Какво излекувахте с хомеопатия?

  • 64 535
  • 318
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 559
Начинът, по който майката се чувства по време на бременността, има много важно влияние върху бебето и му се отразява не само по време на бременността, а и след раждането му. В този смисъл мисля, че е от особено значение майката да се лекува хомеопатично по време на бременността - не само за самата нея, не само  за бебето, докато е в утробата й, но и за формирането на бебето като част от хармония и уют (усещанията на бебето след раждането в известна степен се предопределят от това как майката се е чувствала по време на бременността).

А хомеопатичните лекарства по време на и  непосредствено преди и след раждането вършат "чудеса" и "невъзможни неща". Grinning Само аз си знам колко ме е яд, че едва преди няколко месеца установих от какви  хомеопатични лекарства съм имала нужда преди 2 години по време на раждането (и евентуално след него, но ако си бях взела нужното лекарство по време на раждането, едва ли щеше да се стигне до усложненията след него). Какъв кошмар, колко проблеми щях да спестя на себе си и на близките си...Но явно е трябвало да преживея това, което се случи, за да стигна до хомеопатията. Wink

# 76
  • Мнения: 1 984
аз казах ли за коликите на голямата щерка.... бяха нещо страшшшно . а беше на 2 месеца.

# 77
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
    Благодаря за отговорите. Естествено не смятам да се самолекувам  Joy и ще съм благодарна да ме насочите към добър специалист класически хомеопат в София за разговор и консултация.

# 78
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
аз казах ли за коликите на голямата щерка.... бяха нещо страшшшно . а беше на 2 месеца.

 - И какво, с какво ги лекува и какъв беше ефектът?

# 79
  • Мнения: 1 503
Ами на мен ми мина почти всекидневното главоболие.сега ме боли главата,когато ми вдигнат нервите(не помня обаче названията).
Настинки сме лекували редовно
На детето му покачихме Хб.За няма и месец от 87 стана 125.
Хамомила и Киетюд на нас не ни помагат Thinking

Сега май трябва да си лекувам нервите newsm78

# 80
  • Мнения: 2 673
Искам да споделя, че с хомеопата - НАШИЯ ХОМЕОПАТ, се чувствам спокойна. Почти не ни се обостря атопичния дерматит. ПРОСТО НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, а през какъв ад минахме!!! Сега продължавам да давам на бебо, нови и нови "алергени" \по думите на дерматолозите и алерголозите\ - ВСЯКАКВА ХРАНА..постепенно разбира се!!!
Мами, не се двуумете намерете ВАШИЯ класически хомеопат! Много е важно да си "паснете" ...Ако от първия път не го намерите, потърсете друг....Аз ПОЧУВСТВАХ ЧЕ този доктор е нашия..
Желая на всички здраве и късмет!

Важно е при проблем с детето и ВИЕ да се лекувате, както Александър съветва...Аз се лекувах успоредно с Дани..

# 81
  • Мнения: 148
Един въпрос към Alexander: Би ли ми препоръчал хомеопат в София? Смених вече 4-ма, но без резултат. Преди около 10 години започнах да се лекувам с хомеопатия в чужбина (в страна, където има дългогодишни традиции). Искам да кажа, че там подходът е различен. Имам чувството, че тук сме години назад. Още преди 10 години там ми казаха, че т.нар. антидотиране с мента, кофеин и т.н. са остарели теории на хомеопати, които не могат да намерят правилното лекарство. Сега забелязвам, че и в България започнахме да не се вманиачаваме толкова в антидотирането. Когато за пръв път отидох на хомеопат в България ми връчиха списък от храни, които да избягвам (доста дълъг!). За съжаление не успяха да ми решат проблем с останали страхове от паническо разстройство, въпреки че стриктно изпълнявам указания.
А сега по темата: аз не съм излекувала нищо при бг хомеопат. Преди 10 години майка ми, която почти не можеше да ходи от болка поради стесняване на кръвоносните съдове на краката, проходи 2 дни след прием на хомеопатично лекарство (първата нощ имаше много силна криза). Това беше чудо, което видях с очите си! И до ден днешен няма и следа от заболяването.

# 82
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Още преди 10 години там ми казаха, че т.нар. антидотиране с мента, кофеин и т.н. са остарели теории на хомеопати, които не могат да намерят правилното лекарство.

 - За "антидотирането" и аз съм писал в този смисъл.

 Виж тук:  Връзка към сайта

# 83
  • Мнения: 1 503
И аз имам въпрос...

Знам,че хомеопатията помага по-скоро на хора необременени с много заболявания.Като чета някои от постовете,разбирам ,че явно инфото ми не е  много точно...
Моята баба има дозина заболявания.Като се започне от високо кръвно(вдига честичко 220 на 120),запек,разширени вени,доста неприятни болки в краката,за които понякога пие аулин,някакви потрепервания,проблем с очите,захарта й е на границата и т.н.Мислите ли ,че хомеопатията може да й помогне?Цял живот е пила традиционните хапове,но според мен файда няма   newsm78.Има ли смисъл да опитаме?

# 84
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Да, може да помогне, разбира се там, където процесът е обратим. По принцип хомеопатията се цели в т.н. Централно нарушение и при точно предписание, нещата започват да се подобряват от центъра към периферията.  Peace

# 85
  • Мнения: 1 503
Александър-Благодаря ти!

А някой да препоръча хомеопат в Пловдив?

# 86
  • Мнения: 1 559
Цвети, писах ти на лични.

# 87
  • Мнения: 429
При нас ефекта беше към няколко неща:
- коклюш.
- висока температура
- няколко отити
- вазомоторна кашлица
Но ефект нямаше при мен - следменструлано кървене, лекувана съм при класически и Боаронов хомеопат, но резултат нулев.
Аз да попитам КОИ МЕТОД Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ - КЛАСИЧЕСКИЯ ИЛИ БОАРОНОВИЯ?

# 88
  • Мнения: 201
Аз да попитам КОИ МЕТОД Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ - КЛАСИЧЕСКИЯ ИЛИ БОАРОНОВИЯ?

"БОАРОНОВИЯ" няма нищо общо с истинската хомеопатия - КЛАСИЧЕСКАТА. Избери си много добър КЛАСИЧЕСКИ хомеопат  Peace

# 89
  • Мнения: 148
Благодаря за отговора, Alexander. Следя изказванията ти и отдавна забелязах мнението ти относно антидотирането. За съжаление до останалите хомеопати, които съм посещавала все още не е стигнала тази информация.
Затова ми беше и молбата към теб: за препоръка на добър хомеопат в София.

Аз да попитам КОИ МЕТОД Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ - КЛАСИЧЕСКИЯ ИЛИ БОАРОНОВИЯ?

"БОАРОНОВИЯ" няма нищо общо с истинската хомеопатия - КЛАСИЧЕСКАТА. Избери си много добър КЛАСИЧЕСКИ хомеопат  Peace
Честно казано не знам защо сте против препаратите на Боарон. Хомеопатичното лекарство може да бъде и в течен, и в гранулиран вид. Не виждам какъв е проблемът в Боаронските монопрепарати. Между другото на пазара се срещат и хомеопатични препарати на други фирми. Защо не сте и против тях?

Общи условия

Активация на акаунт