Туберкулозна ваксина

  • 14 827
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 314
Ваксината не е отхвърлена, тук в Швеция, ЕС, тя се ПРЕПОРЪЧВА на деца с повишен риск да бъдат заразени, такива се считат деца на родители, които идват от страни с по-голяма честота на заболяването и България е една такава страна. Препоръчва се и на болничния персонал. Задължителни ваксини няма. Ето линк към препоръките на социалното министерство на Швеция на английски език, най-долу е и цялата стандартна ваксинационна програма.
http://www.socialstyrelsen.se/NR/rdonlyres/37F96064-1ACA-4DCD-96 … 1438_Engelska.pdf

# 76
  • Мнения: 4 150
Ами слагайте си ги тогава,какво сте се zахванали да ме убеждавате мен.Моят брат по4ина от нея.Стига ми толкова.
Отхвьрлена е от календара.Иначе,и отре4ен и вреден  АБ да искаШ Ще ти го дадат по желание на пациента.Такива са zаконите.

# 77
  • Мнения: 4 150
Ето ти от линка ти...
Tuberculosis (TB) usually spreads when people live in
cramped, dark quarters under difficult conditions. The
bacterium is spread through the air by persons with infectious
pulmonary tuberculosis where the infection is present
in their sputum. You can be infected with TB without developing
any symptoms, but the disease can also be serious.
Young children, pregnant women and persons with
impaired immune systems are more susceptible. The bacterium
can infect various organs in the body and may remain
dormant for many years, only developing into full-blown
disease much later. Symptoms depend on which organ is
affected.

По таzи характеристика вие кьдето и да ходите имате риск да се zараzите с ТБ.така,че слагайте ваксината.

Видях ви календара.Вие нямате дори ХепатитВ както в БГ,а само zа рискови деца.

# 78
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Christian, цитирах от официалния сайт на NHS становището им, дадох и линк към него. Не е отречена в целия ЕС  Peace
Казах ти и по-горе, мнението ти е крайно, донякъде звучиш като сектант, извинявай за определението, но такова впечатление оставяш за мен. Ясно, че имаш лични причини да отричаш ваксините, но погледни реално на ситуацията. Тази ваксина не се слага на местните, обясних че съм чела, че се раждали с вроден имунитет, попитах възможно ли е това или аз нещо не съм разбрала, но никой не ми отговори. Правят манту на децата в тинейджърска възраст, защо ли го правят, след като ваксинацията е отречена, според теб  newsm78

# 79
  • Мнения: 4 150
Виж в тьлковен речник какво оzначава думата "сектант" и престанете да ме обиждате с нея.Много е плитко и не отива,банално е вече.
Много е глупаво,когато човек неЩо не раzбира веднага да го отрича или да нарича някого с епитети.
Ваксината сьЩествува.Но не се слага както се е слагала преди много години.Причините zнаеШ ли кои са? Не.Тихо тогава.

# 80
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Значи не само аз съм останала с такова впечатление  Laughing Казах, че звучиш като сектант, не, че си сектант Wink Много добре знаеш какво имам в предвид, не издребнявай!
Аз не съм нито за, нито против ваксините! Не съм специалист и не се опитвам да налагам мнение. Чета тук и там, но до колко информацията, която чета, е вярна, също не знам  Rolling Eyes Затова и не казвам, да, слагай ваксината на всяка цена, нито пък заклеимявам хората, слагащи ваксини. Радвам се на свободата на избор, която имам тук  Peace Против съм ваксините да са задължителни.
Факт е, че туберколозната ваксина не е отречена в ЕС. Ти беше този, който твърдеше обратното Wink

# 81
  • Мнения: 4 150
Раzбира се,че не си само ти.Пове4ето хора мислят еднакво.
Ваксината е отречена в ЕС.Не е в календара по ред причини,които вие не zнаете.
Продьлжавам да го твьрдя.Дадох и официална страница.Имам и документи от МЗ.Следете и вие теzи неЩа,Щом спорите.
Не ви налагам ниЩо.Ваксинирайте се с каквото си искате.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 22:43 от Christian

# 82
  • Мнения: 2 292
има една потребителка bloodywhite със същия начин на обръщение Ви, огато я настъпиш по кришнарския мазол, както Christian се обърна към мен в преден постинг ... другото, което съм чувала е, как първата вълна емигранти са настанени първо в Австрия в общежития и после препращани в Канада и т.н. и доколкото съм  чувала имало нещо общо със секти това настаняване  newsm78 Не знам коло е вярно, но знам , че някой вземе ли да се пени екстазирано на дадена тема нещо не е наред в основата.

# 83
  • Мнения: 4 150
Да,вярно,особено когато някой се пени в някоя тема.Ти пениШ ли се?...Аz си хапвам в момента ябьлка (био) и  ми е много сладко.
Ако нямаШ да кажеШ неЩо по темата,не си проси модератор Вивита.Хайде смей се пак...

# 84
# 85
  • Мнения: 4 150
Значи иzпьняваШ все пак zаповедите на гуруто от сектата...т.е и ти си сектантка. Mr. Green
хайде,ниЩо лично.Ваксинирай се.В Германия скоро Ще ги премахнат всички ваксини,вие се ровите zа премахнати да си слагате...много чудни хора има на таzи zемя...

# 86
  • Мнения: 2 292
сектантка и половина съм . виж какъв усет имаш. и ао в ДЕ ги премахнат всичи ваксини ще ида някъде, където ги слагат или ще платя , за да ги сложат на детето ми, защото НЕ познавам хора, пострадали от ваксини, но познавам неваксинирани и преболедували детски паралич. Не е весело да гледаш такива хора, а и техния живот не е като у нашта секта, веселяшки  Joy.

# 87
  • Мнения: 4 150
Отивай,отивай,може би не ти е мястото в демократична Германия...
Хайде стига сме спамили.ок?
Лека ве4ер.
Кажи си последната дума,zа да ти е леко и можеШ да zаспиШ.

# 88
  • Мнения: 276
темата е доста изместена от първоначалното си съдържание...

Какво значи отречена ваксина в ЕС. Аз живея в Англия. Тук не е в имунизационния календар, но я препоръчват ако пътуваш където и да е извън ЕС,вкл. за България и Румъния, които вече са в ЕС. Не съм съгласна с твърдението, че е отречена.
   Наслушах се и се начетох какво разрешава и какво забранява ЕС... Всяка държава явно има различна политика в това отношение и обобщенията са повече от излишни.

# 89
  • Мнения: 4 150
Знаете лzаЩо не е в календара на Англия?..конкретно..
Само беz пример,че като пьтуваме zа Африка се препорьчват раzни ваксини,които не са в календара на никоя страна...

Общи условия

Активация на акаунт