Естествена бебешка хигиена

  • 2 253
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
доколкото знам с обикновени пелени бебетата по-скоро привикват към чистота защото усещат .... влагата за разлика от памперсите
може и да бъркам

# 16
  • Мнения: 22 430
Всичко това не е лошо, но човек трябва да отделя страшно много време според мен. А така или иначе грижите за едно бебе почти изцяло отнемат времето ти.
Дава се пример с африканските народи, но там бебетата могат по цял ден да си ходят по голи дупета и майките да ги подканват да се изпишкат или изакат.
Е, при нас да речем зимата, докато си събуеш бебето и го приканиш към нещо подобно, и после отново го облечеш колко време ще мине?
Нямам нищо против подобни тенденции и всеки преценява сам за себе си.
Аз също не съм много очарована от памперсите и смятам да ги използвам кратко, а след това да премина на памучни пелени.

# 17
  • София
  • Мнения: 978
Звучи добре, но за мен лично не е приложимо на практика. Повечето майки, които познавам имат доста динамично ежедневие, даже и работят в къщи. Просто не си представям да им стигне времето за всичко  и да съхранят и лично време-кърмене при поискване, ебх, готвене, чистене, пране, работа пред компютъра, разходка в парка, да се наспиш....Ако си абсолютно свободен и нямаш никакви други грижи, освен отглеждането на детето, може и да стане, но не съм и убедена, че се налага. За какво е толкова необходимо такова вторачване във физиологичните нужди на бебето. Нека порастне, проходи, открие света-толкова вълнуващи моменти му предстоят!Дали ще е с еднократни пелени, памучни пелени или просто по дупе, за него не е най-важното нещо на света. Ивма нужда повече от храна, обич и разнообразен живот, за да се стимулира развитието. А рано или късно ще се научи да ходи до тоалетната-просто няма ненаучил се!

Много добре казано, няма да се повтарям Peace

Подкрепям напълно

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Звучи добре, но за мен лично не е приложимо на практика. Повечето майки, които познавам имат доста динамично ежедневие, даже и работят в къщи. Просто не си представям да им стигне времето за всичко  и да съхранят и лично време-кърмене при поискване, ебх, готвене, чистене, пране, работа пред компютъра, разходка в парка, да се наспиш....Ако си абсолютно свободен и нямаш никакви други грижи, освен отглеждането на детето, може и да стане, но не съм и убедена, че се налага. За какво е толкова необходимо такова вторачване във физиологичните нужди на бебето. Нека порастне, проходи, открие света-толкова вълнуващи моменти му предстоят!Дали ще е с еднократни пелени, памучни пелени или просто по дупе, за него не е най-важното нещо на света. Ивма нужда повече от храна, обич и разнообразен живот, за да се стимулира развитието. А рано или късно ще се научи да ходи до тоалетната-просто няма ненаучил се!

Много добре казано, няма да се повтарям Peace

Подкрепям напълно
И аз  Peace

# 19
  • Мнения: 705
Звучи добре, но за мен лично не е приложимо на практика. Повечето майки, които познавам имат доста динамично ежедневие, даже и работят в къщи. Просто не си представям да им стигне времето за всичко  и да съхранят и лично време-кърмене при поискване, ебх, готвене, чистене, пране, работа пред компютъра, разходка в парка, да се наспиш....Ако си абсолютно свободен и нямаш никакви други грижи, освен отглеждането на детето, може и да стане, но не съм и убедена, че се налага. За какво е толкова необходимо такова вторачване във физиологичните нужди на бебето. Нека порастне, проходи, открие света-толкова вълнуващи моменти му предстоят!Дали ще е с еднократни пелени, памучни пелени или просто по дупе, за него не е най-важното нещо на света. Ивма нужда повече от храна, обич и разнообразен живот, за да се стимулира развитието. А рано или късно ще се научи да ходи до тоалетната-просто няма ненаучил се!

Много добре казано, няма да се повтарям Peace

Подкрепям напълно
И аз  Peace

Отричм напълно.  Naughty

Или по-точно "Има нужда повече от храна, обич и разнообразен живот, за да се стимулира развитието." - Бих казала, че да откликваш на нуждите му това е обич, която се показва по-силно от колкото да му кажеш "Обичам те". Освен обич, това е доверие - така ценно и желано, когато детето стане тийнейджър  Mr. Green

Или пък "Дали ще е с еднократни пелени, памучни пелени или просто по дупе, за него не е най-важното нещо на света." По същия начин можеш да се отнасяш към повечето потребности на детето. То никога няма да ти направи забележка. Както каза една докторка "Децата са издръжливо племе".

Не искам да разпалвам спорове. Искам повече хора, които са против естественото отглеждане, да прекарат повече време в размисли за това  Laughing На новите идеи им трябва време, за да пораснат в мозъците ни.

На въпроса на авторката - познавам лично майки, които практикуват ЕБХ. Аз имам планове с второто дете да сме на ЕБХ.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 161
промених малко дизайна на http://nodiaper.beinsa.info с информация за ЕБХ на първата страница и повече графики.
Дайте мнения и предложения.

# 22
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ще попрочета..  bouquet
  Аз също ползвам пелени...иска ми се другата пролет и лято да остава бебка по голо дупе  Wink..

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 14:28 от ivalex

# 23
  • Мнения: 8 999
Нещо не ми се връзва - моите бебета до тримесечна възраст почти непрекъснато спяха и, естествено, вършеха си работата в памперса спейки. Какво се очаква - да държим бебетата будни, докато се изпишкат и изакат? Звучи ми абсурдно.
За ЕБХ чувам за пръв път, но без да искам съм го прилагала, но от 6 месечната им възраст. Когато се научиха да седят стабилно, ги тупнах на гърне - определено и за двамата беше забавно да седят по голи дупета на това смешно столче, а после да им казват "БРАВООООО!!!!". Наистина, откакто им показах гърнето, не ми се е случвало да са наакат в гащите, мръсни дупета не съм мила. Но с пишкането съвсем не беше толкова проста работата - винаги ме издебваха и пет минути, след като са пишкали в гърнето, си се изпишкваха и в памперса. До около 1.5 г. горе-долу овладях положението за през деня, но през нощта .... не можех да се подложа на безсънни нощи, за да приуча децата да не се напикават докато спят. Те постепенно овладяха това на около 2 г. възраст.
Но за новородено бебе - да го държиш клекнало в храстите, ми се струва мааалко прекалено.

# 24
  • София
  • Мнения: 622
На мен ми харесва идеята за ЕБХ, но твърде късно прочетох някаква информация по въпроса.

# 25
  • Мнения: 1 161
Нещо не ми се връзва - моите бебета до тримесечна възраст почти непрекъснато спяха и, естествено, вършеха си работата в памперса спейки. Какво се очаква - да държим бебетата будни, докато се изпишкат и изакат? Звучи ми абсурдно.
За ЕБХ чувам за пръв път, но без да искам съм го прилагала, но от 6 месечната им възраст. Когато се научиха да седят стабилно, ги тупнах на гърне - определено и за двамата беше забавно да седят по голи дупета на това смешно столче, а после да им казват "БРАВООООО!!!!". Наистина, откакто им показах гърнето, не ми се е случвало да са наакат в гащите, мръсни дупета не съм мила. Но с пишкането съвсем не беше толкова проста работата - винаги ме издебваха и пет минути, след като са пишкали в гърнето, си се изпишкваха и в памперса. До около 1.5 г. горе-долу овладях положението за през деня, но през нощта .... не можех да се подложа на безсънни нощи, за да приуча децата да не се напикават докато спят. Те постепенно овладяха това на около 2 г. възраст.
Но за новородено бебе - да го държиш клекнало в храстите, ми се струва мааалко прекалено.
Не е точно така... да, новороденото почти няма контрол, но усеща кога предстои да свърши нещо и ще ти каже, ако му дадеш шанс.

Да, през първия месец е по-трудно, отколкото с памперс, защото трябва да научиш ритъма на бебето. Но после е значително по-лесно. Доставя радост на детето да ти каже, ти да го разбереш и да му помогнеш. То започва да се старае, и като всяко чисто същество не иска да цапа а да си казва. Та ЕБХ не е просто алтернатива на памперси, то изгражда правилни усещания в детето за чистота и старание; връзка между родител и дете. Тази връзка започва с нуждите на детето но се развива и ти започваш да го усещаш както усещаш себе си. Знаеш защо мрънка, какво го боли, какво точно иска... Не може да се опише с думи.

Но ако още от началото му нахлузиш памперса и не обръщаш внимание на сигналите му, то ще престане да ти казва и ще му е все едно кога и къде ще си върши работата. Мисля, че точно затова педиатрите твърдят, че бебетата нямат контрол и не могат да си казват -- те имат наблюдения само над бебета, които вече са загубили тези качества.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 14:51 от Ludmil

# 26
  • Мнения: 1 161
По принцип май не е правилно страницата да започва с историята на памперсите а може би трябва да запознае с ЕБХ?

# 27
  • Мнения: 705
По принцип май не е правилно страницата да започва с историята на памперсите а може би трябва да запознае с ЕБХ?
Да неприятно е за някой, който се интересува от ЕБХ, да чете за памперсите. Но от друга страна, както показва статистиката, повечето хора са ЗА памперсите. Мисля, че е по-добре да остане така.

На мен ми харесва идеята за ЕБХ, но твърде късно прочетох някаква информация по въпроса.
Може и да не е късно. Виж тази тема Естествената бебешка хигиена: как да започнеш с бебе над 6 месеца. Виждам, че детето ти е на 8 месеца.

# 28
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Сега почвам, да се питам дали няма да е късно, чак пролетта? newsm78

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Заключвам, защото темата се дублира с вече съществуващи подобни, към които са дадени линкове по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт