Още мъничко остана АВГУСТинчето да види свойта мама

  • 9 183
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Полинезия, за ПИК се ходи до НОИ, но става на място. Попълваш молба по образец и ти го дават веднага.
Болничните се плащат месец за месец.
Всичко зависи от това, на коя дата фирмата подава документите за заплатите, включително и болничните листи. От тази дата тече 30-дневен срок, в който НОИ са длъжни да обработят болничния и да ти изплатят парите.
4-те дни от юни ще ти ги изплатят веднъж, а за юли - сигурно чак края на август.

# 61
  • Мнения: 116
добро утро мерси за кафето ще си го испия с кеф

В4ЕРА КАКВО МИ СЕ СЛУ4И
....... когато ве4е вси4ко отихна взехме си нещата тортата и с епреместих ме в друго децко заведение като им казах ме на хората какво сме преживяли  те ейтакива о4и отвориха  Shocked
ОХ олекна ми като ви разказах на моя мъж му го спестих 4е незнам как щеше да свърши вси4ко това
извинявам се за дългия постинг но имах нужда да споделя  ooooh!
ужасссссссс!!!!!! spoko добре е че всички сте добре!

# 62
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Добро ви утро! За мен е утро. Добре, че поспивам сега, че после няма.

Поли, и аз като тебе, съм в тих ужас с тези болнични. Когато най-много ми трябват пари, няма да има. Не е като да имам други доходи или да разчитам на някого. Тука в Младост 3 има НОИ и мисля да се поразходя за този ПИК. Надявам се, че не е задължително да се ходи до централата. В нашата фирма приключват месеца към 10-то число, т.е. май няма скоро да видя парички..... Cry

# 63
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гита, мен ме разкарваха до централата в Търново...

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Гита, мен ме разкарваха до централата в Търново...

Ми де да знам. В това НОИ си плащах здравни осигуровки, гледах, че фирми си подават инфото там.....въобще действаха като централата, т.е. всичко правят там.

# 65
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дано да те обслужат там тогава.

# 66
  • Мнения: 107
О Гита на нас ни ги изплащат на 15то число, а болничните се носят на следващия ден, защото трябвало да са платени първо осигуровките...Направо ме втресе като се замислих снощи...Ще си плащаме за раждането, имаме каско вноска, климатик вноска, 300 лева наем...и само една заплата....мале мале к'во ни чака....Ицо отиде да си пуска овърдрафт!!!!
 Утре май ще се засиля до НОИ искам не искам...
 Благодаря ти Мариетка за разясненията!!!!
 Слушам едни детски руски песнички и ме връщат към миналото когато не са ме интересували парите:-))))Еххх малдост младост

# 67
  • Мнения: 4 546
ураа, най-после съм в болнични  newsm44 почвам да броя дните до изплащането им - чак към 10ти септември  ooooh!
Франи, какви са тия филми , хубаво, че си се отървала само с уплахата.
днес ми дадоха и направлението за раждане, он все още не са ми назначили изследвания за секцио. те колко време преди планираната дата се правят и имат ли нещо като давност?
забравих да се оплача - на връщане от ЖК ми се скъса чехъла и се прибирах боса да вкъщи  hahaha

# 68
  • Мнения: 3 595
Франи мило пази се! Те тия да ги осъдиш малко им е! Дано всички са добре и да не ви се случва повече такова нещо!  Shocked
Муна пази се!  Heart Eyes Помня, че предния път като влязохме в 8-мия масово всички взехме да падаме както си ходим  ooooh! Аз вече поне 5-6 пъти се разминавам на косъм  Rolling Eyes
Вал_Стеф благодаря  Heart Eyes
Мариета хубаво е, че има къде да се спасите от жегата  Peace
Поли НОИ пращаха до преди 3 години справки на хартия. На справката от 2004-та на първа страница долу пише ПИК - 9 цифри и 1 буква е при мен. Ако нямаш такава справка или не я пазиш се ходи лично в НОИ или с нотариално заверено пълномощно от някой друг. Болничните се изплащат в срок от 1 месец след подаване на данните в НОИ. А в НОИ се подават след като се изплатят заплатите за съответния месец. Примерно аз съм в болничен от началото на юли. Данните за юли се подават в НОИ в началото на август и септември мога да си чакам първото обезщетение, ако всичко с болничния е наред. Ако сте излезли в болничен юни, ги чакайте август. И месец по месец и за болничен  Mr. Green Весело нали  Crazy Да ти се кръстосат очите от сметки дали всичко ще ни е изчислено вярно. Ако болничния обхваща два месеца ти изплащат първо за единия месец и следващия за следващия месец. А ако имаш няколко болнични за даден месец всеки болничен по отделно.4 дни през август, другите септември. Всички сме така  Rolling Eyes Аз няма да имам никакви доходи за Август, а не може и да имам 90-те лева от Елито  hahaha А и от тези 4 дни се гледа колко са работни, ако 1 или 2 от тях са почивни получаваш само за работните  Heart Eyes Хайде да са живи и здрави, които са го измислили Whistling

# 69
  • Мнения: 107
забравих да се оплача - на връщане от ЖК ми се скъса чехъла и се прибирах боса да вкъщи  hahaha

Честита ти почивка!!!
 И аз имах същата история ама се намъкнах в един TCM и с телбод си закрепих чехъла до нас.../Продавачките ме съжалиха с този корем и скъсан чехъл

# 70
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
....Ицо отиде да си пуска овърдрафт!!!!

Лошото е, че моят договор за овърдрафта приключва средата на август и няма да искат да ми го предоговорят, защото съм по майчинство. Въобщеееее, готиноооооо.

# 71
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пък държавата иска деца Close.
Майната й #Cussing out!

# 72
  • Мнения: 4 546
иска тя, само си чешат езиците  Confused

# 73
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Мммм, току що разбрах, че чак септември ще мога да се зарадвам на някакви свестни пари. От юни ще имат да ми плащат само 2-3 дена, а инфото за юли ще го подават края на този, началото на другия месец, т.е. чудо. Нямам нерви да ги мисля вече. Пак ще се пробвам за овърдрафта, след като родя, за да не се вторачват толкова в корема ми.

# 74
  • Мнения: 116
Гита, като ти гледам лентичката и ми става лошо!  Shocked
Аз по термин съм 9 дни след теб, а ремонта в къщи е на никъде ..... ужас  #Crazy  #Crazy  #Crazy
абе ... не е толкова зле, ама точно стаята където ще е бебето не е готова ... ох

Общи условия

Активация на акаунт