Когато падне тапата...

  • 25 459
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 140
Здравейте,мами!Знаете ли какво следва след падането на тапата?Тази сутрин прокървих и ако това е тапата,започва ли раждане.Нямам болки.Естествено ще се обадя и на гинеколога си,но ми се искаше да разбера и вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 6 461
Кървенето не означава ,че това е тапата.
Тапата е във вид на слуз  и премесена с кървави жилки , ако мога така да се изразя.

При първото ми раждане  тапата ми падна седмица преди да родя ,а при второто някъде между контракциите в пред родилна зала.

Направи си консултация при гинеколога си.
Успех и леко раждане Peace.

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 52
Здравей, вчера сутринта (04.07.) и аз прокървих.Следобед изтече слуз със кръв,но доста повече като количество. Писах във форума и всички ми отговориха че това е тапата и до два дена би трябвало да започне раждане,но и аз като теб нямах болки и все още нямам.Термина ми беше на 03.07. Лекаря ми ми каза да не се притеснявам, защото било нормално.Желая ти успех и леко раждане!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 3
  • Мнения: 140
Благодаря ви за отговорите!И аз след малко ще звъня на моя гинеколог.Моя термин обаче е на 20.07.Леко раждане и на теб,jani85!

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
на мен ми падна тапата и чак на следващия ден през нощта ми изтекоха водите. Контракции или болки не съм имала. Беше 8 дена преди термина и според мен беше предизвикано от доста неприятен и болезнен преглед за разкритие, за да се вземе решение секцио или нормално ще родя.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
При мен част от тапата падна близо две седмици преди да родя(отново следствие на преглед),а останалата падна часове преди раждането.Успех и леко раждане и на двете.

# 6
  • Мнения: 3 500
Според мен е тапата. Като падне ... ще родиш до 2-3 дни /леле как прозвуча като пререкание, ма не знам как да го напиша по др.начин/ Лекарят ми ме предупреди. На една приятелка, която роди наскоро й падна тапата през деня, на другия ден вече имаше бебенце. Успех.

# 7
  • Мнения: 686
Тапата е слуз,при мен нямяше кръв.Падна един месец преди да родя,получих и един пръст разкритие.Можех да родя всеки момент(така казваха докторите)а родих след около месец

# 8
  • Мнения: 344
На мен ми изтекоха водите и чак в предродилното ми падна тапата.При мене беше кръв и слуз.

# 9
На мен ми падна част от тапата и веднага ми започнаха контракциите, падаше си на части докато родих.

# 10
  • Мнения: 1 243
Моята тапа представляваше бяла с розови нишки предрожени с леки контракции но после се засили още на същия ден след като ми падна тапата тове беше на 17.12.06г влязох в болницата с болки и 1см разкритие включихаме на системи и на 18.12.06г в 02:20 се роди моята принцеска Simple Smile
Според мен това е тапата Peace

# 11
  • Мнения: 11 004
Тапата ми беше розово-червена и слузеста. 3 часа преди да падне усетих тъпа и слаба болка ниско в корема, като при цикъл. А 1 час след като падна ми изтекоха водите. Всичко това се случи в ранните часове преди плановото ми секцио. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 242
ох уж ми е второ раждане ... ама съм голяма паника
първият път ми изтекоха водите и хич не се чудих... но сега

току що открих нещо като жилава слуз (прилича на силикон) без цвят, нишки и мирис ...
тапата ли е?

# 13
  • София
  • Мнения: 44 106
ако е просто прокървяване бих отишла при гинеколога си.
Тапата е кафеникаво слузеста сополеста (с извинение), може да падне наведнъж може и в продължение на дни, по принцип знам , че до седмица след това би трябвало да почне раждането. Най-хубаво за вс които се притесняват - обадете се на следящия бременността ви лекар и кажете, той ще прецени да ви прегледа ли или поне ще ви каже какво точно да очаквате...


при ярко червена кръв се отива по най-бързия начин в болница.

иначе моята падаше по малко дни на ред от както почна докато родих мина около седмица.

# 14
  • Мнения: 1 081
На мен като ми падна тапата ми шурнаха водите, така че може и това да следва. Но дали ти е паднала тапата, така като чета май не.

# 15
  • Мнения: 1 216
ох уж ми е второ раждане ... ама съм голяма паника
първият път ми изтекоха водите и хич не се чудих... но сега

току що открих нещо като жилава слуз (прилича на силикон) без цвят, нишки и мирис ...
тапата ли е?
И на мен ми е така, само че тази тапа ми пада по малко по малко от около месец. Докторите не се притесняват, засега разкритие нямам, само безболезнени контракции

# 16
  • Мнения: 2 242
току що открих нещо като жилава слуз (прилича на силикон) без цвят, нишки и мирис ...
тапата ли е?
И на мен ми е така, само че тази тапа ми пада по малко по малко от около месец. Докторите не се притесняват, засега разкритие нямам, само безболезнени контракции
Шоши огромно благодаря за отговора ти  bouquet
след като говорих и с лекарката се успокоих че наистина е тапата ... от шашкане че е нещо друго почти си докарах контракции ooooh!

# 17
  • Мнения: 4 555
Slavi, успешно раждане, дано да мине лесно и всичко да е наред   bouquet

# 18
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Може да мине време от падането на тапата до раждането.Ако започнат чести контракции тръгвай към болница и леко раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт