До мъжките мами

  • 6 338
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 984
На нас в училището за родители ни казаха че само се почиства до където се е отлепипло само. Обясниха че когато на бебето му се пишка получава ерекция и така съвсем малко по-малко се забелва по естествен начин. Трябва да се почиства редовно, но само до колкото може. Нашият татко е имал проблеми и когато е бил на училище вече училищният лекар го е забелил и знам че е припаднал от болка  Confused

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Вечер когато къпем Петър, татко му забелва пишлето съвсем лекичко, до където може без някаква насилствена интервенция, просто за да го измием. Така решихме така правим от втория месец. Таткото ни е бил цепен като по големичък и се е стресирал от това, може би това до голяма степен оказа влияние в избора ми да забелвам или не?!
Не съм привърженичка на тия дръпвания на кожата силно и бързо, че някои и кръв пускат и бебчетата после трудно пишкат 1-2 дни.

# 47
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Абе и ние лекичко забелваме, ама много внимателно. Наистина има противоречиви мнения.

# 48
  • Мнения: 1 081
Има много теми за Фимоза във форума или на сайта на БГ-мама, прочети там. Но това, че преди са мъчели бебетата с тези заголвания, свекърва ти може да си гледа работата. Прави се нормален тоалет, проблем възниква само ако видиш, че е много замърсено (но не виждам как ще стане), или се зачерви, но и тогава си питай лекаря. На мен педиатърката ми каза, съвсем лека полека, отвреме на време да побутвам докъдето стигне и ако до 3 годинки не се забели, тогава направление за хирург и той прави процедурата за две минутки. Така че споко и отсвири свеки да си гледа работата.

# 49
  • Мнения: 1 488
Това със забелването определено е добър въпрос интересното е, че само една майка каза,че му е рано. М_а_у_а най-добре питай педиатър аз поне така смятам да направя! Е предната седмица проявих любопитство и реших да дръпна пишока на малкия така лекинко и докато го побутвах лекичко надолу и тъкмо ми се стори, че видях нещо бяло и той ме опика  Joy и аз се отказах вече да го барам, поне докато доки не каже кога и как.  Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 6 268
Ох, и аз все още не знам какво да реша по този въпрос. Двама лекари са ми давали два корено различни съвета - единят е детски хирург от Пирогов, оперирал сина ми от херния, според него да не пипам, а като станел на поне годинка да отидем да го забели. Другият лекар е педиатърката, която вчера, след като я попитах по въпроса, каза да съм го забелвала всяка вечер докато го къпем. Е, кой да послушам?  newsm78

И мен, като повечето ме е страх да пипам много, много там. Понякога почиствам кожичката от едни белички образувания (не знам дали не са и от крема, с който му мажем дупенцето), но пък тогава май получава лека ерекция  Shocked Това нормално ли е?

Иначе май съм склонна да последвам съветите на доц. Бранков от статията.

# 51
  • Мнения: 5 183
тогава май получава лека ерекция  Shocked Това нормално ли е?

Нормално е.
4есто я полу4ават
особено след сън или като им се пишка.

# 52
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз не съм от мъжките мами,но имам наблюдение от една позната.
Изключително травмиращо за детето е хирургичната интервенция,след възникване на проблем.
Нито можеш да го пипнеш после (за почистване,миене и т.н),трудно се сменя памперс,уроците по гърне отиват на вятъра.
Определено бих забелвала, ако живот и здраве имам и син.Но както казват мамите по горе....само с леко придъпване (доколкото е възможно) за да мога да почистя мястото.

# 53
  • Мнения: 102
Започнахме забелване точно на ващата възраст.Стана на 2 етапа,първо едната част на главичката,после другата.Моето мнение ако си решила да забелваш е,колкото по-рано,толкова по-добре.

# 54
  • Мнения: 102
Двама лекари са ми давали два корено различни съвета - единят е детски хирург от Пирогов, оперирал сина ми от херния, според него да не пипам, а като станел на поне годинка да отидем да го забели.
Какъв е смисъла да чакаш до годинка и проблема да се задълбочи.И има ли значение дали ще го забели ,той или ти.Не мисля че ако рашиш да забелваш е нужно да чакаш толкова.Забелих на един месец и не сме имали никакви проблеми до сега нито с хигиената,нито със самата манипулация.Надявам се да направиш правилния за теб избор.

# 55
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Мненията наистина са противоречиви. Аз лично намирам забелването за противоестествено. Не забелвам, само почиствам доколкото е възможно.
Peace
Много информация има по въпроса в двете крайности. Наистина всеки сам решава. Аз не заголвам само почиствам и толкова. на мен уролог ми каза да не заголвам насила а само да измивам докъдето е забелена.  Ако не се заголи сама до определен период направо ще отида при хирург и с местна упойка да извърши процедурата както трябва да бъде. Аз лично мисля, че хирург би се справил по-добре, и ако трябва ще си платя, но да го направят както трябва. Има мами заголили без проблем, но не винаги става така. При някой тоя процес е толкова мъчителен че не им се чува втори път да правят такова нещо. Племенника ми беше така. Все заголваха и то пак се залепяше и така много дълго време. Не бих си подложила детето на такова нещо.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 00:14 от КорНиШонка

# 56
  • Мнения: 27 524
Не се заголва, не се пипа  Naughty Ти си майката, ти решаваш  bowuu

# 57
  • Мнения: 332
ние с таткото решихме да послушаме тукашните лекари - не заголваме. Аз също бях в много голяма чуденка. Прочетох известно количество информация по въпроса, вкл. и тази във форума. Свекървата също нищо не е правила на таткото. И той не е имал проблеми
Лекарите тук казват да не се заголва, но задължително да се почиства, най-добре при къпане. Т.е. не буквално 'да не се пипа', но и да не е насилствено. И ние така процедираме -  съвсем леко отваряме кожичката, докато се види главичката, и много леко и внимателно, най-често с клечка за уши, докато бебето е в коритото, почистваме,  безда настикаме или да дърпаме кожата. За сега единствено ме притеснява, че е с памук(клечката), и дали не раздразвам кожата на главичката.
Но освен вас - родителите, никой друг не би трябвало да посяга на пишлето на детето ви, без ваше знание, така че си поговори със свеки какво си решила. Че ако стане беля, тя докато пипа дет не й е работа, вие с таткото ще се видите в ужас. А от излишни отрицателни емоции между вас двете няма нужда.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 912
Благодаря на всички ви за мненията   bouquet    Темата явно е доста противоречива и аз засега не мога още да взема категорична страна. Майка ми ми сподели, че е процедирала с брат ми забелване и дори му е пускала кръв  Shocked
Свекърва ми също го е процедирала и с двамата си сина и затова натиска върху мен сега е голям и ми е доста притеснено, защото ако реша да не пипам детето и после нещо се усложни, освен, че ще се чувставам зле и виновна и дълго време ще ми се натяква "казахме ли ти ние, виж сега какво стори на детето"
Аз между другото пробвах лекичко, но явно съм била твърде плаха, защото изобщо нищо не стана и го оставих, а е зачервено от няколко дни връхчето  #Crazy  иииииииииии ще припадна направо от нерви и притеснения.  Sad

# 59
  • Мнения: 441
Аз между другото пробвах лекичко, но явно съм била твърде плаха, защото изобщо нищо не стана и го оставих, а е зачервено от няколко дни връхчето  #Crazy  иииииииииии ще припадна направо от нерви и притеснения.  Sad
Не се притеснявай,действай бавно и внимателно,за да не го боли детето.Няма как да стане от първият път.Измиването с вода при всяко къпане е достатъчно за хигиената.Ако много те притеснява зачервяването консултирай се с педиатъра ви.Успех и спокойно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт