ФЕВРУАРЧЕТА сега кротуват,но скоро те ще залудуват

  • 13 288
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 53
Да чукам на дърво ми се струва, че сега съм по-добре.  Grinning
Силно се надявам да не е временно. Горкото татенце - душата му извадих тези дни возене до градина на малкия мен до работа вземане на малкия от градина.
Преди малко ми се обади аз да отида до градината, че той се чувства много зле  Sad
Май си разменихме ролите!!!

# 46
  • Мнения: 79
Здравейте мами!
Да се запиша и аз в новата симпатична темичка Grinning

Дездемонка въпреки, че те заляхме от всякъде със съвети и аз да не остана по назад Grinning
Изживяваш стрес, трудно ти е, кой от нас не е минавал никога през подобни по- малки или дори по- големи  сърдечни болежки, но важното е, че имаш власт да вземеш решение за живота на рожбата си.
Аз съм изпадала в подобна ситуация и знам, че мисля хаотично най- често за много напред, но това е грешно защото се обърквам още повече и изпадам в ужасна депресия.
А точно сега се налага да се овладееш и да вземеш правилното решение, за което да не съжаляваш през останалата част от живота си.
Моят съвет е: мисли само за една крачка напред.
Мисли за утре и бъди сигурна, че добре си обмислила тази следваща крачка.
Твоята задача не е да решиш всички проблеми сега, а да вземеш правилно решение само за следващата крачка и после още една и после ще изплуваш дори и бавно да е, но ще изплуваш и ще си стъпиш на краката.
Спри да мислиш за него и за болката, всичко ще се нареди, но сега решението дали сърчицето, което бие ще продължи да бие или ще спре да бие е твое.
Направи правилното решение и избери живота.
А аз се моля Бог да ти помогне (защото явно само той може) и така да изцери раната в сърцето ти, че след време съвсем да не си я спомняш.
 Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 691
Здравейте,

записвам се и аз 27-02-2008 живот и здраве ще видим мъничето тогава. Това ми е първа бременност и съм от Варна

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 17:17 от Milagros

# 48
  • Мнения: 70
Здравейте, приятелки! Бях се загубила за известно време...Само ви четях и не смеех да драсна и ред, особенно след като имах едни сериозни придърпвания ниско в ляво. За щастие съм добре, но тогава си казах, че няма да пиша, докато не ме види лекар.
Е, днес ме видя и видяхме малкото сърчице на моята малечка( незнам защо но само в женски род я наричам newsm78)
Имахме с милото големи премеждия, относно този преглед. Амо хора аз откъде да знам, че тук в Италия, под гинекол. преглед разбират съвсем друго-бърка ме малко един доктор( с невероятно чувство за хумор), оглежда ми гърдите!!!!, започна да дава съвети какво трябва да ям и какво не, да не вдигам тежко,предписа ми освен фолиевата кислелина и витамини-Мултицентрум матерна и т.н.( все неща, които знам) и тогава повдигнах въпроса"Ами няма ли да го видим на видеоозон?" Не е тук , на 2 етаж..И там като се започна едно разкарване-2 часа-нагоре-надолу. Милото отиде да се разправя с некви диреттори и в крайна сметка, след като доплатихме още 41еуро!!!!!, ме погледнаха на въпросния видеоозон. Аз вече бях капнала, изнервена и гладна и в първия момент, дори не се зарадвах истински..Но вкъщи вече подскачах, гледайки първите "снимки" на мъничето. Така, с преглед от 60 евро  #Crazy си имах очаквания резултат и вероятно тази вечер за първи път от месеци, ще спя спокойно..и с усмивка
Извинявам се, че стана малко дълго, но наваксвам за изчезването ми преди това...

За списъка-15.02-първа бременност-Рим/Бургас
Прегръдка на всички коремчета Hug

# 49
  • Мнения: 70
Искам да кажа на de3demonka, че адски съжалявам за това, което преживява. Вместо точно сега да се радва и да е щастлива...
Аз имах неблагоразумието да забременея на 17год. Тогава вариант, освен аборт, не съществуваше. Само, че страха, дали ще мога да забременея след това ме преследвше до скоро...Не е толкова лесно" да се отървеш от това дете". Спомена за деня, в който го "махнеш", ще те преследва дълго.
От друга страна, решението самотна майка, за мен лично е най-смелото нещо. Сестра ми го реши наскоро, за което й се възхищавам...
Абе, за кой ли път се убеждавам,че мъжете са големи страхливци..Егати " силния пол" #2gunfire А пък си мисля друго-ако все пак му кажеш, че ще го задържиш това дете, въпреки всичко, няма ли по някакъв начин да се издигнеш в очите му ( ако ме разбираш) и той да осъзнае колко борбено и смело момиче си има....Макар, че от друга гледна точка, ако за 5 год не го е разбрал вече, сега ли е времето newsm78
Незнам, не е лесно наистна.....Дано намериш решението. Стискам ти палци.. baby_neutral
Р.S и не се пали много, щото с тези нашите хормони, наистина не се траем( аз особенно Joy)

# 50
  • Мнения: 1 671
Дездемонка, сърцето ме заболя като прочетох какво става с теб  Sad Това е изключително егоистична постъпка от страна на един мъж. Лично аз не съм го преживявала, но на една от близките ми приятелки се случи преди 4 години. Преживях нещата заедно с нея. Тя току що беше навършила 19, аз на 20. Забременя случайно от неподходящ човек, който след като беше решил, че ще отгледат детето, я изостави в 6 месец. Тъкмо бяхме започнали следването, изпити, без доходи, ад. Родителите й я подкрепиха, приятелките с каквото можем. Детенцето е прекрасно момченце. По-късно (когато мъничето беше на около 1,5 годинки) се събраха с баща му отново и сега живеят заедно, но цялата им връзка се състои в това да лекуват стари рани. От краткия опит на моето майчинство знам, че няма по-прекрасно нещо от детето, заедно с всичките задължения и тревоги. Но това дете те свързва за цял живот с един мъж, дори да сте разделени, детето е и на двамата, и двамата носите отговорност за него. Не бих посмяла да дам никакъв съвет в такава ситуация и мисля, че и никакви съвети не трябва да слушаш. Легни, наспи се, помисли трезво как виждаш живота си занапред. Едва тогава вземи решение, но си го вземи ти.   Hug
Аз днес съм малко по-добре, но явно не достатъчно. Другата седмица ще ми правят изследвания и в зависимост от тях ще се реши дали ще трябва да лежа в болница.
Прегледът на мъжа ми мина много добре. Има износване на хрущял на ставите и от време на време го боли. Беше ходил в клиниката на Мазнейкови и там му препоръчаха това скъпо лечение (2400лв). Лошото е, че дава резултат само за една година. Днес бяхме при професор от клиниката в Горна баня. Обясни ни, че това е хронично състояние и положението може лесно да се оправи с най-обикновени хранителни добавки. Нито те, нито инжекциите ще го "излекуват", но ще му помогнат да не го боли и спокойно да си рита 2 пъти седмично с приятели. Даже обясни, че инжекциите са много рисковани, защото се поставят в ставата и могат да предизвикат повече болка от самото заболяване, пък и водели до нежелани инфекции. Знаех си аз, че има много гнило около тази клиника, ама как да е... Там искаха да го оперират още преди да е направил ядрено-магнитен резонанс от съвсем друго нещо, което изследванията категорично отхвърлиха  Wink.
yzida, радвам се, че всичко с теб е наред. Чудех се защо не пишеш . Разписвай се по-често!

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 22:27 от evelinar

# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Абе, за кой ли път се убеждавам,че мъжете са големи страхливци..Егати " силния пол" #2gunfire А пък си мисля друго-ако все пак му кажеш, че ще го задържиш това дете, въпреки всичко, няма ли по някакъв начин да се издигнеш в очите му ( ако ме разбираш) и той да осъзнае колко борбено и смело момиче си има....Макар, че от друга гледна точка, ако за 5 год не го е разбрал вече, сега ли е времето newsm78
Той е почти сигурен, че аз ще задържа бебето. Но продължава да ми твърди, "аз не бягам от отговорността за детето, бягам от живота с теб" и "Ще съм много щастлив да видя първото си дете, ако ти не можеш да го гледаш, аз ще го гледам, то е и мое".
След такива реплики как да постъпиш и какво да мислиш. Първо ако аз реша да оставя това дете, не че не го искам, дали бих му го дала той да го гледа. Точно никога! Второ той не може да избяга от мен а да иска детето. Аз и детето сме едно за момента.

# 52
  • Мнения: 419
Добро утро на всички бъдещи и настоящи мами. Много слънчев и хубав ден ви желая.
 smile3525

# 53
  • Мнения: 71
Добро утро и от мен!GALAGRIEL, ние с теб май сме най ранобудните Laughing Всиички мами да се обличат добре, защото навъ е малко-много студенооооо. Хубав ден на всички и само хубави новини днес!

# 54
  • Мнения: 79
Добро утро мами!
Съжалявам, че от мен новините не са добри в този хубав ден и след пожеланието на GALADRIEL.
Бях на преглед за да видя сърчице.
Но уви, не видяхме сърчице... smile3518
В 7г.с съм, но се виждаше ембрион, който отговаря на 5 седмици и 2 дни.
Ако до следващият четвъртък не се види сърчице ще ходя на кюртаж... Sad
Наревах се вече и после казах Бог дал, Бог взел да бъде благословено името на Бога и дойде една тишина в мен и един мир, които няма от къде да ми дойдат освен от Бога.
Погледнах дъщерите си с нови очи, още по любящи и нежни.
Много е хубаво да имаш здрави и добри деца.
Сега все още има малко време за чудо, но ако и да не стане чудо ще преживея този нежелан аборт и ще бъда по жадна земя за следващото семе, което ще поникне в мен.
Зарадвайте се на децата си днес и на сърчицата, които туптят във вас!

# 55
  • Мнения: 419
Аз съм на работа от 09:00 часа, иначе никак не съм ранобудна. Снощи сънувах кошмари и не успях да спя, ама сега съм на линия искам или не.

# 56
  • София
  • Мнения: 137
Добро утро мами!
Съжалявам, че от мен новините не са добри в този хубав ден и след пожеланието на GALADRIEL.
Бях на преглед за да видя сърчице.
Но уви, не видяхме сърчице... smile3518
В 7г.с съм, но се виждаше ембрион, който отговаря на 5 седмици и 2 дни.
Ако до следващият четвъртък не се види сърчице ще ходя на кюртаж... Sad
Наревах се вече и после казах Бог дал, Бог взел да бъде благословено името на Бога и дойде една тишина в мен и един мир, които няма от къде да ми дойдат освен от Бога.
Погледнах дъщерите си с нови очи, още по любящи и нежни.
Много е хубаво да имаш здрави и добри деца.
Сега все още има малко време за чудо, но ако и да не стане чудо ще преживея този нежелан аборт и ще бъда по жадна земя за следващото семе, което ще поникне в мен.
Зарадвайте се на децата си днес и на сърчицата, които туптят във вас!

Съжалявам, но наистина все още има надежда...отиди и на друг лекар, на друга апаратура  Praynig Hug. И аз се притеснявам, защото днес в 12 ч. съм на преглед и ми се е свила душичката дали ще видя сърчице Tired

# 57
  • Мнения: 102
Mariam777 не се предавай толкова лесно! Може да не си си изчислила седмиците както трябва и да не си била 7 г.с. а наистина да си 5 г.с. и следващата следмица да имаш силно туптящо сърце! Мисли си за хубави неща и имай търпение преди да мислиш за аборт!

# 58
  • Мнения: 419
Mariam777, дано миличка всичко е наред. Иначе как се чувстваш?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Добро утро мами!
Съжалявам, че от мен новините не са добри в този хубав ден и след пожеланието на GALADRIEL.
Бях на преглед за да видя сърчице.
Но уви, не видяхме сърчице... smile3518
В 7г.с съм, но се виждаше ембрион, който отговаря на 5 седмици и 2 дни.
Ако до следващият четвъртък не се види сърчице ще ходя на кюртаж... Sad
Наревах се вече и после казах Бог дал, Бог взел да бъде благословено името на Бога и дойде една тишина в мен и един мир, които няма от къде да ми дойдат освен от Бога.
Погледнах дъщерите си с нови очи, още по любящи и нежни.
Много е хубаво да имаш здрави и добри деца.
Сега все още има малко време за чудо, но ако и да не стане чудо ще преживея този нежелан аборт и ще бъда по жадна земя за следващото семе, което ще поникне в мен.
Зарадвайте се на децата си днес и на сърчицата, които туптят във вас!


Стискам палци всичко да е наред и другата седмица да се похвалиш със туптящо сърчице. PraynigМоже да е както ти е казала gigamiga,че не си си изчислила правилно седмиците.С теб сме.Кураж мила. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт