може ли бебе на 2 месеца да пьтува сьс самолет?

  • 3 639
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
И аз мисля,че няма да има проблем.Летях със сина ми /на 4 мес./ през март за Израел.2-часов полет мина незабелязано,като разбира се го кърмих 2 пъти Simple Smile)Другите подробности мамите са ги изчерпали.Лек полет!

# 16
  • Мнения: 620
Откъм здравословна гледна точка проблем няма - толкова малки бебета понасят полетите дори подобре от по-големите деца.
От към финансова гледна точка - повечето авиакомпании не искат заплащане на билет или част от билет за толкова малко бебе, но разбира се само, ако не ползва отделно място. Някои компании искат някои минимални такси, да покрият застраховката му. Ако искаш да е на отделно място - тогава ще се наложи да му купиш детски билет.
От административна гледна точка - ще трябва да му направите задграничен паспорт. Освен това и акт за раждане ще трябва да носите. Ако пътува с единия родител -задължително трябва да има и декларация от другия родител, че е съгласен детето му да пътува в чужбина.
 

# 17
  • Мнения: 277
Да , може! Peace
Единственото, което трябва да знаеш е, че при излитане и преземяване детето трябва или да суче или да има биберон в устата, за да преглъща и да изравнява налягането. Както хората дъвчат дъвка или смучат бонбон. Това е, за да не го заболят ушетата!
Аз летях със сина ми за пръв път когато беше на 40 дни Mr. Green

# 18
# 19
  • Мнения: 2 829
Може, аз пътувах с бебето си от САЩ (2 полета, единия 9 часва, другия 3 часа), без абсолютно никакви проблеми. Бебето се чувстваше много добре, спеше и се смееше през цялото време. Доктора ни посъветва да му давам да суче при излитането и кацането, но независимо дали сучеше или не малкия не е плакал.
Лекаря каза, че само във самолет със витла било по-нежелателно да пътува малко бебе.
Лек път!

Общи условия

Активация на акаунт