Какво мислите за частните уроци?

  • 2 044
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 323
Аз пък мисля, че ми писна да се ползват потребителите за проучвания и журналистически материали.

трябват ми достатъчно недоволни.Говорих с един уважаван бг вестник. Трябват ми хора, които искат да разкажат за подкупни лица в студентски град и за проблеми с нелегалността. Всичко ще ми бъде от полза. Благодаря предварително!

Здравейте, казвам се Деница. Aко мислите, че лекарите и сестрите не заслужават по-високи заплати поради много ниското качество на техните услуги. Ако сте потърпевши и искате да разкажете за това, го направете на моя мейл - ****** . Ще напиша статия за това и само от вашата помощ зависи дали ще докажем, че здравните услуги са много зле в България. Поздрави, Деница



Ако искате да се оплачете публично за некачествено лечение в Пирогов или в друга българска болница, от което сте пострадали и сте останали недоволни, моля направете го на *****. Искам да ви кажа, че при ваше съгласие, ще можем да се видим и да включим мнението ви в много известен български вестник. Това не е кауза просто за едната статия, целим да покажем недъзите на здравеопазването, за да стимулираме неговото подобряване. Надявам се, че няма да подминее идеята с лека ръка. Поздрави, Десислава

Уважаван БГ вестник? Не мисля... достойните за уважение вестници не пишат така материалите си.

# 31
  • Мнения: 6 167
да, помня, че имаше консултации.
веднъж-дваж съм ходила да питам за  атомните орбитали  Laughing
отговорите бяха незадоволителни, аз просто не разбирах.
другарката повтаряше това, което блееше и в клас.
не виждах смисъл да продължавам да я търся, като учителка. и не мисля, че тя е изключение.


напоследък ми правят впечатление началните педагози, обаче! моята секретарка учеше начална педагогика - блестящо момиче! срещала съм и нейни колеги - невероятни деца , голям интерес !!!
познавам и госпожите в началните класове в Дрита - Е, всяко дете може да мечтае и да се моли за такива учителки!!!!

Мамма, писала си , докато писах - ако е така, много жалко  Confused

# 32
  • Мнения: 25 672
По мое време на частни уроци ходеха само двойкаджиите. И децата с по-скромни възможности, но с родители с болни амбиции...
Влязох в най-елитната гимназия в града ни (3-та в списъка) само с 1 учебник, 1 сборник и 2 камари списание "Математика". По БЕЛ - с 1 учебник и 2 камари списание "Родна реч". В Университета влязох само на мускули. Нито уроци, нито курсове. А, държах и задължителна матура по БЕЛ - изкарах 6. Без да съм вундеркинд.
Някои от учителите ми бяха страхотни, други - не толкова. Но всички си вършеха работата, колкото можеха.
Така е и сега, относно качеството на учителския труд. Има страхотни професионалисти, има и чиновници. Главната разлика според мен се крие в учебниците. Те не са направени за учене и разбиране. Те са направени специално  за подтикване към частни уроци. Не случайно днес на уроци ходят не двойкаджиите, а най-умните и старателни деца.
Ето, това е най-голямот престъпление на сегашната образователна система, според мен. Че внушават на децата, че със собствени сили нищо не могат да постигнат. Че единствено парите на мама и тати решават проблемите. Независимо дали ще отидат директно в нечий джоб или ще минат през последници, преподаващи частни уроци.

# 33
  • Мнения: 1 616
Лени, не мога да отговоря вместо всички учители и не мисля, че всички учители претупват обясненията на неясен въпрос. И липсата на време не е достатъчно оправдание - разпределенията ни на учебния материал са примерни и търпят корекции. На мен ми се е случвало на даден урок да отделя 3 вместо предвидените 2 часа, ако виждам, че децата се затрудняват. Е, това ще е за сметка на друг урок, който трябва да предам за по-кратко време. Така или иначе е в интерес на учебната работа да се изяснява материала, в противен случай затъваме.
Колкото до търсенето и даването на готови отговори, отново нямам поглед върху нещата цялостно. Не съм наясно с методиката на преподаване по други предмети, но се досещаш, че по български език и литература не е възможно да поднасяш всичко сдъвкано и изплюто. По български език се използват стари знания, тръгва се от примера и учениците с помощта на учителя стигат до новото (урочните статии в учебниците са построени по този начин). По литература по подобен начин стоят нещата - изключително разчитам на учениците, изключено е да си редя анализи в монологична форма! Но май децата предпочитат готови отговори - по-лесно е. Wink
И за консултациите - да, все още има такива. Всеки срок се изготвя график, в който всеки учител посочва в кой ден и час от седмицата (обикновено след учебните часове) ще дава консултации. И това е задължително! Друг е въпросът дали учениците се възползват от тази възможност - за цяла учебна година при мен дойдоха точно две деца (а предавам на около 80  Wink ), като само едното имаше конкретни въпроси - другото е дремало в час и отново му преподадох два урока.

# 34
  • Мнения: 516
Поне за каже Деница, кой вестник да си купим, за да видим как е стъкмила материалчето си. Не знам лекарите, учителите и "подкупните лица" в Студентски град, ама журналистите май хич не ги бива. Я пуснете тема за журналистите в България. newsm78

# 35
  • Мнения: 6 995
Поне за каже Деница, кой вестник да си купим,
или Десислава.
Не ми стана ясно. Laughing

# 36
  • Мнения: 5 877
По мое време на частни уроци ходеха само двойкаджиите. И децата с по-скромни възможности, но с родители с болни амбиции...
Влязох в най-елитната гимназия в града ни (3-та в списъка) само с 1 учебник, 1 сборник и 2 камари списание "Математика". По БЕЛ - с 1 учебник и 2 камари списание "Родна реч". В Университета влязох само на мускули. Нито уроци, нито курсове. А, държах и задължителна матура по БЕЛ - изкарах 6. Без да съм вундеркинд.
Някои от учителите ми бяха страхотни, други - не толкова. Но всички си вършеха работата, колкото можеха.
Така е и сега, относно качеството на учителския труд. Има страхотни професионалисти, има и чиновници. Главната разлика според мен се крие в учебниците. Те не са направени за учене и разбиране. Те са направени специално  за подтикване към частни уроци. Не случайно днес на уроци ходят не двойкаджиите, а най-умните и старателни деца.
Ето, това е най-голямот престъпление на сегашната образователна система, според мен. Че внушават на децата, че със собствени сили нищо не могат да постигнат. Че единствено парите на мама и тати решават проблемите. Независимо дали ще отидат директно в нечий джоб или ще минат през последници, преподаващи частни уроци.
E, ся, ако ще се фукаме, влязох в езиковата гимназия на града си без каквато и да било подготовка. Първа или втора в списъка  Laughing За филология в СУ ходих на два (2) урока по английски, да видя дали ги учат нещо особено другите. Пак бях в първата петица на списъка.
Но пък ходих три години на курс по рисуване за архитектура. Научих се на неща, които определено не знаех и нямаше да науча сама. Не станах архитект, цветната задача не я владеех добре.

# 37
  • Мнения: 8 464
Мисля,че някое момиченце си прави упражнения по стъкмистика.Защо във форума?
Кой е вестникът?"Шок" или някой от сорта.Гнусна работа.

# 38
  • Мнения: 25 672

E, ся, ако ще се фукаме, влязох в езиковата гимназия на града си без каквато и да било подготовка. Първа или втора в списъка  Laughing

Не се фукам, бе, точно това натъртих, че не съм вундеркинд.
Просто образованието беше друго, съвсем други бяха целите, нищо, че по-голямата част от времето за подготовка го изяждаха разни извънкласни дейности - пионерски сборове, посрещане на делегации (с дългите предварителни репетиции), срещи с ятаци, обикаляне на паметници и какви ли не чудесии... Но времето стигаше за всичко. А сега? Учат, учат, а накрая... Тотална неграмотност. И пълна липса на собствено мнение и жажда за познание. Жалко за малкото изключения - белите врани на образователната ни система.

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 22:30 от Как`Сийка

# 39
  • Мнения: 22 867

E, ся, ако ще се фукаме, влязох в езиковата гимназия на града си без каквато и да било подготовка. Първа или втора в списъка  Laughing

Не се фукам, бе, точно това натъртих, че не съм вундеркинд.
Просто образованието беше друго, съвсем други бяха целите, нищо, че по-голямата част от времето за подготовка го изуждаха разни извънкласни дейности - пионерски сборове, посрещане на делегации (с дългите предварителни репетиции), срещи с ятаци, обикаляне на паметници и какви ли не чудесии... Но времето стигаше за всичко. А сега? Учат, учат, а накрая... Тотална неграмотност. И пълна липса на собствено мнение и жажда за познание. Жалко за малкото изключения - белите врани на образователната ни система.

Така беше Как`Сийке, права си. Само с това не съм съгласна
Цитат
А сега? Учат, учат, а накрая...Тотална неграмотност.
  Те сегашните просто си нямат навици за учене и хич и не си дават зор. Но не са виновни децата, а безкрайните и калпави експерименти на образователното ни министерство. Аз си влязох в Софийския университет без нито един частен урок. Всъщност, никога те съм ходила на такива. Но не мога да разбера хората, които ползват такива частни уроци, защо плюят? Нали те са си взели решението да ходят или да изпращат децата си на тези уроци.

# 40
  • Мнения: 25 672
Ами и аз пратих. Опитахме се да минем без, но нямаше начин просто.
Как да стане, когато например на изпита щяха да им дадат нещо, което така и не учиха в училище? За трансформиращия преразказ говоря. Нямало го в програмата. И ние такива простотии не сме учили навремето. Е, как да стане тогава? Кой да го научи?

# 41
  • Мнения: 4 392
Статийка ли ще пишем пак, Деница? Grinning
Ако се интересуваш от мнението ми, можеш да ми пишеш на и- мейла. Wink

# 42
  • Мнения: 5 877
О, наистина много неприятно.
Всъщност защо да не напише момичето една статия за бан-а?  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 634
Аз съм посещавала частни уроци по различни предмети. Главно защото предложения материал в училище не ми достигаше. Тогава нямаше нет, много книги, Дискавъри и др. Всеки си има свои методи за запомняне. Като сменях учителите реално се научих как да уча.

# 44
  • Мнения: 126
Аз също съм посещавала частни уроци и сам научавала наистина много повече ,отколкото научавах на училище!!!Всеки има различна методика за заучаване!
Има хора ,които никога не са ходели на частен учител,но това което им се предлага в училище явно им е достатъчно!!! Hug
ако човек види ,че не му стига защо да не поиска помощ от друго място???И защо не това място именно да е друг учител????

Общи условия

Активация на акаунт