Как постъпвате вие?-смесени бракове

  • 1 790
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Повечето хора в подобна ситуация са ми казали да не се притеснявам и че децата много бързо се оправят.

Така е!
Оправят се!
Някои по-бързо, други след известно време.
Но са адаптивни малки същества и определено влизат бързо "в 4ас".

# 16
  • Мнения: 4 399
Не съм забелязала децата по някакъв начин да се държат различно с моето заради езика на който говоря с него. Не мисля и че моето детет вижда това като проблем, то еднакво добре разбира и двата езика и засега еднакво зле ги говори.  Wink Направи ми впечатление обаче отношението на родителите. На няколко пъти моето дете проявява интерес към други деца на места които не са точно за игра (улица, магазин и т.н.). Детето се приближава към количка в която седи друго дете, иска да го пипне, да го погали, да му подаде играчка, все едни такива неща дето ги изучи при последния ни престой в БГ. Местните майки обаче профучават с количките си покрай него и не му дават никакъв шанс за контакт с децата им. Много неприятно ми стана и си мисля че или аз попадам напоследък на майки-темерутки в магазините или отношението е такова защото чуват че говоря на друг език. А детето на външен вид изглежда по-местно и местните, тъй че няма как иначе да ни разпознаят освен по езика. На менстата за игра не се случват такива неща, изглежда там отиват с друга нагласа.

По въпроса със събуването, тия тук са много по-педантични от нас българите.

# 17
  • Мнения: 1 909
На мен ми се струваше по-голям проблема за общуването на детето ми, когато отиде в България.

Тъй като не говори активно български, не е свикнал на много неща от тамошната действителност... 
Но, както казвате и вие, децата се оправят по-лесно.
В момента е там и вече е завързал сума приятелства, и дори отговарял, че е българче.

# 18
  • Мнения: 11 314
За мен лично беше много интересен факта, че търсят дъщеря ми за другарче, точно защото говори повече от един език.
Компанията и е безкрайно разнородна, като сред приятелчетата и са 3 деца също от смесени бракове - едно колумбианче, едно италианче, едно англичанче. Учат се взаимно на майчините си езици и пада голямо забавление.

Общи условия

Активация на акаунт