сте се запитвали все в някакъв момент-защо са тези усилия и не ви ли погубват,то,явно аз съм сбърканата.Иначе съм супер позитивен неща и никога не съм се отказвала!Това е:)Пак благодаря на всички и много успехи ви желая

# 18
  • Мнения: 2 422
защо са тези усилия и не ви ли погубват.................. Това лие въпроса ти????? Thinking  ами ще ти кажа едно Naughty Crossing Arms........  Всеки сам решава да ме погубват... НЕ .. НЕ МЕ ПОГУБВАТ ако искаш ДЕТЕ правиш усилия ако ли не си гледаш кефа

# 19
  • Мнения: 740
Maiapetrova, не прекаляваш ли малко?

Пътя на борбата със стерилитета е дълъг, трънлив, неравен и с неясен изход - всеки го върви както може - кой с вдигната глава и вперен поглед напред, кой пълзейки...
По всеки път се губи нещо и нещо се намира. Аз загубих розовите си очила, намерих истински приятели, сдобих се с волско търпение, философски поглед и малко мъдрост.

Не знам дали тази борба ме погубва, но много ме променя. Неминуемо се промени  и връзката ни.
Ние се борим с мъжки фактор и аз мъжа си никога няма да изоставя сам в тази ситуация.
Но въпроси си задавам ежедневно, ежечасно, ежеминутно - на някои дори успявам да си отгворя... Други остават след себе си горчилка от ненамерени отговори.
Благодаря, Верити.

# 20
Именно!Аз не съм тръгнала да се отказвам,самосъжалявам и прочие.Просто понякога човек изпада в дупки ,на собствените си въпроси.И нали,това е идеята на форума-да споделиш с хора,които са минали през това.....подкрепата е адски важна и за такава деликатна тема,не трябва да се подхожда грубо и  сукор,според мен поне. Hug

# 21
  • Мнения: 364
Именно!Аз не съм тръгнала да се отказвам,самосъжалявам и прочие.Просто понякога човек изпада в дупки ,на собствените си въпроси.И нали,това е идеята на форума-да споделиш с хора,които са минали през това.....подкрепата е адски важна и за такава деликатна тема,не трябва да се подхожда грубо и  сукор,според мен поне. Hug

Нормално е да изпадаме в подобни състояния! Подкрепата е много важна, разбира се! Понякога, обаче, човек толкова е затънал в дупката, че се нуждае от едно приятелско разтърсване, за да се освести! Понякога едно "Я се стегни!", върши по-добра работа! Hug
Иначе, на всички ни е ясно, през какво преминава всяка от нас - за чувствата, емоциите, съмненията, страховете! Трудно е, но ще се справим! Важно е да си заредим с позитивизъм! Peace
Повече усмивки и приятни мигове ви пожелавам! Hug

# 22
подкрепям с всички лапки:)))верно е,че приятелския шут върши работа,но,аз сама си го бия нон стоп:)трябваха ми 2 години да се престраша да пиша в подобен форум,щото съм си "таралежът е птица упорита,не го ли ритнеш,не полита"Simple Smile)))и даа,всеки нещо го е довело в този форум,но като открих темата,просто ми беше зле.Сега ми е добре и много се радвам,че имам възможност да контактувам с жени като вас  bouquetSimple Smileза позитивизма-задължеее

# 23
  • до морето
  • Мнения: 494

Пътя на борбата със стерилитета е дълъг, трънлив, неравен и с неясен изход - всеки го върви както може - кой с вдигната глава и вперен поглед напред, кой пълзейки...
По всеки път се губи нещо и нещо се намира. Аз загубих розовите си очила, намерих истински приятели, сдобих се с волско търпение, философски поглед и малко мъдрост.

Не знам дали тази борба ме погубва, но много ме променя. Неминуемо се промени  и връзката ни.

Съгласна съм на 100%. Всяко изпитание ни се отразява, въпросът е до колко ще можем да изведем положителното от ситуацията.

# 24
  • Мнения: 1 475
Може да ми се смеете за това което ще ви кажа, ние още не сме почнали с бебеправеното, поради една или друга причина, но във връзка с това, което си мислиш, ще ти кажа, че и аз непрекъснато си задавам тези въпроси, даже нещо малко около темата, взехме си коте от 2 седмици- и аз почнах и за него да си мисля, дали му е добре с нас, дали нещо не го боли, като мяука, вчера беше направило беля и му се скарах и като че ли това коте разбра и излезе и легна в коридора и стоя там четири часа без да мръдне, и на мен ми стана мъчно, че съм му се скарала и почнах да си задавам пак въпроса- аз лошо ли се грижа за него и на него добре ли му е с нас???И каква майка бих била, щом като се скарах на едно животинче и то разбра и непомръдна от коридора цели 4часа докато не отидох при него и го взех и се "сдобрихме"
  Та си се представям ако забременея, какво ще стане и какви ли не мисли ще са ми в главата, защото сега мисля нон-стоп за евентуална забременяване, дали момента е подходящ, дали това ще е "моя" татко,и още куп други въпроси от този сорт???А след това???

# 25
  • Мнения: 2 422
Maiapetrova, не прекаляваш ли малко?

Пътя на борбата със стерилитета е дълъг, трънлив, неравен и с неясен изход - всеки го върви както може - кой с вдигната глава и вперен поглед напред, кой пълзейки...
По всеки път се губи нещо и нещо се намира. Аз загубих розовите си очила, намерих истински приятели, сдобих се с волско търпение, философски поглед и малко мъдрост.

Не знам дали тази борба ме погубва, но много ме променя. Неминуемо се промени  и връзката ни.
Ние се борим с мъжки фактор и аз мъжа си никога няма да изоставя сам в тази ситуация.
Но въпроси си задавам ежедневно, ежечасно, ежеминутно - на някои дори успявам да си отгворя... Други остават след себе си горчилка от ненамерени отговори.


Не прекалявам хич даже от вчера ми държи влага моя мъж ме остави /аз бях на работа /а тои ми тръгна по балканите на язовир Васил коларов да ходил на майната си. А аз си бачкам Sad и мисля за благото на семейството, а той си гледа кефа насам натам кво му пука, Twisted Evil че имаме проблем. Ние също имаме мъжки фактор и понякога ме хваща яд, че той си гледа кефа пък аз се терзая ..... а що ли???  Twisted Evilне съм егоист Embarassed ама що аз да страдам а той вятър го веееееее уж е с мен и зад мен винаги ама си прави квот си иска. Не го разбирам това .... може и да съм луда?? newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 18:10 от maiapetrova

# 26
Майче(от мая:)),не си луда,ама хич!!!просто,истината е,че жената влач1и каиша и тва си е.Аз също съм много грижовна и слънчева,ама понякога полудявам,като се прибере и вземе мрън мрън,а аз -нищо все едно не правя....щото къщата сама се чисти,яденето само се готви,изпитите ми сами се вземат....а на всичко отгоре,се правя на чичо Фройд,понеже да си на 30 хич не бил лек пубертет за мъжете. Rolling Eyesнооо,това си е-за това беше темата ми-просто бях напрегната и тук изригнах.А за котето и децата-искам да ти разкажа нещо.....

# 27
една от най-добрите ми приятелки забременя.Не можех да повярвам,аз правя опити от 2 години,тя отведнъж без кондом,забременя.И ме пита какво да прави-отвърнах й,че не съм човека,дето взима такива решения,само мога да я подкрепя,каквото й да стане.Каза ми,че е решила да задържи бебето,понеже,като гледала аз какви проблеми имам я дострашало.Като беше бременна се чувахме в скайп и тя ми разправя,че ми завиждала,че имам опит с гледане на деца(имам брат на 2 години,който почти съм отгледала).Аз й казах,че няма връзка,като тази между майката й детето,раснало в утробата й,така че щом се появи бебенцето,сама ще се оправи и без опит.Изводът ми е,че-не трябва адс е тревожиш,мила.Щом си задаваш такива въпроси,значи си достатъчно съвестна и съм убедена-прекрасна бъдеща майка.Моята мама веднъж ми каза(аз я питах през сълзи добър човек ли съм)-"лошите хора не си задават този въпрос"таа,не се паникъосвай напразно,всичко ще бъде наред

# 28
  • Мнения: 2 422
Разкажи мило слушам те ........хайде де
опаааааа  oops

# 29
еммм,тва беше:)дозата поучителна история:)))))още нещо да ви питам-има ли дискриминация на младите майки,според вас????понеже съм само на 21,а съм много зряла според повечето хора.И съм се вбесявала,понеже,отивам в някоя клиника и ме гледат презрително от рода на "амм,тя тая е млада,кво е седнала да мрънка и тн" и супер откачам.....

# 30
плюс че,ок,млада съм,но уча,работя,готвя,чистя,дундуркам мъжа си и съм на 100 места....и не е честно някак ooooh!А и стерилитетът и проблемите не са "превилегия" за никоя възраст Shockedужасно е,надявам се поне тук да срещна разбиране и анти-дискриминация:))))

# 31
  • Мнения: 939
Никога не съм си задава въпроса дали този мъж до мен е Мъжът. Просто го усетих още, когато го видях за първи път. Това е мъжът, покрай когото се научих да искам да имаме дете. Това е мъжът, който винаги е до мен, и с когото винаги съм спокойна... Няма как да мисля дали е той Избранникът или не, защото винаги на мен са се случвали гадостите и по-скоро се питам защо ми е сега и това изпитание, не са ли малко другите неща, които съм изпитала.... но си оставам само с въпросите - без отговори до момента...
Малко поизместих темата, ама да си задавам въпросът дали този, с когото съм избрала да живея е правилният мъж, е все едно да се питам "дали не трябваше да пресека улицата 1 метър по- надолу или по- нагоре, щото ще изпусна, примерно, загубена една пачка с пари"... Нелепо ми звучи този въпрос - той ми говори по-скоро за несигурност в чувствата към човекът до мен, отколкото другото. Щом съм избрала да живея с този човек, значи съм го почувствала, че той е за мен, така че няма в какво да се съмнявам.


П.П. bubamara:), може ли да си събираш поредните мнения в едно? Бройка ли трупаш?

# 32
  • Мнения: 1 950
bubamara:), няма малка съм, голяма съм за дете. Щом си усетила, че го искаш бори се, какво като си само на 21 години.
И малко офф, като искаш да добавяш нещо към поста си има опция редактирай. Не е прието да се пишат един след друг няколко поста, защото това не е чат Wink

# 33
хмммм...от една страна те разбирам,но от друга-не.В смисъл,аз също не съм искала деца преди,но аз съм максималист-искам всичко да ми е ясно и не просто "да съм спокойна" с мъжа до мен.Тогава бих се омъжила за терапевт LaughingПросто в ежедневието възникват хиляди нещамкоито просто няма начин да си предвидила преди това.И човек се колебае по някога,аде стига сте ме бичували за това.....И аз бях мега ентусиаст и крайно осъждах хората,които говориха подобни неща,обаче нещата се променят.Ако погледнеш по-горните постове,ще видиш,че обясних, защо така съм се почувствала-започнахме опити-оженихме се-опознахме се. Не се оплаквам,напротив.Но така или иначе водиш борба по цял ден със всичко,не  енужно никой да ме критикува.По-скоро се надявах жени,които са имали подобни мисли да отвърнат......

# 34
  • Мнения: 2 422
Това, че си на 21 не критерий колко багаж имаш в куфара нали??? Wink  bouquet

# 35
  • Мнения: 939
bubamara:), малко ми е трудно да те разбера какво точно искаш да кажеш... Тази тема я чета, откакто ти я започна, но ми е трудно да ти "хвана" точно идеята. Първо останах с впечатлението, че имаш съмнения за таткото, след това - нищо не разбрах, по-късно - че просто така си разсъждаваш - някак отнесено, сега - уж си наясно за таткото, пък.... newsm78. Че съм изморена - така е, ама мозъка ми още не се изпарил - нещо ми се губи нишката....

# 36
Simple Smile))) мммдаа,Първо-не че не съм наясно за таткото,просто ПИТАХ,някой сблъсквал ли се е с подобни мисли.2ро-ставаше въпрос за ежедневие и такива разни,3то-повярвай ми,всичко друго,но не и отнесена съм.Като не ти харесва-не четеш...и не се заяждаш.Искрено ти съчувствам,че си изморена,знам как е.Хайде,успехи и усмивки Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 259
 Подкрепям те Mi6inkata.И на мен не са ми ясни някой неща и ми се струва някак си ,че тази тема все повече не е за този подфорум .

# 38
бррр...никой не съм искала да обидя,много се извинявам.Аде просто да спрем с темата и така:)иначе,пожелавам на всички да са все така уверени в себе си и да успеят,каквото са си наумили

# 39
  • Мнения: 122
bubamara:) ,малко оффтопик ама като гледам май и без това има нужда Laughing
Сега чак се вгледах в цитата от подписа ти - бравос!  newsm10 smile3501
Та това само исках да вметна де - аз като едно видно депешарче такива цитати не ми убягват .....особено като им знам всички песни наизуст #Crazy Laughing

# 40
хехе,sister of night:)))амаа,рзбира се,че няма да ти убегне:)дано се засечем и в друг форум или в този,по-позитивно:)иначе акам в ЛС и скайп,ала бала.Разбира се,depeche са просто велики.Мъжа ми е теле,като dave;))))a аз везни-като О.Уайлд;)

# 41
  • Мнения: 110
Мили момичета , здравейте !  bouquet
Заинтересувах се от темата, тъй като съвсем скоро ми се наложи т.е. изясни се причината за стерилитета ,тя е в мен, но аз просто не бих го преживяла без НЕГО!
Не мага да си представя ,че ТОЙ няма да е таткото !
Ще ви кажа нещо: Днес сутринта гледахме репортажа за замразеното бебе и жената на 40 и нещо години как бе адски притеснена ,но не и загубила ВЯРА, та гледахме си ние с първото кафе и ТОЙ някак си искрено и по детски просто ми каза:
-Мацо, виждаш ли просто трябва да вярваме ,че ще стане!
Вдъхна ми страхотна надежда ,не че с вяра ще стане , но просто това изречение ме изпълни отвътре !
И се съмнявам ,че бих успяла без него , не го боготворя ,но просто може би никога не бих го преживяла САМА!
Силна съм , но понякога .........се сривам и ако не е ТОЙ...не ми се говори!
Та мили момичета след като сме стигнали до този етап с един мъж , май на всички в този форум ни е ясно ,че ТОВА Е ТАТКОТО!

# 42
Евала!!!!за всичко,което си казала:)просто....не знам,и мен много ме е подкрепял мъжа ми,бях чисто и просто в дупка.Не е кой знае какво престъпление,нали?Иначе е трудно да намериш не само мъж с  желание за дете,ами и такъв,който ще те подкрепя в проблемните ситуации в пътя до бебето:)))Много се радвам за теб и искрено го желая на всички!!!!Понякога брак и дете не са толкова обвързани,понякога се караш с твоя човек и се чувстваш изгубена,понякога имаш нужда от жени,да споделяш(понеже аз главно с мъже се разбирам)Само за това беше глупавата тема и се надявам да се приключи с тоя бич по мен.....

# 43
  • Мнения: 77
Според мен нещата са лекичко балансирани, и изказвания от типа "Ех, че гадна съдба" са неправилни. Аз съм бременна непланирано, с таткото не се разбираме перфектно-очаквах повече. Както и да е нещата ни се случват за да можем да оценим това, на което до сега не сме обръщали внимание и сме го приемали за даденост.
Вие, които се опитвате да имате деца се радвате на прекрасни сем-ва. Аз нямам идеалното сем-во, но ще имам бебе. Не може всичко да е идеално, човек винаги се стреми към това, но трябва да се научи да цени това, което има, и да вярва в себе си, и че съдбата ние си я градим и трябва да не се отказваме.
Доста объркано се изказах, но се надявам някой да схване обърканата ми мисъл.
Мой приятели също имат прекрасна връзка и сем-во, но от 8 години нямат свои деца. Затова пък си осиновиха един сладур. Перипетиите през, които минаха са наистина ужасни, подкрепям всички ви и се надявам да имате това, което желаете. Понякога да отгледаш чуждо дете е по-голяма жертва от това да отгледаш собственото си. Просто трябва да се радваме на всеки ден от живота си.

# 44
  • Мнения: 3 376
Мишок, съчувствам ти за това, което преживяваш. Дано скоро се оправят проблемите с бъдещия татко. Всеки има някакви изпитания, които минава в живота си, и за всеки те са трудни по своему.

Преди малко писах в седмичната тема, че за мен жените от безплодни семейства си мислят какво ли не заради предразсъдъците и злобата в обществото. Колко пъти сме чували суеверията, че децата се бавят защото не ги искаме достатъчно, не ги заслужаваме или не сме с подходящия човек... Сигурна съм, че и не малко двойки са се разделили по тази причина, в търсене на "истинския", който ще ги дари с деца. Признавам, и аз самата съм си задавала тези коварни въпроси. Истината е, че безплодието е заболяване. Като изходим от това, всички останали суеверия загубват стойност.

Буба Мара, ето, че поне няколко момичета признахме, че сме имали мисли като твоите Simple Smile Нямаш причина да се чувстваш виновна заради тях, според мен те са нещо естествено. Трудностите в живота, а и в борбата със стерилитета, понякога се отразяват доста зле на връзката, така че и кавгите, и отрицателните чувства са нормални. Желая ти бързо да излезете от дупката, и да ви се сбъдне бебешката мечта  Peace

# 45
Здравейте на всички,  Simple Smile
Не съм се появявала отдавна, за което се извинявам...
Не допрочетох всичко, само първата страница на темата...
Мога да кажа само едно: " Каквото сам човек си направи, никой не може да му го причини!"
Не се чудете дали той е таткото, Обичайте и давайте това което можете от себе си.Аз не съм омъжена, но и аз съм си задавала този въпрос, но по различен начин, в смисъл - Той ли е човека? - Сърцето ми каза ДА и това само по себе си значи, че и той е таткото /Поне за мен, според моите разбирания/...
 Няма да изпадам в подробности, но... Исках да споделя за една книга, която четох преди около 2 год., не беше мн заинтригуваща, но все пак интересна. : "Войнът на светлината" на Пауло Коелю.  обобщено: там пише, че когато нещата не се случват точно както ги мислиш и плануваш, това е закон,но все пак трябва да за бориш. Да се бориш за лично щастие и успех. Да се смееш , едва ли не , на хора, които не вярват в теб и силата ти. Да "подритваш" обстоятелставата, да подсещаш сама съдбата ако се налага...
Да се бориш да бъдеш ти и да сбъдваш мечтите си.
Една мисъл - дали той е таткото, поставя под съмнение и избора който си направила, което автоматично предизвиква въпроса : Защо си се омъжила за този човек, след като ще се съмняваш? Т.Е. ти се съмняваш в собствения си избор!
А хората, в случая ти, аз и всички останали трябва да вярваме в това което сме избрали, особено когато обичаме .Трябва да сме силни и да се борим срещу съдбата понякога, но това не трябва да ни пречи, да ни смазва и да ни кара да се съмняваме в избора си!...


Извинявам се ако съм засегнала някого с написаното. За мен това е истината. Един правилно зададен въпрос, да ва правилен отговор...

# 46
  • Мнения: 77
А хората, в случая ти, аз и всички останали трябва да вярваме в това което сме избрали, особено когато обичаме .Трябва да сме силни и да се борим срещу съдбата понякога, но това не трябва да ни пречи, да ни смазва и да ни кара да се съмняваме в избора си!...


Права си, Пауло Куелю засяга точно тази идея поне в три от неговите книги, които съм чела. Трябва да вярваме в себе си, и мечтите стават постижими-интересното е, че това е истина. Няма човек, който се е борил докрай за своя идея или мечта и да не е успял. Съдбата подкрепя упоритите, нещо като естествен подбор.

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Simple Smile))) мммдаа,Първо-не че не съм наясно за таткото,просто ПИТАХ,някой сблъсквал ли се е с подобни мисли.2ро-ставаше въпрос за ежедневие и такива разни,3то-повярвай ми,всичко друго,но не и отнесена съм.Като не ти харесва-не четеш...и не се заяждаш.Искрено ти съчувствам,че си изморена,знам как е.Хайде,успехи и усмивки Simple Smile


Аз съм се сблъсквала с подобни мисли, но мнооооооооого отдавна. newsm78
И отговорът е: ДА, ТОВА Е!  Grinning

Дано и ти си отговориш. Grinning

# 48
Аз да споделя по темата. Щом задаваш така въпроса значи не обичаш мъжа до себе си, или не си сигурна. Аз с първия си мъж не можах да забременея, и него не го исках, след това се разделихме. Сега съм с друг човек, когото много обичам и се надявам, че ще имаме бебче, защото силно го желая и то от сърце. Той знае, че имам проблем преди, но ме успокоява и казва, че ако силно го желаеш ще стане. А може би това е пръст на съдбата??? Не знам , времето ще покаже.

Общи условия

Активация на акаунт