Поликистоза

  • 19 912
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 716
Не ти трябва отделен талон за анестезиолог. Дотатъчно е за хоспитализация. Там влизат всички консултации, процедури и т.н.

# 46
  • Мнения: 507
Ангелче,
Майка, каза че не ти трябва друго направление и няма проблем че диагнозата е на български. Успех  Heart Eyes  Praynig

# 47
  • София
  • Мнения: 3 123
Благодаря ви!Ами така ми казаха в Майчин дом- да взема за хоспитализация,интернист и анестезиолог и ако нямали за последните 2 съм щяла да плащам 24 лв.Но ще видим,дори да се наложи да платя-24 лв. не е кой знае какво.Поздрави. Grinning   love001

# 48
  • Мнения: 507
Струва ми се, че в Майчин дом се чудят как да вземат парите на хората. #2gunfire  Накарай личния да ти даде талони, щом така са ти каза ли, той е длъжен не може да ти откаже. Успех, миличка  Praynig Heart Eyes И да ни пишеш после как си? Стискам палци всичко да мине отлично  Heart Eyes  Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 3 123
След като взех направление и изследванията,които трябваше да направя (кръв и урина) ,са добри и много се зарадвах.Да ама от няколко дни имам много силни болки в левия яйчник.Аз и преди ги имах(преди няколко месеца),но уж бяха отшумяли,а сега пак.Вечер направо трудно заспивам.От това,което прочетох тук там,май си имам възпален яйчник-поне болките ми са точно такива,каквито ги описват. Sad Чудно ми е обаче дали възпаления яйчник се вижда на УЗИ или се диагностицира само по оплакванията,защото последно като ходих нищо не ми казаха да ми има,а и аз забравих да питам(понеже в този момент не ме болеше) Embarassed .
  Искам и да ви питам,ако имам възпален яйчник,това пречка ли ще е да направят оперативна лапароскопия?Дали ще трябва първо да го лекувам и тогава,че хич не ми се отлага?

   П.П.Правих днес и тест,за всеки случай,но е отрицателен,така че болките не са от това. Sad

# 50
  • Мнения: 7 716
По принцип, ако е възпален яйчник, като натискаш силно върху него трябва да те боли. Ако е от овулацията не боли. Пак казвам, по принцип.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 123
Цитат на: Lali
По принцип, ако е възпален яйчник, като натискаш силно върху него трябва да те боли. Ако е от овулацията не боли. Пак казвам, по принцип.


 Благодаря ти !Ами като натискам отгоре(корема)-не ме боли,само вътре си чувствам болка.А овулация не е,защото нямам такава-от 5 месеца не ми е идвало,лигавицата ми е 5,7 и нямам доминантни фоликули.Почвам да се чудя ,дали пък да не се е възпалило черво.

# 52
  • Мнения: 7 716
По принцип възпалителен процес дава отражение  в кръвната картина.
Пробвай с парацетамол.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами точно за това се чудя и аз какво става,защото уж са ми добри изследванията-не съм си ги видяла още лично,но по телефона така ми казаха.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 123
Цитат на: wa_wa
Оля, разбирам те напълно в момента. Колко ти е кръвната захар? Значи моята преди да започна  лечение беше 6.97, след 1 месец падна на 4.5.
В първия момент като видиш стойностите и се шашкаш много силно, защото имам диабет в семейството, но той е по-ралзичен случай, дядо ми го е развил от стрес и много неприятни преживвания.
Забравих за сладкото, има някои ограничения в плодовете- банани и грозде, трябва движение(ох много болна тема) и да си намериш добър ендокринолог!
Но най-важното е да не се притесняваш, защото има поне при мен зависимост между притеснение и ниво на кръвната захар!


  wa-wa,здравей! Grinning Искам да те питам знаеш при какви стойности на кръвна захар трябва да се започне лечение.Ние сме учили,че референтните граници са от 2.87-5.55 ммол/л., а стойности между 5,6-7,8 се тълкуват като гранични.
 Днес си взех изследванията,които са нужни преди лапароскопията и кръвната ми захар е 6,3ммол/л при референтни 2.8-6.4.Според теб как е моя резултат-дали ще има нужда от лечение.В моя род също има диабетици-баба ми беше инсулинозависим,а баща ми е само на лекарства.

# 55
  • Мнения: 7 716
Ва-ва няма нет. Отиде в Бургас за месец, доколкото разбрах и ще се опитва да се включва от време на време. Затова те съветвам да и оставиш лично съобщение, че може и да изпусне тази тема. Успех.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 123
Благодаря ти,ще и пиша бележка. Grinning

# 57
  • Някъде там
  • Мнения: 110
Zdravei wa wa,ti pri koi lekari si hodila vav vratza,za6toto i az sam ot tam i imam sa6tiq problem - PKQ.Az sam hodila samo na ginekolog sled kato si napravih hormonalni izsledvaniq i toi mi kaza 4e trqbva da piq 3 meseca Diane 35.Kato gledam oba4e tuk vav forumite odzivite za tezi protivoza4aty4ni hi4 ne sa hubvai.Shte sam blagodarna ako mi dade6 savet

# 58
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Здрасти Весето,
по моя скромен опит от две години:
1. не на гинеколог във Враца!!!!!Голямо НЕ!
2. Ендокринолог- д-р Манолова, в болница Христо Ботев- невероятен професионалист според мен.
При кой лекар си ходила? Значи не отирчма, че като гинеколози има добри, но за лечение на стерилитет и на ПКЛЯ, според мен трябва да си намериш лекар извън Враца.
Колкото за Диането- опитах д апия под руга причина, на мен лично не ми понасяха. в момента нямам кисти благодарение на правилното лечение на д-р Манолова.
Ако имаш ощше въпроси - насреща съм

# 59
  • Някъде там
  • Мнения: 110
Ами аз сам ходила само на гинеколог Д-р Цеков.Водят го за добар уж,но на ендокринолог не сам ходила.На теб тази д-р Манолова какво лечение ти предписа и след колко време ти се махнаха кистите.Незнам аз много сам се притеснила.На 20 г сам а лекарят като ми заяви че зарди тези проблеми може да си нямам деца и аз се шашнах.
 Благодаря предварително за отговора ти Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт