Консумирате ли хляб?

  • 3 783
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 534
Не консумираме и аз, и мъжът ми.
Купуваме по 1 да има за детето, но виси в хладилника по 2 седмици и го хвърляме.

Ако съм на гости обаче ям, много ми е вкусен, липсва ми страшно много- лош навик от детството Confused жалко, че не мога да си го позволя.

# 46
  • Мнения: 636
По принцип не ям хляб. ограничавам тестените като цяло. Единственото ми изкушение е понякога чесново хлебче с кашкавал, но когато си го позволявам гледам да го деля с някой друг.  Wink

# 47
  • Мнения: 2 959
...А какво количество смятате, че е нормално да се яде?...
Пете, сложен и доста задаван въпрос/ малко Сузи, не мисля че е глупав въпроса/, препоръчват на ден да се приемат около 7х телесното тегло полезни карбсове/ с нисък гликемичен индекс, в това число влиза и пълнозърнестият хляб/. Мисля че 1-2филийки препечен пълноз. хляб, не само няма да навреди но и ще Те зареди с полезни фибри. Още повече че българите сме свикнали на хляб.
...Не ще да яде хляб ,кво да направим,яде много но без хляб...
Химико, а на какво набляга в храненето, какви други карбсове приема, сладкишите, бонбоните, шоколадите харесва ли? Радвам се на корекцията, снощи останах с убеждението че думите ми не бяха стигнали до целта. Знам че си атейст, но вярата помага, остави глобалните проблеми, твоят малък свят е прекрасен- създал си го, създаваш го непрекъснато, отстояваш го, а за "времето без слънце"- независещо от Теб, не мисли сега, само допълнителен стрес за организма си причиняваш, а оттам и кортизола расте.
...хляб-т.е. брашно, а не за витамини...
Уважаемото Жури, може ли само да Те допълня?! Наистина няма витамини, но в брашната има други полезни нещица, които са важни за нормално функциониране на човешкото тяло. Не може цял живот да се кара на само на зеленчукови карбсове, но с годинките ще преосмисляш нещата.

# 48
  • Мнения: 4 678
Калида,не знам малката от кво се храни newsm78
Аз не съм на-добрият пример,но знам че яде доста.
Тази вечер забелязах ,че яде паниран кашакавал,диня,салами и ябулки Sick
Лека вечер Hug

# 49
  • Мнения: 596
Да, консумирам хляб, по- често- черен.

# 50
  • Мнения: 4 770

   Кали, права си че съвсем без не е добре, но не мисля, че хлябът няма никакви витамини. Пълнозърнестият например е бъкан с витамини от В-групата...  Wink

# 51
  • Мнения: 890
Опитвам се да не ям хляб, иначе много обичам всичко тестено. Ако ям гледам да е някакъв диетичен. Но на домашните питки не мога да устоявам.

# 52
  • Мнения: 1 479
Когато съм почивка изобщо не близвам хляб и не ми и липсва, но като съм на раббота а тя е или 12 или 14 часа на ден, си нося  за целия ден две филийки бонус с L-карнитин и пуешко филе и краставица и това е!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 193
...хляб-т.е. брашно, а не за витамини...
Уважаемото Жури, може ли само да Те допълня?! Наистина няма витамини, но в брашната има други полезни нещица, които са важни за нормално функциониране на човешкото тяло. Не може цял живот да се кара на само на зеленчукови карбсове, но с годинките ще преосмисляш нещата.
Да кажем,че мога да се съглася с теб, но не съвсем-т.е. полезността не е в брашното, а в зърното. Тъй като нямам симпатии към тестата и себеподобните им лесно мога да  отрека хляба и всички брашнени изделия
Но, тази полезност за която ти говориш се съдържа в обвивката на зърното, която за жалост се маха и обработва и в крайна сметка в това брашно, с което се прави хляб витамини от Б групата ги няма Confused.
А това,че не може цял живот на зеленчукови витамини-ОК, аз затова си консумирам овесени ядки, понякога и трици-те ми носят Б-витамините, които се предполага че ги има в хляба.
Черния и пълнозърнестия хляб след зачестилите статии и изследвания не могат да ме убедят,че са наистина черни и пълнозърнести

# 54
  • Мнения: 2 959
...Черния и пълнозърнестия хляб...не могат да ме убедят,че са наистина черни и пълнозърнести...
НВ Рицарко, никой не иска да те убеждава в каквото и да е било точно сега в момента. Ти си надъхана, млада, вярваща и претрупана с информация, отстояваща своето мнение, в чиято правота си твърдо убедена. Това е привично за младостта, но всичко ще улегне с времето. Не мога да си представя изкаран живот само на зеленч. карбсове, овесени ядки, трици и месо. Мое мнение е, че след като природата е създала нещо/ зърнените храни и плодовете/ и години наред много народи са живели на таз база/ и то дълги и много по- здравословни животи от колкото сега във диетичният бум/, не можем и не би трябвало да ги отречем тез продукти с лека ръка. А за да спазваш подобен на твоят режим се иска воля, Ти явно я имаш, поздравления!

# 55
  • Мнения: 89
Да и затова не мога и даотслабна!Всичко тестено и мазно ми е любимо!

# 56
  • Мнения: 484
аз не отговорих в анкетата, защото смятам, че трябва да има отговор, който не фигурира:
" да, но само пълнозърнест (ръжен, с фибри и т.н.)"
Ако този фигурираше, щях да посоча него. Аз ям само пълнозърнест хляб, като количеството е доста малко.
Чела съм, че точно този видд хляб не бива да се изключва изцяло от менюто, защото съдържа много полезни вещества, включително и вит. В9 (фолиева кислеина).

# 57
  • Мнения: 2 673
да. Ям когато и колкото ми се яде...На ден мога и 3 филии да изям , а мога и без хич Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, не успявам да ги огранича

# 59
  • Мнения: 213
преди ядях хляб но сега вече не Peace

Общи условия

Активация на акаунт